Nově v moderním sáčkovém balení!
Více zde.

Mistrovství Čech v silovém trojboji družstev 2015 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Uplynulou sobotu se v Sokolově konalo letošní mistrovství Čech v silovém trojboji družstev. Silového zápolení se zúčastnilo celkem 8 čtyřčlenných družstev, která se utkala o postup na mistrovství ČR konané v roce 2016. Dle soutěžního řádu mohou postoupit na národní šampionát čtyři nejlepší družstva z mistrovství Čech/Moravy za předpokladu, že dosáhnou lepšího přepočteného výkonu než sestupující družstva z mistrovství České republiky.

V Sokolově pochopitelně nechyběli ani zástupci ČSST, kteří dohlíželi na regulérnost soutěžního klání. Delegátkou byla již tradičně Hana Takáčová. Hlavním arbitrem závodu byl nominován Komisí rozhodčích Ivan Veselý, který nedávno úspěšně složil zkoušky na mezinárodního rozhodčího první třídy. Po stranách mu asistoval Jiří Prášek společně s Petrou Švadlenkovou. I když je v soutěži povolené podpůrné vybavení v podobě bandáží a dresů, často trojbojaři na závodě družstev soutěží RAW. Ani v Sokolově tomu nebylo jinak.

Třetí místo v celkovém pořadí obsadilo družstvo Litvínov B. Tým A letos působí ve vyšší soutěži, a to na mistrovství ČR družstev. Do soutěžního zápolení se vrátil Marcel Murárik, který si prošel zdravotními problémy a v letošním roce závodil pouze v bench-pressu. Vrátil se v solidní formě, neboť družstvu přispěl bodovým výsledkem 443,27 bodů, což byl mezi jednotlivci třetí nejlepší bodový zisk soutěže. Družstvo SKST Litvínov B ve složení Marcel Murárik, Stanislav Kundrt, Lukáš Rosenkranz a Julius Čmerda získalo celkově 1526 bodů.

Druhá skončila čtveřice reprezentující Sokol Vejprnice A. Zde byl zajímavý výkon Antonína Coufala (428,93 bodů) a také Lenky Jandové, která závody absolvovala bez vybavení, a přesto si připsala 384,04 bodů. Jednalo se o výkony, se kterými ve své kategorii žen do 63 kg letos zvítězila i na národním šampionátu RAW. Další zajímavý výkon, minimálně v bench-pressu, předvedl juniorský závodník Lukáš Kohout, který zatlačil 190 kg. Jeho celkový bodový zisk se vyšplhal na hodnotu 383,64 bodů. Čtvrtým členem družstva, které skončilo na stříbrné pozici, byl Václav Brousek (338,23 bodů). Vejprnice si celkově připsaly 1534 bodů.

Svou premiéru v klání družstev si odbyl oddíl TJ JM Chodov - Powerlifting Eagles. Čtveřice si počínala naprosto suverénně. Jan Pinc, který se připravuje na mistrovství světa v silovém trojboji masters konané v říjnu v americkém Denveru šel ve dřepu pouze dva pokusy, přesto zapsal solidních 340 kg. U druhého pokusu mu praskla nohavička u dresu. Doufejme, že problém s podpůrným vybavením do světového šampionátu veteránů vyřeší a nastoupí minimálně v tak dobré formě, v jaké se předvedl v Sokolově. Celkově zapsal 907,5 kg, díky čemuž získal 514,92 bodů a v jednotlivcích se stal nejlepším závodníkem sobotního dne. Dalšími členy týmu byli Milan Daňo (446,21 bodů) a Pavel Hulák (427,63 bodů). Čtvrtým do party byla legenda a dlouholetý reprezentant ČSST Milan Špingl (435,55 bodů), který se přes velké zdravotní komplikace pomalu vrací k závodění, i když mimo bench-pressu může soutěžit pouze RAW. Pražské družstvo nasbíralo 1824 Wilksových bodů a stalo se jednoznačným vítězem soutěže. V příštím roce se TJ JM Chodov - Powerlifting Eagles pravděpodobně nominuje na mistrovství ČR družstev.

Za zmínku jistě stojí i čtvrté družstvo Fitness Clubu Staňkov, neboť mimo Luboše Rady vsadilo na dva dorostence (Karel Rada, Václav Vostrácký) a juniorského reprezentanta Jana Moreho. Nesmíme zapomenout ani na domácí družstvo TJ Spartak Chodov A. To bylo složené výhradně z žen a obsadilo páté místo. Nutno podotknout, že nebýt výpadku Lenky Strolené ve dřepu, mohlo družstvo být ještě výše. Přesto si čtveřice ve složení Gabriela Reifová, Michaela Radová, Lenka Strolená a Iveta Motlová zaslouží velké uznání. Rozšiřování členské základny žen je pro ČSST jednou z priorit, a je proto velmi sympatické, když některé z nich dokáží postavit družstvo.

Pořádající oddíl TJ Spartak Chodov si zaslouží poděkování. Je jedním z nejvytíženějších pořadatelů ČSST. Ani letos ještě svou pořadatelskou sezónu nekončí. V sobotu 24. října se v prostorách základní školy Křižíkova bude konat oblastní mistrovství v klasickém (RAW) silovém trojboji. Další závody se pak na stejném místě uskuteční v první polovině sezóny 2016. Nechť se pořadatelům soutěže vydaří a proběhnou v pozitivním duchu, jako tomu bylo nyní.

Níže si můžete prohlédnout fotogalerii z místa dění.