Reklama:

Slovenský pohár silných mužů #3 (Topoľčany ) 2015 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Po měsíci se opět střetli mladí siláci, aby změřili síly v třetím kole Slovenského poháru silných mužů. Před Topoľčany se dohodla reklamní spolupráce s firmou Koliba, která věnuje ceny borcům v každém kole Slovenského poháru. Slovenský pohár silných mužů má tak název Koliba Cup. Dějištěm akce bylo náměstí M. R. Štefánika v Topoľčech a na borce čekalo 5 disciplín. Zatím suverénně prochází Slovenský pohár Peter Rekenei, který zvládl vyhrát úvodní dvě kola (Piešťany, Duchonka). Na startu se objevil i závodník z Ukrajiny Alexei Maľcev nebo nováček mezi závodníky Robo Kreana. Akcí provázel zakladatel SASIMu a viceprezident asociace Milan Gabrhel. Na přesné body a zapisování dohlížela Majka Golierová.

Jako úvodní disciplína čekala chlapce 115kg kláda. Vysoké teploty a přímé sluneční světlo ještě umocňovaly náročnost celé akce. Nejlépe si v úvodní disciplíně počínala hned čtveřice závodníků (Dulai, Maľcev, Rákoci, Rekenei), kteří shodně předvedli 8 platných zdvihů. Na to dohlížel šestinásobný nejsilnější Slovák Braňo Golier a mezinárodní rozhodčí Pavol Guga. Nebýt malé chyby Šuľana, který nečekal na povel, osm zdvihů by zvládla pětice, takto patřilo Milanovi v úvodní disciplíně druhé místo. Třetí skončil se šesti zdvihy Hegeduš.

Co by to bylo za soutěž v Topoľčanech, kdyby se nenosily typické žoky. Pytle o hmotnosti přibližně 80 kg nosili siláci za co nejrychlejší čas na vzdálenost 30 metrů. Rychlé nohy a prvenství v druhém testu síly si připsal Rákoci před Hegedušem a Dulaiem. Hegeduš přišel na soutěž ve skvělé formě.

Další zkouškou byla 4 převrácení 400kg pneumatiky za nejkratší časový limit. Nešťastně skončila akce pro již zmiňovaného Hegeduše, který si nešťastně natrhl biceps a ze závodů odstoupil. Přejeme mu brzké uzdravení a návrat do soutěžního kolotoče. Perfektní techniku, která znamenala vítězství v disciplíně, předvedl Rekenei následovaný Szanyim a Rákocim. Peťo chtěl zvítězit i v Topoľčanech a postupně se prodral do čela celkového pořadí.

Nošení 120kg kufrů bylo předposlední zkouškou. Zlepšení na dané disciplíně ukázal Ríša Szanyi, který si tak připsal plný počet bodů v předposlední disciplíně. Rekenei se tak musel spokojit s druhým místem před třetím Šuľanem. Ne každý z borců dokázal náčiní přenést úspěšně do cíle. To ale nevadilo exhibičnímu představení dvou profi borců - Ivana Hryhorovského a Braňa Goliera, kteří divákům ukázali, jaký je výkonnostní rozdíl mezi amatéry a profíky. Ti je za show odměnili potleskem.

Mrtvé tahy s automobilem Kia Rio tak rozhodly o konečném pořadí. Jedenáct zdvihů a prvenství v závěrečné disciplíně završilo vítězný hattrick Petera Rekeneie, který po Piešťanech a Duchonke ovládl i Topoľčany. Vyhrát tři kola Slovenského poháru po sobě se naposledy podařilo Markovi Markušovi. Ten se jako jediný těšil z vítězství ve všech kolech. Uvidíme, zda se Peterovi podaří podobný kousek. Bude to mít náročné. O jeden zdvih méně, tedy 10, zvládnul Rákoci. Tento nováček se představil nejprve v Trenčanských Teplicích, následně v Piešťanech a nebýt vynechaného kola na Duchonke, mohl mít v bodování Slovenského poháru větší náskok. Třetí místo v závěru, ale i celkově si díky 9 zdvihům připsal Šuľan. Pro něho to bylo premiérové medailové umístění na závodech Slovenského poháru silných mužů. Pevně věříme, že mu to dodá motivaci a sílu do dalších soutěží.

SASIM děkuje zúčastněným závodníkům, sponzorům akce, primátorovi města a městu Topoľčany za pomoc a podmínky vytvořené pro úspěšné zorganizování akce. Následující kolo bude už 29. srpna na Beckovském hradě. Těšíme se na Vás. Sledujte naše stránky a fanpage na Facebooku - Slovakstrongman.


Slovenský pohár silných mužů #3 (Topoľčany) 2015 - výsledky

p.jménobody
1.Peter Rekenei 39,5
2.Juraj Rákoci 37,5
3.Milan Šuľan 29,0
4.Martin Dulai 27,5
5.Alexei Maľcev 27,0
6.Richard Szanyi 26,5
7.Roland Hegeduš (zraněný po 2. disciplíně) 12,0
8.Róbert Kreana 7,0
9.Tomáš Vojtek 3,0Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra