Reklama:
Proteinová svačinka od Smartlabsu 3000 g + 908 g ZDARMA
Nesnídáte? Nesvačíte? Máme pro Vás skvělý tip, jak to napravit! Více zde.

Čeští zápasníci na historicky prvním mistrovství Evropy do 23 let v Polsku

Ronnie.cz > Powerlifting > Bojové sporty

Aktuální informace z právě probíhajícího mistrovství Evropy do 23 let v řeckořímském zápasu a volném stylu!


28. března 2015

Adéla Hanzlíčková stříbrná na mistrovství Evropy do 23 let

[Tisková zpráva] Až ve finále našla přemožitelku česká zápasnice ve volném stylu Adéla Hanzlíčková na mistrovství Evropy do 23 let a stala se tak vicemistryní Evropy této věkové kategorie. Reprezentantka České republiky dnes prošla ve váze do 63 kilogramů přes čtvrtfinále a semifinále díky výhrám před časovým limitem na lopatky, v boji o zlato pak večer podlehla Bělorusce Maryii Mamashukové ke konci prvního kola na technickou převahu soupeřky. Stříbro z evropského šampionátu do 23 let je nejvýraznějším úspěchem českého zápasu za posledních pět let a i vzhledem k nízkému věku Hanzlíčkové, která letos slaví teprve své 21. narozeniny, dává velkou naději do budoucna.

Turnaj v polském Wałbrzychu dnes odstartovala Adéla Hanzlíčková čtvrtfinálovým zápasem, jelikož se díky losu v konkurenci dalších 10 nejlepších evropských zápasnic vyhnula kvalifikaci. Na úvod ji čekalo opakování loňského boje o 3. místo na mistrovství Evropy juniorek, kde také narazila na polskou reprezentantku Agnieszku Królovou. Tehdy česká zápasnice v napínavém souboji zvítězila 10 : 6 na body a zajistila si tak bronz. Dnes však mělo utkání jednoznačnější průběh, když ve třetí minutě Hanzlíčková dostala Polku na lopatky. Díky tomu se dostala do semifinále, kde na ni čekala reprezentantka Ázerbájdžánu.

Elmira Gambarova byla pro českou zápasnici další dobře známou soupeřkou, jelikož se s ní také střetla na loňském juniorském mistrovství Evropy. Oproti Polce s ní ale tehdy prohrála a Gambarova si pak dokráčela pro stříbrnou medaili. Dnešní utkání se pro Adélu Hanzlíčkovou opět nevyvíjelo dobře, když prohrávala již o 6 technických bodů. Pak se jí ale stejně jako v zápase s Polkou povedlo Gambarovou zaskočit a svou šanci již nepustila.

Ve finále se tak po 20. hodině postavila proti velmi silné Bělorusce. Maryia Mamashuk měla dnes na svém kontě také dvě výhry na lopatky a v souboji o zlato s českou reprezentantkou si počínala suverénněji a postupně sbírala body. V úvodu se však jednalo o vyrovnané utkání, kdy Adéla Hanzlíčková byla Bělorusce rovnocennou soupeřkou. Ke konci prvního kola se ale běloruská reprezentantka dostávala do tempa a díky dalším úspěšným akcím navýšila své vedení o více než 10 technických bodů, což znamenalo konec zápasu. Přesto je stříbro z mistrovství Evropy do 23 let v podání Adély Hanzlíčkové vynikajícím úspěchem, kterým mladá česká zápasnice navázala na loňský bronz z evropského šampionátu juniorek a páté místo ze stejného turnaje v kategorii žen.


27. března 2015

Adéla Hanzlíčková ve finále!

[Tisková zpráva] Vynikajícím výkonem se dnes prezentovala na historicky prvním mistrovství Evropy do 23 let v zápase ve volném stylu Adéla Hanzlíčková. Česká reprezentantka se ve svých jednadvaceti letech probojovala přes čtvrtfinále a semifinále až do finálového klání o titul mistryně Evropy ve váze do 63 kilogramů! Zápas o zlato proti Bělorusce Mamashukové ji čeká dnes po 19. hodině.

Turnaj v polském Valdenburku začal pro Adélu Hanzlíčkovou dnes dopoledne čtvrtfinálovým zápasem, jelikož se díky losu v konkurenci dalších 10 nejlepších evropských zápasnic této věkové kategorie vyhnula kvalifikaci. V prvním utkání soutěže ji čekalo opakování loňského boje o 3. místo na mistrovství Evropy juniorek, kde také narazila na polskou reprezentantku Agnieszku Królovou. Tehdy česká zápasnice v napínavém souboji zvítězila 10:6 na body a zajistila si tak bronz. Dnes však mělo utkání jednoznačnější průběh, když ve třetí minutě Hanzlíčková dostala Polku na lopatky. Díky tomu se dostala do semifinále, kde na ni čekala reprezentantka Ázerbájdžánu.

Elmira Gambarova byla pro českou zápasnici další dobře známou soupeřkou, jelikož se s ní také střetla na loňském juniorském mistrovství Evropy. Oproti Polce s ní ale prohrála a Gambarova si pak dokráčela pro stříbrnou medaili. Také dnešní utkání se pro Adélu Hanzlíčkovou nevyvíjelo dobře, když prohrávala již o 6 technických bodů. Pak se jí ale stejně jako v předchozím zápase povedlo Gambarovou zaskočit podařenou akcí a svou šanci již nepustila. Další lopatkové vítězství znamenalo otevřenou bránu do finále evropského šampionátu do 23 let a jeden z největších úspěchů nejen mladé české zápasnice, ale českého zápasu celkově za posledních 5 let.

Adéla Hanzlíčková přitom po semifinálovém utkání přiznala, že se před důležitým turnajem necítila v nejlepší formě: "Neměla jsem úplně nejlepší přípravu, tři týdny před začátkem mistrovství jsem byla kvůli těžké viróze na týden úplně ze hry. I proto jsem si před mistrovstvím nevěřila. Ale dala jsem do toho vše a povedlo se. Ve finále mě čeká Běloruska, která je, myslím, dost jinde než já, má výbornou formu. Do toho zápasu se jdu rozhodně porvat, vím, že ji mohu třeba na něčem nachytat, ale nejsem pod tlakem."

Finálové zápasy v Polsku začínají od 19:00 a potrvají do 21:00.


26. března 2015

[Tisková zpráva] Již v úterý bylo zahájeno historicky první mistrovství Evropy do 23 let v řeckořímském zápasu a volném stylu. Turnaj v polském Valdenburku začal souboji volnostylařů a bude pokračovat soutěží volnostylařek, kde se ve váhové kategorii do 63 kilogramů v pátek 27. března představí také česká reprezentantka Adéla Hanzlíčková, jedna z adeptek na medaili. V sobotu a v neděli pak budou na programu zápasy mužů v řeckořímském stylu, kde bude mít Česká republika hned trojnásobné zastoupení.

Zatímco dvěma českým reprezentantům ve volném stylu se v Polsku nedařilo (Alois Hanzlíček ve váze do 74 kilogramů v úterý vypadl v kvalifikaci s ruským zápasníkem, Marek Barva pak včera ve váze do 70 kg prohrál v kvalifikačním utkání také s reprezentantem Ruska), dvacetiletá Adéla Hanzlíčková by v pátek ráda promluvila do bojů o cenné kovy. "Mistrovství Evropy do 23 let je novým formátem evropského šampionátu a nikdo proto asi neví, co přesně za konkurenci lze čekat. Ale odhadnout se to samozřejmě dá. Já jsem v loňském roce skončila bronzová na juniorském mistrovství Evropy, tedy do 20 let. Tam jsem byla nejstarší a v rámci té věkové kategorie jsem měla možná více zkušeností. V pátek to tady ve Valdenburku bude určitě těžší. Nejenže tu budou špičkové zápasnice mého věku, ale i některé starší. Přesto se nechci tajit tím, že pomýšlím na medaili. Bez toho by ostatně nemělo ani cenu se na takovou akci připravovat," říká otevřeně Hanzlíčková.

Mistrovství Evropy do 23 let se letos koná především proto, že klasický evropský šampionát nahradily takzvané Evropské hry, které se uskuteční v červnu v Baku, hlavním městě Ázerbájdžánu. Mezinárodní zápasnická federace se proto rozhodla pro mladší ročníky vytvořit nový formát mistrovství Evropy do 23 let. Svou premiéru na tomto šampionátu si v neděli odbude také reprezentant v řeckořímském stylu Matouš Morbitzer, a sice ve váze do 66 kilogramů. "Nevím, jaká jsou očekávání okolí. Ale já sám jedu do Polska s tím, že se chci porvat o medaili. Letos jsem byl vybrán do užšího kádru mužské reprezentace a absolvoval jsem tak řadu turnajů a mezinárodních soustředění, kde jsem sbíral cenné zkušenosti. A právě teď na Evropě do 23 let bych je rád prodal," přibližuje své ambice jednadvacetiletý český talent. Morbitzera v neděli doplní také Oldřich Varga ve váze do 75 kilogramů, o den dříve se navíc v Polsku představí Pavel Powada (80 kg).


Adéla Hanzlíčková

Matouš Morbitzer


Foto:
Ladislav Adámek


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

28.03.15:38Nikolai - Adéle veliká gratulace!!!!!*79*
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
ja.va (00:41) • Přiznám se bez mučení, že diskuze pod články na ronnie.cz navštěvuji jen kvůli radám mí...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Jay32 (22:39) • já to vidím možná trochu jinak. Za prvé nechápu, proč jsou záběry na fotkách a videí po...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
eraZ (20:40) • Už pri prvotnom pohľade na fotky som mal ten pocit, že Lukáš mal najlepšiu formu. Teraz...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Patrick (12:31) • Ja som len preletel vysledky diky Miro
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
dzordn2 (06:54) • Je to v článku napsané. :-) `Celkem na pódiu pózovalo devět těžkotonážníků, mezi nim...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra