Reklama:

Pohár Slovanů 2015
- výsledky a reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] V pátek sedmého srpna se na slunečném Hlinkově náměstí v Žilině konala ojedinělá akce Slovenské asociace silných mužů. Za pomoci města, pana primátora, referenta sportu a ochotných sponzorů se už poněkolikáté konal závod s názvem Pohár slovanů.

Tato sportovní zápolení silných mužů je specifické tím, že se ho mohou účastnit jen závodníci ze slovanských států, kteří obdrží pozvání od SASIMu. Bylo tomu tak i letos a na náměstí se tak sešel tucet silných borců. Na úvod ještě jedna zajímavost - ještě nikdy nezískal žádný ze závodníků Pohár Slovanů více než jednou.

Pojďme ale už k samotné soutěži. Návrat do soutěžního kolotoče oznámil Branislav Golier. Toho v posledních letech pronásledovala zranění, ale rozhodl se otestovat své síly právě v Žilině, kde se mu ze všech absolvovaných akcí zadařilo nejlépe. Ze Slováků se na start postavili ještě Igor Petrík, Marek Tóth a Maroš Kubovič.

Osm borců ze zahraničí doplnilo dvanáctku závodníků, kteří se vrhli na první test síly - čtyři převrácení obrovské 600kg pneumatiky v co nejkratším čase. Nejlépe se na úvod zadařilo Lukášovi Svobodovi, následoval ho Petrík, třetí místo v úvodní disciplíně patřilo Ilyinovi.

Jeden test síly je za námi, druhé v pořadí následovalo zdvihání automobilu Kia Rio. Mrtvé tahy pořádně prověřily sílu úchopu i zad. Rozhodčí Pavol Guga s Piotrem Kwiatkowskim zakázali použití trhaček, které zvyšují sílu úchopu. To ale nevadilo Čestmírovi Šímovi, který lehce předvedl 14 opakování. Za ním následovala dvojice Petrík - Kulaga s jedenácti platnými opakováními a třetí místo obsadil Ilyin.

V polovině závodu organizátoři zařadili tahání kamionu. Dvě ze tří prvních umístění patřila Slovákům. Vítězem se stal Kulaga, který i navzdory poraněnému bicepsu předváděl v Žilině dechberoucí výkony. Druhé místo získal Kubovič před Golierem. Rozdíly byly jen minimální.

Předposlední disciplínou bylo nošení Super Yoku o váze asi 370 kg, se kterým závodníci museli absolvovat dvě cesty o vzdálenosti 15 metrů. Vítězství v disciplíně opět patřilo Kulagovi před Golierem, který se tak tlačil do čela průběžného pořadí. Třetí skončil Svoboda.

Závěr patřil Conanovu kolu. Tato disciplína pořádně zamíchala kompletní dvanáctkou soutěžících. Nejvíce bohužel ublížila Šímovi, kterému vůbec nesedla a z průběžného druhého místa tak nešťastně klesl na konečné páté. I tak mu patří za předvedené výkony obrovská gratulace. Vítězem závěrečného testu síly se stal Golier, který tak předvedl fenomenální comeback. Zraněními sužovaný borec tak kromě vítězství v disciplíně získal i důležité body do celkového hodnocení. To znamenalo druhé místo v Poháru Slovanů. Uvidíme, zda si výkonnost dokáže udržet i do následujících akcí, které ho v letošní sezóně ještě čekají. Třetí v závěrečné disciplíně skončil Ilyin.

Po sečtení kompletních výsledků se vítězem Poháru Slovanů stal Polák Janusz Kulaga. I přes zranění bicepsu dokázal v nabité konkurenci získat prvenství v této prestižní soutěži. Druhé místo si odnáší výše zmiňovaný Branislav Golier. Šestinásobný nejsilnější Slovák tak ještě neřekl své poslední slovo a věříme, že nás letos ještě překvapí. Třetí místo putuje do České republiky, když bronz právem patří Lukáši Svobodovi, který předvedl vyrovnaný výkon.

SASIM děkuje dlouholetým partnerům akce, městu Žilina, panu primátorovi Igorovi Chomovi, referentovi sportu panu Zánickému, organizačnímu týmu a všem, kteří napomohli ke zdárnému průběhu celé soutěže. Pevně věříme, že se na Poháru Slovanů na Hlinkově náměstí v Žilině potkáme opět za rok. Hodně síly a uvidíme se na nejbližší silácké akci!


Pohár Slovanů 2015 - výsledky

pořadí jméno body
1.Janusz Kulaga 49,5
2.Branislav Golier 46,5
3.Lukáš Svoboda 45,5
4.Konstantin Ilyin 42,0
5.Čestmír Šíma 40,0
6.Maroš Kubovič 33,5
7.Marek Tóth29,5
8.Igor Petrík 28,5
9.Nemanja Tasič 27,0
10.Volodymyr Cyfra 22,0
11.Ivan Hryhorovskyy 18,5
12.Alexei Maľcev 3,5
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra