Reklama:

Mistrovství ČR v bench-pressu masters, juniorů a dorostu 2015
- reportáž a fotogalerie

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

V sobotu 14. února se opět sjeli do Zbýšova ti nejlepší závodníci v bench-pressu dorostu, juniorů a masters. Již potřetí se zde konalo 11. mistrovství ČR v uvedených kategoriích a jako tradičně se pořadatelství ujali členové místního oddílu. Delegátem a komentátorem soutěže byl jmenován pan Ivan Karpíšek. Funkce hlavního rozhodčího se ujal Jaroslav Doleček, na pozicích postranních usedli Tomáš Šárik a Milan Špingl. O přímý přenos a výsledkový servis se postaral Tomáš Poles.

Celkem 70 závodníků se představilo v 11 věkových a 23 váhových kategoriích. Výsledky jsme Vám přinesli již minulý týden v tomto článku.

O překonání národního rekordu se postaral zkušený závodník reprezentující Colbert Club SSK Vítkovice Jiří Kati. Tento soutěžící se letos poprvé představil ve věkové kategorii masters 2 a již jeho první pokus s hodnotou 250 kg byl rekordní.

Hvězdou ženské kategorie se opět stala Adina Hyková z TJ Spartaku Chodov. Tato neuvěřitelná, energická žena (ročník narození 1943!) opět překvapila a potěšila všechny zúčastněné. S přehledem dala své dva první pokusy (67,5 kg a 72,5 kg) a třetím s hodnotou 78,0 kg se pokusila o překonání národního rekordu v kategorii masters 4 (nad 70 let), což se bohužel Adině na této soutěži nepodařilo. I tak tato závodnice dosáhla na 2. místo podle Wilkse napříč všemi ženskými věkovými kategoriemi!

Nejlepší mezi ženami se ve Zbýšově stala závodnice z TJ Sokol Nymburk Alena Krčmářová. Pro tuto soutěžící se stalo mistrovství premiérou v kategorii masters 1.

I mužská kategorie má svoji stálici v kategorii masters 4. V ní se pravidelně ve Zbýšově představuje pan Alexandr Kolář z TJ Sokola Vítkovice. Jaroslava Šoukala, loňského a předloňského absolutního vítěze ve Zbýšově, letos vystřídal František Janák z Fitness Jiskra Bílina. I tento závodník se letos poprvé představil v kategorii masters. Jeho výkon s hodnotou 290 kg byl nejlepší z celého mistrovství.

Oba absolutní vítěze jsem požádala o zodpovězení několika otázek.


Alena Krčmářová

Jak se ti dnes závodilo?

Závodilo se moc dobře, příjemné prostředí, teplo a hodně kamarádů a kamarádek.

Jak hodnotíš svůj dnešní výkon?

Co se týká mého výkonu, tak nejsem úplně spokojená. Byla jsem týden před Zbýšovem nemocná a nemám moc natrénováno. Mým cílem je pokořit 100 kg na benč, což se nepovedlo.

Jaké máš plány do budoucna?

Můj plán do budoucna? Chtěla bych se připravit na mistrovství Evropy masters v trojboji letos v Plzni, a když bude forma a finance, tak na mistrovství světa masters v Denveru v USA.

Jak často trénuješ?

Co se týká tréninků, tak trénuji třikrát týdně, když práce dovolí. Trénuji v Sokole Nymburk pod vedením Petra Slaničky a mého manžela. S trojbojem jsem začínala asi před sedmi lety na popud mého manžela. Do této doby byl jakýkoliv sport pro mne tabu.

Používáš nějaké doplňky stravy?

Co se týká doplňků stravy, tak používám doplňky firmy LSP nutrition - Esential BCAA, kreatin monohydrát. Jinak se snažím jíst vše jako jakýkoliv normální občan naší republiky.

Chtěla bys touto formou někomu poděkovat?

Závěrem bych chtěla poděkovat všem kamarádům ze Sokola Nymburk, kteří nám při tréninku pomáhají, a svému muži za maximální podporu, kterou od něj mám.

Já ti gratuluji k dnešnímu výkonu a přeji hodně úspěchů v osobním životě i na dalších soutěžích.


František Janák

Jak se vám dnes závodilo?

Závodilo se mi celkem dobře. I když pokud se týká dosaženého výkonu, mohlo to být lepší. Zaváhání při prvním pokusu mě zamrzelo a ovlivnilo to dosažení plánovaného výkonu.

Jaké máte plány do budoucna?

Chtěl bych se zúčastnit republikového mistrovství v silovém trojboji v Praze. V létě pak nějakých mezinárodních soutěží jak v RAW, tak v equip.

Jak často trénujete?

Trénuji 6x týdně, ale víceméně se řídím pocitem a taky podle potřeby soutěží.

Používáte nějaké doplňky stravy?

Základ tvoří protein, kreatin a multivitamín. Ostatní doplňky jako BCAA a tribulus zařazuji až před samotnou soutěží.

Chtěl byste někomu touto cestou poděkovat?

Ano, chtěl bych poděkovat lidem z fitka v Bílině, a to zejména Martinovi Černému a Zdeňkovi Ponocnému, kteří mi pomáhají v přípravě na soutěže. Velké dík patří i mé přítelkyni, která mi je oporou.

Děkuji za rozhovor, i vám přeji další sportovní úspěchy.


Budu se opakovat, ale nerada hodnotím soutěže, na kterých jsem ředitelkou. Pokud mohu posoudit, soutěž byla příjemná (jako ostatně všechny soutěže masters), měla spád, bezchybný průběh. Nakladači podali perfektní výkon, také díky nim vlastní soutěž trvala i s přestávkami pouhé čtyři hodiny.

Důležitou součástí všech soutěží jsou i sponzoři. Těmi ve Zbýšově byli: Město Zbýšov, pan Filo - Vision Nutrition a Elektro Nekuža.


Mistrovství ČR v bench-pressu masters, juniorů a dorostu 2015 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 46 sekundami?
NOVÉ INZERÁTYpráce recepční(obsluha)do fitness-brig...
Olympia Fitness Praha(Opatov,Hostivař) hledá brigádníky do svého týmu - STUDENTKU/STUDENTA na poz...
bazar Sběratel koupí větší sbírku pošt...
Vášnivý sběratel koupí větší sbírku poštovních známek. Solidní jednání a okamžitá platba. 777097...
práce Hledáme instruktory/ky
Nový prémiový fitness klub v nově vznikající čtvrti DOCk na Palmovce hledá spolehlivé instruktory...
seznamka Asiat hledá svalovce na společné posi...
Štíhlý asiat, nepříliš zkušený v posilování, hledá svalovce na společné posilování, který by mi p...
bazar Chodící pás - Walking program
Prodám 11 kusů chodících / běžeckých pásů s 0,5 kg činkami pro Walking program. Vhodné jak pro tr...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra