Reklama:

Mistrovství Slovenska silných
mužů 2015 - pozvánka

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Milí fanoušci silových sportů, silných mužů a silných žen a celkově všichni fanoušci sportu. Tak jako v minulých letech soutěže Slovenské asociace silných mužů začínaly Mistrovstvím Slovenska silných mužů, tedy atraktivním soubojem o titul nejsilnější Slovák, tak i v tomto roce se pod záštitou předsedy trenčínského kraje a s podporou primátora a města Trenčínské Teplice akce organizuje v Trenčínských Teplicích před hotelem Krym na Lázeňském náměstí od třetí hodiny odpolední.

V minulém roce se po skvělém výkonu těšil z vítězství Igor Petrík, před ním si toto ocenění vybojoval Braňo Golier, Pavol Jambor, Jan Křeháček, Rasťo Ševcech, Peter Puzsér nebo Michal Petrík. Tento titul má dlouholetou tradici a získal jej vždy ten nejsilnější mezi slovenskými siláky, kteří se akce zúčastnili. Několik let uniká tento titul skvělému strongmanovi Františku Pirošovi, který skončil vícekrát na druhém místě. Patří mezi nejlepší siláky v tlaku nejen na Slovensku, ale i v celé Evropě. Pevně věříme, že i v tomto roce se pokusí získat prvenství a předvede tak zajímavý a napínavý souboj.

Pojďme ale k novinkám. Výkonný výbor, který povolil start Marošovi Kubovičovi, usoudil, že tento borec má šanci bojovat mezi profesionály, a udělil mu proto výjimku startu mezi borci. Tento rok tedy profesionální tým tvoří: Igor Petrik, Branislav Golier, Marek Tóth, František Piroš, Pavol Jambor, Maroš Kubovič, Marek Markuš (postoupil jako vítěz SP), Maroš Kostelanský a Alexander Szoboszlai.

Tou nejpodstatnější novinkou je, že amatér, který skončí na blížícím se mistrovství do pátého místa, získá "zelenou kartu", která mu v tomto roce umožní startovat jak na amatérských, tak na profesionálních závodech. Tak jako v minulých letech budou zátěže přizpůsobeny tak, aby je zvládli jak profesionální, tak amatérští strongmani. Proto se není čeho bát. Soutěž začíná zdvihem ocelové klády. Závodník si může vybrat váhu 115 nebo 140 kg a musí s ní předvést co nejvíce opakování. Poté diváci uvidí přenášení dřevěné ohrady spolu s párem 150kilogramových kufrů. Dále bude následovat přenášení jařma na zádech, tedy Super Yoke, o hmotnosti 350 kg, převracení obří 600kilogramové pneumatiky a mrtvé tahy s automobilem. Fitness centrum Amadeus, Homola Mont, s. r. o., Pneuservis Merka, Bytas Trenčín, Unipid Trenčín, restaurace R-club, lázně Trenčínské Teplice, kamenictví Husár Trenčínská Teplá a ostatní připravili pro závodníky skvělé podmínky. Tyto disciplíny určí vítěze slovenských strongmanů 2015. Vítěz se tak stane nejsilnějším Slovákem pro rok 2015.

Kalendář soutěží začíná tedy 16. května v Trenčínských Teplicích. Věříme, že se diváci přijdou podívat na Lázeňské náměstí do Trenčínských Teplic v hojném počtu. Vstupné se nevybírá! Těšíme se na Vás!
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra