Reklama:

Slovenský pohár silných mužů #4 (Beckov) 2015 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Nádvoří hradů a zámků v minulosti zdobily turnaje rytířů, kteří bojovali o princeznu nebo odměnu. Ve středověku ale nic neznamenalo více než čest a síla. A právě v sobotu 29. srpna se novodobí rytíři střetli na Hradě Beckov, aby divákům předvedli čestný souboj ve čtvrtém kole Slovenského poháru silných mužů a ukázali, kdo je Beckovský Herkules.

Deset nejsilnějších slovenských amatérů si na nádvoří hradu poměřilo síly v pěti disciplínách. Doposud neporažený Peter Rekenei chtěl protáhnout svou vítěznou sérii na čtyři prvenství za sebou. V cestě mu ale stálo devět závodníků.

Peter ale už v úvodním testu síly, kterým byl tradiční zdvih 115kg klády, naznačil, že o vítězství zabojuje i v Beckově, a jeho sedm platných zdvihů mu zajistilo vedení v úvodu závodu. Druhé místo si rozdělila trojice závodníků - Šuľan, Rákoci a Dulai, kteří předvedli shodně po šesti opakováních, třetí skončil Griglák se dvěma zdvihy.

Disciplíny přizpůsobené místu konání akce daly borcům již od začátku pořádně zabrat. Další bylo držení halapartny nebo kříže v natažených rukách v co nejdelším čase. Překvapivým vítězem se stal Šuľan, který tak ukazuje své postupné zlepšování. Druhý skončil Rekenei, třetí Rákoci.

Zdvihem betonových koulí jsme se přehoupli do druhé části závodu. Koule vážila 130 kg a ostré slunce a vysoké teploty jen umocňovaly náročnost daného testu síly. Svěřenec Rekeneie Juraj Rákoci využil svou výškovou výhodu a bez problému předvedl vítězných osm zdvihů. Kvarteto borců se podělilo o druhé místo (Dulai, Rekenei, Šuľan, Griglák) a jeden zdvih stačil na třetí příčku Szanyimu.

Přenášení 150kg meče mohlo ještě zamíchat pořadím před poslední disciplínou. Zatím všechny předchozí měly rozdílného vítěze a to se nezměnilo ani tentokrát. Prvenství si vybojoval Dulai před Griglákem a Rákocim. Poslední jmenovaný se tak postupně prodíral do čela závodu.

Následovalo opět přenášení, ale tentokrát 100kg kovadliny a 160kg erbu. Druhá vítězná disciplína Rákociho znamenala i celkové prvenství na akci Beckovský Herkules. Peter Rekenei tak našel přemožitele, kterým se stal jeho svěřenec a tréninkový partner. Tento nováček zaznamenal významný progres od svého prvního představení se v Trenčínských Teplicích a představuje do budoucna skvělý potenciál.

Druhé místo získal Peter Rekenei, který tak malými kroky kráčí k profi týmu slovenských siláků. O všem se rozhodne v dalších kolech. Třetí místo si připsal Šuľan, který tak po Topolčanech získal medailové umístění i v Beckově.

SASIM děkuje partnerům akce, sdružení Hrad Beckov, závodníkům a všem, kteří přispěli ke zdárnému průběhu celého klání. Uvidíme se na dalším kole, které se bude konat již 19. září v Košicích.


Slovenský pohár silných mužů #4 (Beckov) 2015 - výsledky

pořadí jméno body
1.Juraj Rákoci 45,0
2.Peter Rekenei 41,5
3.Milan Šuľan 36,5
4.Ľubo Griglák 36,5
5.Martin Dulai 35,5
6.Richard Szanyi 24,0
7.Michal Gunda 13,0
8.Michal Kuča 11,0
9.Robo Kreana 10,5
10.Tomáš Vojtek 2,5


Foto: Zuzana GundováLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra