Reklama:

Slovenský pohár silných mužů #2 (Duchonka) 2015 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] V sobotu se na přehradě Duchonka konalo v pořadí druhé kolo Slovenského poháru silných mužů, o němž jsme Vám psali zde. Bylo možné tu vidět ty nejlepší amatérské strongmany, kteří soupeřili v mnoha náročných disciplínách.

Braňo Golier spolu se svojí ženou Majkou a synem Damiánem připravili skvělou akci společně se Slovenskou asociací silných mužů. Na místo dorazilo také mnoho diváků, aby povzbudili přítomné borce.

Po slavnostním zahájení následovala hned úvodní disciplína - zdvih klády dal borcům pořádně zabrat. Ze startovního pole zvedla ocelovou kládu jen dvojice závodníků. Peter Rekenei zvládl tři a Martin Dulai čtyři platné pokusy. Ostatní si připsali po nule, ale soutěž se teprve rozbíhala.

Druhé v pořadí čekalo na borce přenášení páru sudů a kufrů - sudy 2x na vzdálenost 15 metrů a kufry na 10 metrů tam a zpět. Rychlé nohy a silný úchop předvedl Rekenei před Griglákem a Pohlodekem. Peťo tak dával najevo, že vítězství v prvním kole chce zopakovat i tady.

Jako třetí test síly bylo zvedání auta na konstrukci. Mrtvé tahy se divákům musely líbit a za mohutného potlesku si vítězství v disciplíně připsal opět Rekenei. Druhé místo s třetím se v této disciplíně otočilo a druhý skončil Griglák a třetí Pohlodek.

Předposledním testem síly pro borce bylo dvakrát převrátit 200kg pneumatiku do kopce a následně provést dvě otočky se 400kilovou pneumatikou. Dulai se vrátil, i když třetí disciplínu pro nevolnost vynechal, a tuto zkoušku vyhrál. Druhé místo obsadil Rekenei a třetí skončil Griglák.

Poslední zkouškou bylo tažení tahače. Nejvíce se dařilo podle očekávání borcům z Popradu. Peter Rekenei patří pravidelně mezi elitu v tahání, ale tentokrát se musel spokojit s druhým místem v disciplíně. Prvenství získal jeho sparingpartner Griglák. Třetí místo v závěru obsadil Dulai.

Po sčítání výsledků se i v druhém kole radoval z prvenství Rekenei, který tak aspiruje na postup mezi elitu strongmanů Slovenska. Druhé místo si po vyrovnaném závodě připsal Dulai a třetí místo obsadil Griglák.

Děkujeme partnerům akce Braňovi Golierovi, Majce Golierové, Damiánu Golierovi, Milanu Gabrhelovi za moderování celé soutěže a Pavolu Gugovi za rozhodování. Uvidíme se na třetím kole Slovenského poháru siláků.


Slovenský pohár silných mužů #2 (Duchonka) 2015 - výsledky

p.jménobody
1.Peter Rekenei 32,0
2.Martin Dulai 23,0
3.Ľubo Griglák 23,0
4.Miroslav Pohlodek 17,0
5.Michal Gunda 11,0
6.Miro Miklošek 8,5
7.Tomáš Vojtek 4,5


Foto: Zuzana GundováLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra