Reklama:

ME v silovém trojboji juniorů a dorostu 2015 - zprávy z místa dění (I.)

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

V termínu 7. - 11. dubna probíhá v maďarském městě Orosháza letošní ročník evropského trojbojařského šampionátu juniorů a dorostu. Na této soutěži máme pouze dva zástupce, a to Tomáše Juříčka, který se představí v kategorii juniorů do 66 kg, a Adama Porteše, který změří síly se svými juniorskými soupeři ve váze do 105 kg.

Aktuální informace z místa dění přináší trenér státní reprezentace mládeže Ondřej Houžvička. Průběžně doplňované výsledky můžete najít v tomto článku.


Našemu prvnímu českému reprezentantovi tohoto šampionátu začala soutěž v podstatě už den předem, když musel výrazně omezit příjem stravy a tekutin, aby se vešel do hmotnostní kategorie do 66 kg. Když mu v předvečer závodu ukázala jeho osobní váha 66,5 kg, vypadalo vše v pořádku. Trochu nás ale "postrašila" jeho hmotnost jednu hodinu před začátkem oficiálního vážení (celkem tři hodiny před závodem), když měl na oficiální váze stále ještě 66,4 kg.

Tomáš Juříček není ve shazování hmotnosti na poslední chvíli žádný amatér a věděl, že běh by mu sice pomohl snížit hmotnost, ale také ubral síly. Oblékl si tedy všechno dostupné oblečení a sedl si do svého auta vytopeného na tropické teploty. "Saunu" kombinoval s kliky a dřepy, aby podpořil pocení, a pravidelným odpliváváním. Za hodinu při oficiálním vážení ukázala váha (po sundání ponožek a slipů) přesných 66 kg! Následně doplnil energii a tekutiny a šel se do rozcvičovny připravovat na začátek závodu.

Podle výpisu přihlášených soupeřů a nahlášených základních pokusů to vypadalo na 1. - 3. místo. Ačkoliv měl rus Roman Bakshiev nahlášené velmi vysoké základní pokusy, v trojboji není nikdy nic ztraceno a zkušenosti ukazují, že i velmi silní powerlifteři můžou zapsat špatný výkon a propadnout se o několik příček níže. Naopak mnoho závodníků s nízkými základními pokusy může překvapit a přidat na další pokus třeba 30 kg nebo si rovnou svůj základní pokus zvýšit třeba o 50 - 100 kg.

Odhady jsme tedy prozatím nechali stranou a soustředili se na kvalitní soutěžní výkon. Tomáš Juříček dal tři platné pokusy ve dřepu a zapsal tak svůj osobní i národní rekord 237,5 kg. Slovenský soupeř Adrián Perháč si také vedl dobře se dřepem o stejné váze, ale rus Roman Bakshiev, ačkoliv zapsal pouze jeden ze tří pokusů, získal nad oběma náskok dřepem 260 kg.

V bench-pressu si Tomáš vytvořil další osobní a národní rekord 167,5 kg, čímž získal náskok nad Slovákem (130 kg), ale zároveň ztratil mnoho dalších kil v soupeření s rusem (190 kg).

V mrtvém tahu bylo hlavním cílem zdvihnout základní pokus o hmotnosti 225 kg a "pojistit si" tak stříbrnou medaili. To se povedlo, a tak jsme šli na 235 kg. Po zdvihnutých základních a nahlášených druhých pokusech bylo zřejmé, že je o výsledku závodu prakticky rozhodnuto (pokud se nestane něco neobvyklého), a Tomáš tak asi už trochu ztratil motivaci máknout si a vytáhnout druhý a třetí pokus. Možná už chyběla síla, sám neví. Ale 235 kg zůstalo tentokrát nepokořeno a v mrtvém tahu tak zapsal pouze základní pokus 225 kg.

Neúspěch v mrtvém tahu ho trochu zklamal, protože skončil s nižším součtem (630 kg), než mohl mít, a také mu utekla malá medaile za mrtvý tah. Hlavní ale stále je celkové umístění a ze stříbrné medaile má samozřejmě velkou radost!


Dřep 237,5 kg


Bench-press 167,5 kg


Mrtvý tah 235 kg - neúspěšný


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra