Reklama:

Nestville Strong Men 2015
- reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Na Slovensku se dělá pravá slovenská whiskey. A právě v místě, kde se tento skvělý alkohol vyrábí, vznikla akce, která se již tradičně zahajuje na konci školního roku. Nestville Strong Men od svého vzniku hostí siláky, kteří jsou vždy hlavním programem akce, kam vstupuje plejáda známých osobností. O této akci jsme Vás s předstihem informovali.

I v tomto roce se zde střetli nejsilnější muži Evropy, aby změřili síly v pěti testech silových disciplín. Po jejich absolvování se borec s největším bodovým ziskem stal vítězem Nestville Strong Men druhého kola středoevropského poháru (prvně v Aši).

Už startovní listina předznamenávala tuhý boj do poslední disciplíny. Škoda, že z důvodu zranění se nepředstavili všichni pozvaní závodníci. I tak ale diváci měli možnost zhlédnout špičku siláků střední Evropy. Slovenské barvy hájil dvojnásobný nejsilnější Slovák Igor Petrík a elitní profi reprezentant Marek Tóth.

Úvodní disciplína tradičně prověřila sílu ramen a tricepsů všech zúčastněných. Ti měli za úkol předvést v časovém limitu jedné minuty co nejvíce platných pokusů se 140kg kládou. Že to není snadné, naznačovalo i to, že polovina závodníků nedokázala toto železné náčiní zvednout.

Jako druhý test je čekalo přenášení páru 150kilogramových kufrů na vzdálenost 30 metrů. Nerovný štěrkový terén jen znásobil náročnost disciplíny. I tak ale Mateusz Baron vynikl v rychlém čase 16,27. Následoval jej Volodymyr Cyfra (19,99), třetí byl Ivan Hryhorovskyj (23,86).

Po diváckých disciplínách a zpěvu moderátorky Moniky Agrebi, která skvěle sekundovala Milanu Gabrhelovi, se akce přesunula k třetí zkoušce síly strongmanů. Jařmo na zádech neboli Super Yoke o hmotnosti 400 kg měli siláci přenést na 15 metrů. Tak jako při kufrech se i při této disciplíně museli borci maximálně soustředit, protože terén nebyl pro daný test ideální. To však neplatilo pro Barona, který danou trasu doslova přeletěl. Jeho čas v cíli ukazoval neskutečných 7,68. O vteřinu za ním zaostal Ilyin (8,16), Brusokas se musel spokojit s třetí příčkou (9,77).

Jako předposlední čekalo na závodníky zvedání automobilu. Aby to chlapci neměli lehké, v autě seděly čtyři krásné slečny. Váha tak činila přibližně 330 kg. Polák Baronsi si lehce pohlídal vedení a v soutěži zvládnul 12 zdvihů. Ilyinových deset stačilo na druhé místo, o třetí se s osmi pokusy dělil Petrík s Brusokasem.

Závěr akce Nestville Strong Men 2015 patřil přehazování 150kg koule přes vertikální příčku. Nejvíce přehození určilo vítěze testu a tím se stal Ilyin s Brusokasem (8x), za nimi zaostali Petrík, Solvang a Baron (7x), třetí skončili Cyfra a Hryhorovskyj (4x).

Po sečtení výsledků se návštěvníci dozvěděli jméno vítěze Nestville Strong Men 2015. Tím se stal Mateusz Baron, který nastavil již od samého počátku velmi vysokou laťku. Předvedl skvělý výkon, a tak se stal zaslouženě vítězem. Druhé místo obsadil Konstantin Ilyin, který už delší dobu navštěvuje kola prestižního Evropského poháru silných mužů. Vyměnil ale stát a rozhodl se reprezentovat Bulharsko. Třetí místo obsadil veterán Salius Brusokas, který dokazuje, že siláci dozrávají jako víno, a tak ani věk není překážkou.

Igor Petrík, dvojnásobný držitel titulu Nejsilnější Slovák, se musel spokojit se čtvrtým místem a nešťastnou bramborovou medailí. V takové konkurenci, jaká se sešla v obci Hniezdne, je ale i čtvrté místo skvělým úspěchem. Stejně tak je úspěchem i osmé místo Marka Tótha, který předvedl vyrovnaný výkon. Jakmile vypiluje svoji neoblíbenou úchopovou disciplínu, budou umístění ještě lepší. I tak gratulujeme oběma slovenským reprezentantům za předvedenou jedinečnou show.

Děkujeme společnosti Nestville za vytvoření skvělých podmínek jak pro organizátory, tak i pro závodníky, společnosti Nestville distillery, Nestville park, Autonova Poprad, Betos Stará Ľubovňa, Unipid Trenčín, Bytas Trenčín, SBS Pegas a všem, kdo jakkoliv napomohli zdárnému průběhu celé akce. Uvidíme se opět za rok v Hniezdnem!


Nestville Strong Men 2015 - výsledky

p.jménobody
1.Mateusz Baron 56,5
2.Konstantin Ilyin 52,0
3.Salius Brusokas 46,5
4.Igor Petrík 41,5
5.Bjorn André Solvang 33,0
6.Ivan Hryhorovskyj 30,5
7.Volodymyr Cyfra 26,5
8.Marek Tóth 21,0
9.Jiří Žaloudek 16,0
10.Primož Avguštin 11,5
11.Tim Enersen 10,0
12.Sucman Rodion 5,0Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra