Reklama:

Slovenský pohár silných mužů #1 (Piešťany) 2015 - reportáž a výsledky

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] V sobotu 13. června začal nový ročník ligy amatérských strongmanů, o němž jsme Vás nedávno informovali. Jako doprovodný program známé akce Truck aréna v Loděnici v Piešťanech odstartovalo ve 12 hodin první kolo Slovenského poháru silných mužů.

Třináctka borců se postavila na start před diváky zaplněné tribuny, kteří je odměnili úvodním potleskem. Na dodržování pravidel celé soutěže dohlížel mezinárodní rozhodčí Pavol Guga, jemuž při zdvojených disciplínách vypomáhal šestinásobný nejsilnější Slovák Braňo Golier. A protože celá akce byla součástí Truck arény, siláky čekalo na úvod tažení kamionu.

Kolos vážící 7,5 tuny museli strongmani přitáhnout na vzdálenost 15 metrů. Plný bodový zisk za vítězství si v úvodní disciplíně připsal tradičně Peter Rekeni, jemuž tato disciplína sedí. Za ním skončil v úvodu bratr profesionálního strongmana a hosta akce Františka Piroše - Tomáš Piroš. Třetí místo obsadil Miroslav Pohlodek.

Chlapci se tedy zahřáli tažením kamionu, poté následovaly dvě zdvojené disciplíny. Nejdříve je čekalo přenášení páru 120kg kufrů. Vítězství získal Richard Szanyi. Ten se v minulém roce představil jako talent a zimní příprava mu přinesla vítězství v disciplíně. Druhé místo si připsal Ľubo Grigľák a třetí překvapivě skončil Rekenei. Překvapivě proto, že si v týdnu při práci zranil prst. Petr ale zabojoval a třetí místo si právem zasloužil.

Tlaková disciplína, zdvih 115kg nápravy, byla jako třetí v pořadí. O vítězství se dělila dvojice Rekenei a Rákoci s pěti platnými opakováními. Druhé místo se čtyřmi zdvihy si připsala trojice Szanyi, Grigľák, Piroš, třetí skončil se třemi opakováními Dulai.

Předposledním testem síly byly mrtvé tahy s osobním automobilem. Neskutečné výkony předvedli chlapci z Popradu. Trojice Rákoci (14x), Rekenei (12x) a Grigľák (12x) zvládla společně 38 opakování. Rákoci se 14 zdvihy slavil nakonec prvenství v této disciplíně. Mezi tuto trojici se s třinácti pokusy vtěsnal Pohlodek a před posledním přitahováním kamionu si tak připsal druhé místo v mrtvých tazích. Jak se první kolo Slovenského poháru na Truck aréně zahájilo, tak tak také končilo. Po úvodním tažení kamionu vestoje se následně přitahoval vsedě. Silná záda a rychlé ruce měl Szanyi, který tak vyhrál dvě z pěti disciplín. Druhé místo obsadil Šuľan, třetí Rákoci.

Vítězem prvního kola ligy strongmanů Slovenského poháru silných mužů se po vyrovnaném výkonu stal Peter Rekenei. Zúročil tak zkušenosti, které nasbíral, a i přes své zranění prstu na ruce dokázal zvítězit v početné konkurenci. Druhé místo obsadil Juraj Rákoci. Tento borec se představil na své teprve druhé soutěži. Po Trenčínských Teplicích, kde soutěžil s profesionály, tak obsadil vynikající druhé místo mezi mladými borci Slovenska. Třetí místo získal Richard Szanyi, který zaznamenal oproti minulému roku značný progres a je vyrovnanější v disciplínách, které mu zas až tak moc nešly.

Úvodní kolo máme tedy za sebou. Poznali jsme nováčky, kteří přinesli oživení mezi známé tváře ligy. Celkově bylo první kolo velice vyrovnané a některá umístění byla jen s minimálním bodovým odstupem. Už začátek ligy tedy naznačil, že se v letošním roce máme na co těšit a boj o profi kartu strongmanů bude napínavý až do posledního kola. Děkujeme organizátorům Truck arény za perfektní podmínky, partnerům za pomoc a těšíme se na druhé kolo Slovenského poháru.


Slovenský pohár silných mužů #1 (Piešťany) 2015 - výsledky

p.jménobody
1.Peter Rekenei 56,0
2.Juraj Rákoci 51,5
3.Richard Szanyi 51,0
4.Ľubo Grigľák 48,5
5.Milan Šuľan 44,0
6.Miroslav Pohlodek 39,0
7.Tomáš Piroš 36,0
8.Martin Dulai 32,0
9.Peter Supák 27,0
10.Mário Fuska 25,0
11.Michal Gunda 20,0
12.Lukáš Eliášovský 15,0
13.Tomáš Vojtek 3,0


Slovenský pohár silných mužů #1 (Piešťany) 2015 - fotogalerie

Foto:
Zuzana GundováLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra