Reklama:

Yangame´s Fight Night 3
- reportáž a fotogalerie

Ronnie.cz > Powerlifting > Bojové sporty

Minulý týden byl pro fanoušky bojových sportů opravdu plodný. O víkendu proběhlo UFC 190 s ultrarychlou Rondou Rousey, v Londýně se pral český Terminátor Karlos Vémola o svůj návrat do UFC (bohužel neúspěšně a ihned po zápase oznámil brzký odchod do sportovního důchodu), ale i na domácí půdě se uskutečnila hodně povedená akce s názvem Yangame´s Fight Night. Loni se ve Žlutých lázních uskutečnila poprvé a ihned sklidila u diváků velký úspěch. Zápasový večer na bázi pyramidy je divácky atraktivní a plný zvratů ovlivněných únavou a zraněními bojovníků. Loni jsme viděli v českém ringu po dlouhé době Jana Soukupa, který pyramidu vyhrál, a i letos byl jedním z největších lákadel pro diváky, ale o tom později.

Zápasy pyramidy byly proloženy superfighty zvučných jmen a nenechaly diváky opravdu ani na minutu vydechnout. Po čtvrtfinálových zápasech, které nepřinesly žádný překvapivý výsledek, ale ubraly fighterům sil a přidaly na lehčích zraněních, postoupila do semifinále čtveřice Kulla, Havránek, Janáček a Romankevich (náhradníkem pro případ zranění byl František Kohout). Následující dva zápasy už nebyly tak jednoznačné a v případě zápasu Havránek - Kulla se dokonce rozhodovalo v extraroundu. Do finále tedy postoupil Jiří Havránek proti Piotru Romankevichovi. Běloruský borec byl od prvního zápasu jednoznačně jedním z favoritů pyramidy a to potvrdil i ve finále. Jirka Havránek není bojovník, který se jen tak vzdává, ale na Bělorusa ve finále nestačil. Ve třetím kole, již znatelně kulhající, neodolal síle Bělorusových lowkicků a musel ze zápasu odstoupit po třetím počítání. Nicméně prohlédneme-li si statistiky Romankeviche, prohrát s ním ve třetím kole ve finále pyramidy rozhodně není prohra osobní a věřím, že o Havránkovi ještě uslyšíme. Vítězem turnaje se tedy stal běloruský Piotr Romankevich.

V prvním superfightu se nám představil již zmiňovaný Jan Soukup proti Luboši Raušerovi. Po loňském vynikajícím výkonu Jana Soukupa na prvních Yangame´s jsem očekával proti Raušerovi jednoznačný průběh, ale mistr světa v thajském boxu byl jednoznačně proti. To byla možná i Raušerova drobná nevýhoda, kdy by mu možná více seděl boj v klinči a s lokty podle pravidel Muay Thai. Po velmi pěkných třech kolech vítězí aktivnější Soukup na body.

Po semifinálových zápasech proti sobě nastoupili Tomáš Hron a Igor Bugaenko, který narychlo zaskakoval za Romana Krykliu, ten nedostal víza do ČR. Na tuto váhovou kategorii předvedli oba borci výkon tempem spadající spíš někde k 75 kg a zejména metrákový Tomáš Hron dominoval rychlostí a fyzickou připraveností po celý zápas, zaslouženě ho také na body vyhrál.

Posledním zápasem večera se stal titulový zápas WAKO PRO o mezinárodního šampióna ČR ve váze do 76,2 kg. Matouš Kohout a Anatoli Hunanyan, dvojice jistě ne neznámá českým divákům, se utkala podle pravidel K-1 WAKO. Zápas opět ukázal obrovskou vyrovnanost obou soupeřů, kdy se doslova bojovalo o každý centimetr ringu, první tři kola vedl pocitově spíše Hunanyan, čtvrté asi vyhrál Kohout a v pátém opět spíše vedl Hunanyan, který nakonec zvítězil na body. Uvidíme, jestli se v blízké budoucnosti tato dvojice znovu utká, ale při letošní bilanci 1:1 na zápasy k tomu situace přímo vybízí.

Na závěr nutno říci, že po loňském titulovém zápase Petra Vondráčka připravili pořadatelé Yangame´s opravdu výborný, kvalitní turnaj a nezbývá než se těšit na léto 2016 a další parádní večer bojových sportů ve Žlutých lázních.


Kompletní výsledky

Čtvrtfinále pyramidy
zápasvítěz
Michal Janáček (CZE) vs. Peter Baláž (SVK) Janáček by TKO
Piotr Romankevich (BLR) vs. Martin Hauser (SVK) Romankevich by points 3:0
Jiří Havránek (CZE) vs. Lukáš Skirca (CZE) Havránek by TKO
Radovan Kulla (SVK) vs. Adrian Bartl (SVK) Kulla by points 2:0
František Kohout (CZE) vs. Thomas Hummer (GER) - rezervní zápas Kohout by TKO

Semifinále pyramidy
zápasvítěz
Michal Janáček (CZE) vs. Piotr Romankevich (BLR) Romankevich by KO
Jiří Havránek (CZE) vs. Radovan Kulla (SVK) Havránek by points 3:0 (extraround)

Finále pyramidy
zápasvítěz
Piotr Romankevich (BLR) vs. Jiří Havránek (CZE) Piotr Romankevich (BLR)

Superfighty
zápasvítěz
Jan Soukup (CZE) vs. Luboš Raušer (CZE) Soukup by points 3:0
Tomáš Hron (CZE) vs. Igor Bugaenko (BLR) Hron by points 3:0
Matouš Kohout (CZE) vs. Anatoli Hunanyan (ARM) Hunanyan by points 2:1


Yangame´s Fight Night 3 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

04.08.16:02kulíšek - Krásné fotečky z parádní akce! :)
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
Zodiak411 (11:05) • S tím gynem je to diskutabilní. Někdy postihují a někdy ne. Ale osobně si myslím, že po...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Zodiak411 (10:32) • Děkuju moc za ceny :) Jsem rád, že mi tip konečně vyšel po dvou letech :) Chtěl bych se...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
xroll (10:17) • A pokud by si nechal gynekomastii odstranit bylo by to ok? Ne každý kdo sype má gynekom...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
ezio (09:00) • Absolutní vítěz kondiční kulturistiky s gynekomastií? rozhodčí a pořadatelé by se měli...
magazínLegion Sports Fest Pro 2019 očima Mar...
Spazik (15:00) • Nějak jsem přehlédnul, že tam byla jen 212 :-DErasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra