Reklama:
VEGAN protein 2+1 ZDARMA!
Vyberte si 3 balení, každé v jiné příchuti! Více zde.

Mistrovství ČR v bench-pressu mužů a žen 2015 - reportáž a fotogalerie

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

V sobotu 7. března 2015 se sjeli do Lukova u Zlína nejlepší benčaři. Konal se zde 23. ročník Mistrovství ČR v bench-pressu mužů a žen. Pořadatelství se jako již tradičně ujali členové TJ Olympia Zlín pod vedením pana Stanislava Krčka, který byl nejen ředitelem soutěže, ale i hlavním rozhodčím. Na pozicích postranních usedli pánové Tomáš Šárik a Zdeněk Zelinka. Funkce delegáta ČSST a hlasatele se ujal Ivan Karpíšek.

O tituly mistrů se zde utkalo celkem 38 soutěžících, kteří se představili v 11 váhových kategoriích, tabulkové výsledky jsme Vám již dříve nabídli.

Dvanáct žen se utkalo v 5 váhových kategoriích. Zajímavé je, že ve třech z nich zvítězily závodnice startující v kategorii masters. Nejmarkantnější rozdíl byl v kategorii do 63 kg, kde získala zlato za výkon 75 kg Adina Hyková z TJ Spartak Chodov. Porazila zde závodnice mladší o 41 a 55 let! Nejpočetnější kategorií žen se stala do 72 kg. Prvenství vybojovala talentovaná Michaela Drabálková z TJ Sokol Nymburk s výkonem 105 kg. Absolutní vítězství mezi ženami brala mistryně v kategorii do 84 kg Hana Takáčová reprezentující TJ Sokol Nymburk. Za vytlačených 125 kg získala 116,30 bodů Wilkse. Poprosila jsem Hanku o krátký rozhovor.

Hana Takáčová

Jak se Ti závodilo a jak hodnotíš svůj dnešní výkon?

Závodilo se mi dobře, hala, ve které se soutěž pořádá, se perfektně hodí na benčpres. A můj výkon? Vzhledem k mému zdravotnímu stavu to vcelku šlo.

Jaké máš další plány?

V letošním roce bych chtěla závodit na ME masters v Plzni, a pokud se dám zdravotně do pořádku, tak také na ME v benči, které pořádá tamtéž. Na podzim se koná v USA MS v trojboji masters, kterého se chci zúčastnit a zároveň si na Floridě udělat dovolenou.

Jak často stíháš kromě práce trénovat a který cvik máš nejraději?

Trénuji třikrát týdně a jednou až dvakrát jdu na kardio. Nejoblíbenější cvik je benč, jelikož se u něj pěkně hajá.

Chceš někomu touto cestou poděkovat?

Samozřejmě chci poděkovat městu Nové Sedlo a firmě Rudolf Kampf, kteří mě podporují a díky kterým mohu soutěžit. Velmi děkuji také všem, kteří mi drží palce.

Děkuji a také já Ti držím palce na dalších soutěžích!

Na stříbrné pozici v absolutním pořadí žen se umístila již výše zmiňovaná Michaela Drabálková se 106,27 body Wilkse. Bronz vybojovala vítězka v kategorii do 57 kg Daniela Poláková z SK Fitness Gym Olomouc. Za výkon 90 kg získala 105,31 bodů.

Také z šesti mužských váhových kategorií vzešli tři vítězové, kteří patří věkem mezi masters. Mezi ně ovšem nepatřil nejlepší v kategorii do 74 kg Vítězslav Čelůstka. Domácí závodník vytlačil 192,5 kg, čímž překonal stávající národní rekord. V kategorii do 83 kg zvítězil kuřimský Lukáš Tkadlec s 207,5 kg. Stejný výkon podal i Martin Turek z Bohumína, který ovšem z důvodu vyšší tělesné hmotnosti obsadil stříbrnou příčku. Následující kategorie do 93 kg byla již zcela v režii závodníka M2 Jiřího Katiho z Vítkovic. Ten zaslouženě zvítězil s výkonem 255 kg. Jako tradičně byla nejobsazenější kategorií ta do 105 kg. V ní zaslouženě vyhrál reprezentant M1 Khaled Ghazal z Pohořelic, který si připsal 270 kg. Stejně jako v kategorii do 83 kg, tak i v té do 120 kg vytlačili dva závodníci totožnou hmotnost 262,5 kg. Pouhý 0,5 kg tělesné hmotnosti rozhodl o tom, že nymburský Pavol Demčák zůstal těsně pod zlatou pozicí, kterou nakonec obsadil Petr Toman ze Sedlčan. V kategorii suprů nad 120 kg s přehledem a náskokem 65 kg zvítězil další závodník masters, skvělý Jaroslav Šoukal z TJ Sokol Vejprnice. Za 335 kg v benči získal 183,24 bodů a stal se absolutně nejlepším závodníkem celého mistrovství. Bez nadsázky se dá říct, že absolutní pořadí mužů bylo zcela v rukou závodníků masters. Stříbro získal Khaled Ghazal s 161,35 body a s těsným rozdílem 161,29 bodů se umístil na bronzové pozici Jiří Kati. Stejně jako Hanku Takáčovou i Jardu Šoukala jsem poprosila o rozhovor.

Jaroslav Šoukal

Jak se Ti závodilo a jak hodnotíš svůj výkon?

Byl to můj první letošní start, kvůli zdravotním komplikacím jsem vynechal všechny soutěže, co od minulého prosince byly. Na soutěž jsem se těšil, protože mi už vážně chyběly. V prosinci jsem závodil v Klatovech na mistrovství Čech v benči a od té doby řešil svoje zdraví. S tréninkem jsem začal až v únoru a pěkně od začátku. Soutěž byla perfektně připravená, zázemí a tým podavačů byly super. Měl jsem v plánu jen dva soutěžní pokusy, abych si oživil návyky ze soutěže. S výkonem jsem spokojený, přesně takový byl můj plán. Pokusy byly pro mě zvládnuté dobře i s rezervou.

Jaké jsou Tvé další plány?

Pokud mi zdraví vydrží, chtěl bych závodit na MS v benči masters v USA v dubnu, kde budu obhajovat loňský titul. Pak v květnu MS ve Švédsku open v benči. V červnu MS v raw trojboji masters ve Finsku, poté na ME v Plzni trojboj masters v dresu, na obojím budu obhajovat loňský titul, pak na ME v Plzni v benči open. Poté následuje MS v USA v trojboji v dresech, dále ME v benči masters v Estonsku (na obojím mě opět čeká obhajoba titulu), a pokud to půjde a budu fit, tak ještě open ME a MS v trojboji v dresech. Výkony bych rád vyladil na úroveň rekordů a nějaký kilogram ještě přidal. V dřepu bych se rád přiblížil ke 400 kg, v benči bych rád pokořil 350 kg, v tahu bych rád předvedl přes 300 kg.

Jak často stíháš trénovat a jaký je tvůj nejoblíbenější cvik?

Tréninky jsem musel upravit kvůli mému zdravotnímu stavu, takže základem jsou dva hlavní tréninky v týdnu a dva cardio tréninky. Cviky mám rád z trojboje všechny, dřepy jsem se už naučil a baví mě. Benč byl vždycky můj základní cvik a taky nejoblíbenější, u tahů jsem už vypiloval techniku a baví mě také.

Chceš někomu touto cestou poděkovat?

Moje veliké poděkování patří celému mému týmu, hlavní slovo má trenér pan František Horník, moje paní Pavlína je nejdůležitější částí týmu, protože dohlíží na vše. Díky patří i klukům z posilovny, kteří mě jistí při těžkých pokusech, v čele s Lukášem Kohoutem.

Děkuji moc za rozhovor, přeji Ti hodně zdraví a zejména sportovních úspěchů, ať se Ti splní všechny Tvé plány!

Bezesporná kvalita „starších“ soutěžících se projevila i při překonání národních rekordů. Jediný „nemasters“ byl Vítězslav Čelůstka, vítěz kategorie do 74 kg. Dalším rekordmanem se stal Jiří Kati s výkonem 255 kg v kategorii M2 do 93 kg. Jaroslav Šoukal svým výkonem 335 kg vytvořil národní rekord jak v kategorii mužů, tak M1 nad 120 kg. Stejně tak Khaled Ghazal, jehož překonaných 270 kg je novým rekordem v kategorii M1 i mužů do 105 kg. Dalším čerstvým rekordmanem M2 se stal Rostislav Cejnek z Jihlavy za výkon 235 kg.

Nejlepší oddíly mistrovství:

1. TJ Olympia Zlín
2. KST Kuřim
3. TJ Sokol Nymburk

Soutěž proběhla svižně, bez zbytečných prostojů. Zásluhu na tom mají bezesporu hlasatel Ivan Karpíšek, Tomáš Poles, který zajistil výsledkový servis, a nakladači, kteří svým bezchybným výkonem několikrát zabránili úrazům. Na kvalitě soutěže mají zásluhu i sponzoři. Na té v Lukově se podíleli: Zlínský kraj, p. Filo (Nutrition Vision), Fit centrum Olympia Zlín, DH Elektro - David Houšť, Milan Stašek - prodej mobilů, Vratislav Čech - nebezpečné odpady, Stavebnictví Navláčil, ACTIVLAB - dodavatel sportovní výživy. Všem zmiňovaným patří velké poděkování.


Mistrovství ČR v bench-pressu mužů a žen 2015 - fotogalerie


Jaroslav Šoukal: 335 kg - rekord muži nad 120 kg a M1 nad 120 kg


Rostislav Cejnek: 235 kg - rekord M2 do 105 kg


Khaled Ghazal: 270 kg - rekord muži do 105 kg a M1 do 105 kgLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra