Reklama:

Tatranský silák 2015 - pozvánka

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Závodník Slovenské asociace silných mužů a letošní hlavní aspirant na postup mezi profi strongmany Peter Rekenei ve spolupráci se SASIMem pořádá již pátý ročník strongmanského zápolení pod názvem Tatranský silák. Nově se tato akce nebude konat v Tatranské Lomnici, ale siláci se střetnou v Popradu před tamní arénou.

Akce je organizována pod záštitou primátora města Poprad Ing. Jozefa Švagerka a primátora města Svit Miroslava Škvareka. Na parkovišti před arénou se střetnou závodníci ze čtyř krajů. Kromě Slováků přijdou i Poláci, Bělorus a Čech. Dohlížet na ně budou mezinárodní rozhodčí Pavol Guga a 6násobný nejsilnější Slovák Branislav Golier.

Disciplíny budou náročné a zajímavé. Prvním testem síly bude nejprve zdvih nápravy o hmotnosti 140 kg a potom i klády vážící 130 kg. Uvidíme, kdo předvede největší sílu ramen a tricepsů a zvládne obě břemena zvednout v co nejkratším čase. Sílu úchopu zase prověří přenášení 140kilových kufrů na vzdálenost 30 metrů. V polovině závodu budou borci převracet 500kg pneumatiku, aby následně ve čtvrtém testu předvedli sílu zad při mrtvých tazích. Předposlední disciplínou bude přenášení závaží o hmotnostech 70, 90, 150 a 220 kg. Závěr bude patřit divácky oblíbené disciplíně, kterou je tahání kamionu.

Zatím třikrát po sobě zvítězil Peter Ovšonka, známý slovenský trojbojař, který potvrdil účast i na letošním Tatranském silákovi. Pozvání přijali také nejsilnější Slovák posledních dvou let Igor Petrík, profi borec František Piroš či Maroš Kostelanský. Z Česka přijede Jiří Tkadlčík, který se momentálně připravuje na Europe´s Strongest Man 2015.

Přijďte se podívat tuto sobotu 5. září před Arénu Poprad od 12 hodin a zažijete boj o vítězství na pátém ročníku Tatranského siláka! Akce by se nemohla uskutečnit bez podpory měst Poprad a Svit, firmy Vix, pivovaru Bakalář, hotelu Gerlach, firmy Alkin, mlékárny Tami a Kovozberu, s. r. o. Těšíme se na Vás!


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra