Reklama:

Středoevropský pohár silných mužů (Ploštín) 2015 - pozvánka

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Nedaleko Liptovského Mikuláše v obci Ploštín se v sobotu odehraje další z kol profi ligy siláků. Prezident SASIMu Vladimír Bátik organizuje už podruhé v Ploštíně Středoevropský pohár silných mužů. Po kláních v Aši, Čáslavi a Hniezdném se připravuje akce i právě v rodišti Vladimíra Bátika. Minulý rok se z vítězství radoval Polák Szymanszki, třetí místo patřilo Petríkovi před čtvrtým Golierem. A tato dvojice slovenských siláků se zde objeví i letos.

Braňo se po stříbrném návratu v Žilině dostal do skvělé formy a bude to chtít potvrdit i v této malé obci. Petrík bude chtít napravit právě své nevydařené vystoupení ve zmíněné Žilině. Kdo bude bojovat o vítězství? Těšit se můžeme na Janusze Kulagu, který v Poháru Slovanů zvítězil, Konstantina Iljina, Volodymyra Cyfru, Ivana Hryhorovského nebo Jirku Žaloudka. Startovní listina slibuje silný boj o body do konečného hodnocení.

Jako překvapení mezi pozvanými závodníky je další borec z Polska. Třetí z Arnold Strongman Classic v Americe a aktuálně společně s Radzikowskim jeden z nejsilnějších Poláků Mateusz Kieliszkowski!

A jaké disciplíny na závodníky čekají? Ve spolupráci s Peterem Rekeneiem připravil prezident Bátik pět náročných testů síly. Jako první bude na borce čekat kombinace nošení kříže a následného přenášení kufrů o hmotnosti 160 kg. Následuje druhá kombinace, a to tři otočení pneumatiky a schody síly. Jako třetí přijde na řadu divácky atraktivní tahání kamionu, následovat bude přehazování 130kilové koule bez použití vosku a jako závěrečná disciplína bude siláky čekat držení automobilu. Tato disciplína není na Slovensku častá a poprvé se objevila na světovém poháru v Michalovcích.

Jak diváci, tak i fanoušci silových sportů se mají na co těšit. Atraktivní souboj začíná v sobotu 22. srpna ve dvě hodiny odpoledne. Připraven je i doprovodný program a jako vyvrcholení koncert skupiny Elán. Těšíme se na Vás!


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra