Reklama:

Nejsilnějším Slovákem
pro rok 2015 je Igor Petrík

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Na sluncem zalitém Lázeňském náměstí v Trenčínských Teplicích se v sobotu 16. května uskutečnilo letošní první zápolení strongmanů Slovenské asociace silných mužů. Šlo o mistrovství Slovenska, tedy o atraktivní souboj o nejsilnějšího Slováka. Akci Slovakia Strongest Man i letos moderoval viceprezident SASIMu Milan Gabrhel. Píšťalky se ujal mezinárodní rozhodčí Pavol Guga, skvěle mu sekundoval 6násobný nejsilnější Slovák Branislav Golier.

Adeptů na celkový triumf bylo hned několik. Prvenství obhajoval Igor Petrík z Levic, zuby si na něj brousil František Piroš, kartami chtěl zamíchat i veterán Pavol Jambor či skvěle připravený Maroš Kostelanský. O zelenou kartu se chtěl bít Roland Hegeduš s Peterem Rekeneiem. Diváci, kterých přišlo na náměstí zhruba tisíc, se tedy měli na co těšit.

Borce čekalo pět náročných disciplín, první tři se jely po dvojicích a v závěrečných dvou už se borci předváděli jednotlivě. Úvod již tradičně patřil tlakové disciplíně, závodníci si mohli vybrat mezi lehčí 115kg, nebo těžší 140kg kládou. z třinácti startujících se tak sedm rozhodlo pro složitější variantu. V té už tradičně dominoval František Piroš, který patří mezi nejlepší tlakaře nejen na Slovensku, ale i v evropské špičce. Jeho osobní rekord je 190 kg! Se sedmi platnými pokusy se tedy ujal vedení v první disciplíně. Druhé místo si připsal obhájce Petrík, který oproti loňsku zaznamenal znatelný progres. Třetí skončili shodně Kubovič s Tóthem.

Přenést ohradu o váze 250 kg a následně stejnou trasu ujít s párem 150kg kufrů - to byl test číslo dva. Zde suverénně zvítězil Petrík a zanechal za sebou i Ivana Hryhorovského, jehož úchop patří mezi nejlepší v této disciplíně. Ten obsadil dokonce až třetí místo za Marošem Kostelanským.

Co Pirošovi nevyšlo ve druhé disciplíně (v kombinaci ohrady a kufrů obsadil až 10. místo), si vynahradil v té třetí. Super Yoke o váze přibližně 350 kg přenesl na vzdálenost 30 metrů v čase 10,96. Znovu se tak zařadil do čela pořadí. Skvělé druhé místo si v této disciplíně připsal Kostelanský, který tak zúročil přípravu s Pavolem Jamborem a Jaroslavem Daněm. Třetí skončil průběžný lídr Igor Petrík.

V předposlední disciplíně čekalo borce 600 kilogramů černé gumy. Obří pneumatika s váhou přesahující půl tuny a čtyři otočení v co nejlepším čase - taková byla pravidla čtvrté zkoušky. Tu dokázali zvládnout jen tři siláci. Prvenství opět vybojoval Petrík před Kubovičem a Jamborem. Před závěrem akce tak bylo o vítězi prakticky rozhodnuto. Bojovalo se ale až do konce.

Závěr patřil mrtvým tahům s osobním automobilem. Nejvíce opakování si shodně připsali Piroš a Petrík (14). Piroš doplatil na nepozornost, jelikož při prvním opakování nečekal na povel rozhodčích a poslední nestihl dotáhnout v časovém limitu jedné minuty, ale při předvedeném výkonu Petríka by ho ani plný bodový zisk v disciplíně neposunul do čela pořadí.

To znamená, že nejsilnějším Slovákem se opět stal Igor Petrík. Dominanci, kterou předvedl v minulé sezóně, kdy kromě zisku titulu Slovakia Strongest Man zvítězil na Meči Matúša Čáka nebo ve Středoevropském poháru, potvrdil i na úvod sezóny 2015. Vyrovnaným a sebevědomým výkonem tak získal druhé vítězství a Slovakia Strongest Man je tedy borec z Levic.

Druhé místo obsadil František Piroš. Jeho skvělý start přibrzdily slabiny v úchopových disciplínách, jako byly kufry nebo například pneumatika. Jakmile eliminuje svoje slabá místa, bude to právě on, kdo bude vítězit na podobných akcích. Svými výkony ale potvrdil status profesionála a odnesl si tak krásné druhé místo.

Třetí skončil překvapivě, ale zaslouženě Maroš Kubovič. Tento borec byl SASIMem přesunut mezi profesionály po zasedání VV. Všem dokázal, že mezi profíky patří, a jeho bronz to jen potvrdil.

Slovenská asociace siláků tak odstartovala sezónu krásným soubojem nejsilnějších borců Slovenska. Děkuje všem partnerům - Amadeus Fitness, Kamenictví Husár Trenčínska Teplá, HOMOLA Mont, s. r. o., Pneuservis Merka, Lázně Trenčínské Teplice, město Trenčínské Teplice, Trenčínský samosprávný kraj, restaurace R-club, Odtahovka TISO, Audit Slovakia, SBS Pegas, Bytas Trenčín, Unipid Trenčín - a všem, kteří se na úvodní akci letošní sezóny jakkoli podíleli.

Sezóna se tak rozběhla. Sledujte naše webové i facebookové stránky a budete informováni o aktuálních akcích silných mužů Slovenska. Hodně síly a uvodíme se na další silácké akci!


Slovakia Strongest Man 2015 - výsledky

p.jménobodyp.jménobody
1. Igor Petrík 61,58.Peter Rekenei 29,5
2.František Piroš 52,0 9.Martin Dulai 23,5
3.Maroš Kubovič 46,0 10.Roland Hegeduš 23,0
4.Pavol Jambor 46,0 11.Miroslav Pohlodek21,5
5.Marek Tóth 40,5 12.Ľubomír Grigľák 20,0
6.Maroš Kostelanský 37,0 13.Juraj Rákoci 18,5
7.Ivan Hryhorovskyy 32,0

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra