Protein Smart Whey v akci 1+1
Na výběr ještě 6 příchutí, dvě z nich se dnes vyprodají. Více zde.

Slovenský pohár silných mužů #2 (Duchonka) 2015 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] V sobotu se na přehradě Duchonka konalo v pořadí druhé kolo Slovenského poháru silných mužů, o němž jsme Vám psali zde. Bylo možné tu vidět ty nejlepší amatérské strongmany, kteří soupeřili v mnoha náročných disciplínách.

Braňo Golier spolu se svojí ženou Majkou a synem Damiánem připravili skvělou akci společně se Slovenskou asociací silných mužů. Na místo dorazilo také mnoho diváků, aby povzbudili přítomné borce.

Po slavnostním zahájení následovala hned úvodní disciplína - zdvih klády dal borcům pořádně zabrat. Ze startovního pole zvedla ocelovou kládu jen dvojice závodníků. Peter Rekenei zvládl tři a Martin Dulai čtyři platné pokusy. Ostatní si připsali po nule, ale soutěž se teprve rozbíhala.

Druhé v pořadí čekalo na borce přenášení páru sudů a kufrů - sudy 2x na vzdálenost 15 metrů a kufry na 10 metrů tam a zpět. Rychlé nohy a silný úchop předvedl Rekenei před Griglákem a Pohlodekem. Peťo tak dával najevo, že vítězství v prvním kole chce zopakovat i tady.

Jako třetí test síly bylo zvedání auta na konstrukci. Mrtvé tahy se divákům musely líbit a za mohutného potlesku si vítězství v disciplíně připsal opět Rekenei. Druhé místo s třetím se v této disciplíně otočilo a druhý skončil Griglák a třetí Pohlodek.

Předposledním testem síly pro borce bylo dvakrát převrátit 200kg pneumatiku do kopce a následně provést dvě otočky se 400kilovou pneumatikou. Dulai se vrátil, i když třetí disciplínu pro nevolnost vynechal, a tuto zkoušku vyhrál. Druhé místo obsadil Rekenei a třetí skončil Griglák.

Poslední zkouškou bylo tažení tahače. Nejvíce se dařilo podle očekávání borcům z Popradu. Peter Rekenei patří pravidelně mezi elitu v tahání, ale tentokrát se musel spokojit s druhým místem v disciplíně. Prvenství získal jeho sparingpartner Griglák. Třetí místo v závěru obsadil Dulai.

Po sčítání výsledků se i v druhém kole radoval z prvenství Rekenei, který tak aspiruje na postup mezi elitu strongmanů Slovenska. Druhé místo si po vyrovnaném závodě připsal Dulai a třetí místo obsadil Griglák.

Děkujeme partnerům akce Braňovi Golierovi, Majce Golierové, Damiánu Golierovi, Milanu Gabrhelovi za moderování celé soutěže a Pavolu Gugovi za rozhodování. Uvidíme se na třetím kole Slovenského poháru siláků.