Reklama:
DNES DOPRAVA Z E-SHOPU ZDARMA!
Doprava pro všechny objednávky po celé ČR zdarma! Nakupujte zde.

Strongman Žilina 2015
- bleskový report

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Martin Bečan] Nově vzniklý Czech Strongman Gang, který založil Martin "BigShow" Bečan za účelem veřejné propagace našeho krásného sportu nejen na poli domácím, ale i zahraničním, se dne 16. května 2015 v brzkých ranních hodinách vydal na klání do krásného slovenského města Žilina. Po náročné několikahodinové cestě, kdy náš přesun probíhal za pomoci dvou vozů a závodníků - řidičů, kteří se průběžně střídali, jsme dorazili na klání Strongman Žilina 2015, pořádané tamním fitness Ronnie Gym.

O průběh a organizaci se postarali ti nejpovolanější jako Martin Krakovský s partnerkou nebo Roman "Golem" Kolář. Ohledně disciplin vládla rukou spravedlivou legenda mezi profesionálními strongmany světové úrovně pan Ferenc Oszi, který byl i hlavním rozhodčím. Na závodníky čekalo 5 náročných disciplín:

  • Truck Pull o váze 7,5 t s vlečením bez protilana na 20 metrů
  • Kombinace 100kg Log Lift a 300kg Tire Flip
  • Super Yoke na 25 m s váhou 250 kg
  • Car Deadlift s vozem Škoda Rapid Spacebag
  • Atlas Stones o váze 90, 110 a 130 kg

Na startu se sešlo celkem 18 strongmanů a stříbrnou pozici vybojoval Mari Zvrtek, který předvedl jeden z nejlepších výkonů v disciplíně Truck Pull a v tlakové kombinaci. Třetí místo vybojoval Josef Makovský, který kraloval v disciplíně Car Deadlift, kde předvedl dechberoucích 15 opakování. Emanule Bonn skončil na místě 4., když nekompromisně ovládl disciplínu Atlas Stones. Na Zdeňkovi Tuháčkovi se bohužel podepsala únava a zodpovědnost za řízení jednoho z vozů a 6hodinová cesta ho opravdu zmohla. Obsadil 10. místo. Na místě 13. skončil Martin "BigShow" Bečan. První disciplína mu sedla a dosáhl 5. nejlepšího času. Při druhé disciplíně - tlakové kombinaci - si ale ošklivě poranil vazy v pravém rameni a disciplinu nedokončil. I přes nařízení týmové zdravotnice slečny Kateřiny Adamcové, kterou si Czech Strongman Gang přivezl s sebou, nadále v závodě pokračoval a držel krok s ostatními závodníky. Následně nedokončil pouze Atlas Stones, kdy mu při přehozu 130kilové koule vypovědělo službu zraněné rameno a Atlas Stone mu sjel z mírové tyče. Od přehozu ho dělil skutečně pouhý 1 cm. Jakub Drábek jakožto nejmladší člen týmu sbíral cenné zkušenosti, šel do všech disciplín s plným nasazením, od zbytku týmu obdržel velké uznání a obsadil 14. místo.

S touto akcí byl spojen i charitativní projekt Strong for Kids. Rád bych tedy poděkoval za celý Czech Strongman Gang tamním pořadatelům za skvěle odvedenou práci, včetně objednání krásného počasí. A jménem svým bych chtěl poděkovat všem členům Czech Strongman Gang za skvěle odvedenou práci a výkony. A to nejen všem závodníkům, ale také již zmíněné týmové zdravotnici Kateřině Adamcové, výbornému fotografovi Michalu Veličkovi, Matějovi Kapustovi a týmovému supportu Janě Soukupové.Foto:
Matěj Kapusta


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 14 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra