Reklama:

Pohár starosty města Zbýšova
v silovém trojboji dorostenců a juniorů 2015 - reportáž a fotogalerie

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

V sobotu 30. května 2015 se ve Zbýšově odehrál 7. ročník klání o pohár starosty. Zúčastnilo se ho 30 soutěžících, kteří se utkali ve dvou věkových a osmi váhových kategoriích. Devět závodníků přijelo ze Slovenska. V kategoriích dorostu se představilo 23 závodníků, z nichž byly dvě dívky, které soutěžily ve sloučené kategorii. Oběma děvčatům se podařilo překonat národní rekordy. Vítězka Kristýna Obršlíková z Rosic pokořila rekord ve dřepu s hodnotou 135,5 kg a následně i v tlaku, kdy vytlačila činku s hmotností 75,5 kg. Stříbrná Kateřina Skudříková z TJ Viktorie Bohumín také vytvořila nové české rekordy. První byl v dřepu se 145 kg na čince. Podařil se jí i benč, kde si zapsala rovných 70 kg. Dorostenci se představili ve 4 váhových kategoriích, z nichž jedna byla sloučená. V té do 74 kg se podařil pěkný rekordní výkon v bench-pressu i Lukáši Rejholcovi ze Sedlčan, který jej zvládl s činkou o hmotnosti 135 kg. Juniorské kategorie byly na sobotní soutěži tři, jedna z nich byla také sloučená. Výsledky váhových kategorií jsme Vám přinesli již v tomto článku.

Delegátem pověřeným ČSST byl ve Zbýšově jako tradičně Ivan Karpíšek, který klání zároveň komentoval. Na pozicích rozhodčích usedli Dušan Černák ze Slovenska, Petra Švadlenková a Marek Pokorný.

Pohár pro nejúspěšnější oddíl si na Slovensko odvezli členové oddílu ŠK SPC Častá.

Kromě medailí ve váhových kategoriích získali poháry z rukou starosty města i tři nejlepší soutěžící v každé věkové kategorii v hodnocení podle Wilkse.

Dorostenky:

1. Kristýna Obršlíková, TJ Sokol Rosice: 358,08 b.
2. Kateřina Skudříková, TJ Viktoria Bohumín: 306,09 b.

Dorostenci:

1. Lukáš Rejholec, SK Zlobr Sedlčany: 369,77 b.
2. Dávid Malovec, ŠK SPC Častá: 363,87 b.
3. Erik Sipos, ŠK SPC Častá: 331,53 b.

Junioři:

1. Jan More, Fitness Club Staňkov: 459,89 b.
2. Milan Štěpáník, Sporting Apis Praha: 432,98 b.
3. Miloslav Srp, Sporting Apis Praha:415,84 b.

Absolutním vítězem celé soutěže se letos stal junior do 74 kg - Jan More ze Staňkova. Jeho jméno se zapsalo na putovním poháru starosty města vedle takových jmen, jako je David Lupač, Robert Valach, Tomáš Novák a Tomáš Juříček. Položila jsem Janovi pár otázek, které mohou čtenáře zajímat. Rozhovor najdete níže.

Soutěž proběhla svižně, bez zbytečných prostojů a problémů. Zásluhu na tom mají nakladači, kteří podali perfektní výkon, Tomáš Poles zajišťující výsledkový servis a ostatní organizátoři. Poděkování patří samozřejmě i sponzorům. Těmi ve Zbýšově byli: Město Zbýšov, H Sport - pan Huněk, Elektro Nekuža, Vision Nutrition - pan Filo a ČSST.


Jan More

Jak se ti závodilo a jak hodnotíš svůj výkon?

V sobotu se mi závodilo velmi dobře, závody byly dobře zorganizované a pěkné. Celkově se mi závody velmi líbily a ceny byly velmi krásné a řekl bych jedny z nejlepších za celou sezónu. Jsem velmi rád že se mi podařilo se zapsat na putovní pohár a být tam napořád zapsaný jako nejlepší závodník tohoto roku a příští rok, jelikož mám poslední sezónu jako junior, se budu snažit obhájit tuto trofej.

Své výkony hodnotím pozitivně, dřep se mi velmi povedl, dal jsem si osobní rekord na závodech o 12,5 kg. Bench-press se mi nezdařil dle mých představ, protože mi při druhém pokusu praskl dres a byl jsem rád, že jsem vůbec dal 3. pokus, který jsem počítal, že nedám. Mrtvé tahy jsou mou silnou disciplínou, ale moc se mi tentokrát nepovedly. Nestihl jsem pořádně natrénovat a najet na váhy, které bych chtěl zapsat na závodech, tudíž jsem dal "jen" 235 kg, což by jindy byl pomalu můj základní pokus.

Jaký je tvá nejoblíbenější disciplína?

Mou oblíbenou disciplínou je mrtvý tah, jelikož ji mám nejsilnější a trénuje se mi nejlépe a vidím v ní velice dobrou budoucnost na velké váhy.

Jaké máš plány do budoucna?

Plány do budoucna jsou MS v Praze, které se koná v srpnu. Tam bych chtěl zlepšit svoje maxima a udělat co nejlepší výsledek.

Jak často trénuješ?

Trénuji 3x týdně přibližně 1,5 - 2 hodiny. Tréninky jsou silově namáhavé, ale jak se říká, bez práce nejsou koláče. :) Trénuji s kolegy z Fitness Staňkov. Bez jejich pomoci bych nenatrénoval nic, jelikož dresy jsou kolikrát nevyzpytatelné a nevíte, co vám udělají. Tímto jim děkuji za velkou pomoc a podporu.

Jak ses dostal k silovému trojboji?

K silovému trojboji jsem se dostal přes Powerlifting Klatovy, kde mě Zdenek Hruška zapojil do jejich tréninku a začal mě trénovat a učit techniku. Bez jeho pomoci a podpory bych neznal žádnou techniku a vůbec nevěděl, co to silový trojboj je. Tímto bych mu také chtěl poděkovat za podporu a pomoc při trénincích.

Zbývá ti čas na nějaké koníčky?

Mé jiné koníčky jsou auta, kterým se věnuji i pracovně, také mám rád posezení s přáteli a rybaření (odpočinek), ale především mám jako největší koníček powerlifting, jelikož je to životní styl, který jsem si zvolil. A jak těžké je s tím začít, o to těžší je s tímto sportem skončit, tudíž chci tento koníček dělat do doby, do kdy to bude možné, takže klidně i do 100 let, když to půjde. :)

Chceš toto cestou někomu poděkovat?

Ke konci bych chtěl ještě jednou poděkovat Fitness Staňkov za velkou podporu ze všech stran. Fitness Staňkov je sice menší oddíl, ale má velmi silné závodníky, o kterých se ještě uslyší a očekávají se velké úspěchy jak ze strany dorostenců a juniorů, tak ze strany masters (dědků), kde máme také velmi silné závodníky, kteří se ukážou na MS RAW ve Finsku, kde budou bojovat o co nejlepší umístění. Také bych chtěl poděkovat Jiřímu Práškovi a jeho týmu za podporu a velkou pomoc na závodech, bez nich bych tam nezvedl nic a mohl jen koukat, mají můj velký dík a jsem jim dlužníkem a jsem rád, že i ve sportu, kde je kolikrát rivalita, si soupeři navzájem pomáhají a hecují se bez ohledu na to, jaké výkony mají.

Velké poděkování patří také mojí drahé polovičce, která mě podporovala po všech stránkách a nadále podporuje a jezdí se mnou i na daleké závody, jako byl tenhle.

Děkuji za rozhovor, gratuluji ti a přeji hodně štěstí jak v osobním životě, tak i ve sportu.


Pohár starosty města Zbýšova
v silovém trojboji dorostenců a juniorů 2015 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYpráce recepční(obsluha)do fitness-brig...
Olympia Fitness Praha(Opatov,Hostivař) hledá brigádníky do svého týmu - STUDENTKU/STUDENTA na poz...
bazar Sběratel koupí větší sbírku pošt...
Vášnivý sběratel koupí větší sbírku poštovních známek. Solidní jednání a okamžitá platba. 777097...
práce Hledáme instruktory/ky
Nový prémiový fitness klub v nově vznikající čtvrti DOCk na Palmovce hledá spolehlivé instruktory...
seznamka Asiat hledá svalovce na společné posi...
Štíhlý asiat, nepříliš zkušený v posilování, hledá svalovce na společné posilování, který by mi p...
bazar Chodící pás - Walking program
Prodám 11 kusů chodících / běžeckých pásů s 0,5 kg činkami pro Walking program. Vhodné jak pro tr...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra