Reklama:

Čeští zápasníci od pondělí na mistrovství světa v Las Vegas

Ronnie.cz > Powerlifting > Bojové sporty


Adéla Hanzlíčková na Evropských hrách v Baku
[Tisková zpráva] Mistrovství světa v řeckořímském zápasu a volném stylu se s výjimkou olympijských let koná každoročně a logicky se jedná o vrchol dané sezóny. Letos je ale světový šampionát ještě o stupeň prestižnější, déle a s větší nervozitou očekávaný. Důvod je jasný - ti, kteří se v olympijských vahách umístí do pátého místa (tedy prvních šest zápasníků vzhledem k pravidlu dvou třetích a dvou pátých míst), si zajistí letenku na olympijské hry 2016 v Riu de Janeiru. Šampionát navíc pořádají od pondělí 7. září do neděle 13. září Spojené státy americké, což samo o sobě slibuje velkolepou sportovní i společenskou show. A na té nebude chybět ani česká reprezentační výprava, která do "města hříchu" Las Vegas veze několik želízek v ohni v čele s volnostylařkou Adélou Hanzlíčkovou či řeckořímskými zápasníky Arturem Omarovem a Petrem Novákem.

Právě posledně jmenovaný bude jedním ze dvou Čechů, kteří se v Las Vegas o svou šanci na olympijskou kvalifikaci poperou nejdříve. Petr Novák ve váhové kategorii do 75 kilogramů a Matouš Morbitzer v kategorii do 66 kilogramů budou zápasit hned první den turnaje, tedy v pondělí 7. září. Jedenáctý muž loňského mistrovství světa v Taškentu Petr Novák neskrýval před šampionátem své vysoké ambice: "Kvalifikovat se na olympiádu je můj obrovský sen, takže cokoliv jiného než umístění do pátého místa by bylo zklamání. Medaile by naopak byla třešničkou na dortu. Je to ale sport a konkurence je v naší váze obrovská, jasný favorit není, těch adeptů na medaili je hodně."

Další velká naděje českého zápasu v řeckořímském stylu se v USA představí ve středu 9. září. Artur Omarov ve váze do 85 kilogramů také nechce zápasit o jakékoliv jiné umístění než to, které zajišťuje účast na turnaji pod pěti kruhy. "Je to těžké, aspirantů na toto umístění je celá řada. Naše váha se jen hemží velkými jmény, ale jak už víme z minulosti, i ti největší favorité mohou padnout. Kvalifikační limit tedy leží vysoko a je to těžký cíl, ale ne nesplnitelný. A já udělám vše pro to, abych jej dokázal splnit. Osmé místo mě nezajímá," říká Omarov před turnajem, který rozhodne o úspěšnosti či neúspěšnosti letošní sezóny.

Čtvrtek 10. září pak přinese další dlouho očekávané představení mladé zápasnické hvězdy, jednadvacetileté volnostylařky Adély Hanzlíčkové. Ta letos dokázala ve váhové kategorii do 63 kilogramů vybojovat stříbro na mistrovství Evropy do 23 let a na Evropských hrách v Baku skončila na velmi slušném sedmém místě. Také ona myslí především na olympijskou kvalifikaci, i když i vzhledem ke svému věku přiznává, že také umístění do desátého místa by pro ni bylo úspěchem. "Před mistrovstvím světa jsme s Lenkou Hockovou absolvovaly téměř 3 týdny dlouhé mezinárodní soustředění v Polsku a myslím, že moje forma je dobrá. Cítím se silnější než kdy předtím, ale samozřejmě bude rozhodovat, jak se budu cítit v daný den a jak se vše sejde," říká Hanzlíčková.

Celkem se do města uprostřed Nevadské pouště vypravilo reprezentovat Českou republiku šest zápasníků v řeckořímském stylu, dva volnostylaři a dvě volnostylařky. Reprezentaci v řeckořímském stylu vede hlavní trenér Marek Švec, společně s ním odcestoval do Las Vegas jako asistent také Jaroslav Zeman. Volnostylařskou část reprezentace pak vede trenér Milan Hemza.

Program českých zápasníků na mistrovství světa 2015 v Las Vegas:

Pondělí 7. 9. 2015

 • Matouš Morbitzer ve váze do 66 kg (řeckořímský styl)
 • Petr Novák ve váze do 75 kg (řeckořímský styl)

Úterý 8. 9. 2015

 • Michal Novák ve váze do 59 kg (řeckořímský styl)
 • Filip Dubský ve váze do 71 kg (řeckořímský styl)
 • Pavel Powada ve váze do 80 kg (řeckořímský styl)

Středa 9. 9. 2015

 • Artur Omarov ve váze do 85 kg (řeckořímský styl)
 • Lenka Hocková ve váze do 53 kg (volný styl)

Čtvrtek 10. 9. 2015

 • Adéla Hanzlíčková ve váze do 63 kg (volný styl)

Pátek 11. 9. 2015

 • Vratislav Chotaš ve váze do 86 kg (volný styl)

Sobota 12. 9. 2015

 • Gurgen Baghdasarjan ve váze do 74 kg (volný styl)

Seznam olympijských vah pro rok 2016:

 • Řeckořímský styl - 59 kg, 66 kg, 75 kg, 85 kg, 98 kg, 130 kg
 • Volný styl muži - 57 kg, 65 kg, 74 kg, 86 kg, 97 kg, 125 kg
 • Volný styl ženy - 48 kg, 53 kg, 58 kg, 63 kg, 69 kg, 75 kg


Artur Omarov na Evropských hrách v Baku


Petr Novák na Evropských hrách v Baku

Foto:
Martin Gábor


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
ja.va (00:41) • Přiznám se bez mučení, že diskuze pod články na ronnie.cz navštěvuji jen kvůli radám mí...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Jay32 (22:39) • já to vidím možná trochu jinak. Za prvé nechápu, proč jsou záběry na fotkách a videí po...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
eraZ (20:40) • Už pri prvotnom pohľade na fotky som mal ten pocit, že Lukáš mal najlepšiu formu. Teraz...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Patrick (12:31) • Ja som len preletel vysledky diky Miro
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
dzordn2 (06:54) • Je to v článku napsané. :-) `Celkem na pódiu pózovalo devět těžkotonážníků, mezi nim...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra