V sobotu 14. 2. 2015 se ve Zbýšově konal 11. ročník
Mistrovství ČR v bench-pressu dorostu, juniorů a masters. Soutěžní pódium
v Hornickém domě přivítalo 70 soutěžících, kteří se utkali o tituly mistrů
ČR v uvedených věkových kategoriích.
Během soutěže byly překonány i dva národní rekordy. O první se postarala Kateřina Skudříková
z TJ Viktoria Bohumín, která se představila v kategorii dorostenek.
Ve svém druhém pokusu zvedla úspěšně činku s hmotností 65 kg. Druhý rekord
byl překonán zásluhou Jiřího Katiho z Vítkovic. Hned prvním pokusem
vytlačil v bench-pressu 250 kg.
Podrobnější reportáž a fotogalerii přineseme v následujících dnech.
Dorostenky
Kategorie do 84 kg (sloučená)
p. |
jméno |
oddíl |
váha |
nar. |
bench-press pokusy |
max. |
body |
1. |
Obršlíková Kristýna |
TJ Sokol Rosice |
60,8 |
1998 |
65,0 |
70,0 |
77,5 |
70,0 |
77,24 |
2. |
Skudříková Kateřina |
TJ Viktoria Bohumín |
76,4 |
1997 |
52,5 |
65,0 |
72,5 |
65,0 |
61,09 |
Juniorky
Kategorie do 72 kg
p. |
jméno |
oddíl |
váha |
nar. |
bench-press pokusy |
max. |
body |
1. |
Švadlenková Petra |
SK Zlobr Sedlčany |
69,4 |
1992 |
67,5 |
72,5 |
75,0 |
72,5 |
72,56 |
Ženy masters 1
Kategorie do 84 kg (sloučená)
p. |
jméno |
oddíl |
váha |
nar. |
bench-press pokusy |
max. |
body |
1. |
Krčmářová Alena |
TJ Sokol Nymburk |
76,7 |
1975 |
82,5 |
90,0 |
95,0 |
90,0 |
84,38 |
2. |
Mašková Jitka |
TJ Sokol Lanžhot |
59,6 |
1968 |
50,0 |
55,0 |
55,0 |
55,0 |
61,64 |
Ženy masters 2
Kategorie do 72 kg (sloučená)
p. |
jméno |
oddíl |
váha |
nar. |
bench-press pokusy |
max. |
body |
1. |
Šlapanská Darja |
Royal Arena Ivančice |
71,0 |
1962 |
75,0 |
80,0 |
80,0 |
80,0 |
78,82 |
2. |
Zodererová Václava |
TJ Sokol Žižkov |
51,2 |
1961 |
50,0 |
52,5 |
55,0 |
52,5 |
66,23 |
3. |
Gregušová Marie |
TJ Lokomotiva Krnov |
55,9 |
1964 |
47,5 |
50,0 |
52,5 |
50,0 |
58,92 |
Ženy masters 4
Kategorie do 63 kg
p. |
jméno |
oddíl |
váha |
nar. |
bench-press pokusy |
max. |
body |
1. |
Hyková Adina |
TJ Spartak Chodov |
60,0 |
1943 |
67,5 |
72,5 |
78,0 |
72,5 |
80,83 |
Dorostenci
Kategorie do 66 kg (sloučená)
p. |
jméno |
oddíl |
váha |
nar. |
bench-press pokusy |
max. |
body |
1. |
Nebola Martin |
TJ Spartak Letohrad |
52,3 |
1997 |
75,0 |
80,0 |
85,0 |
85,0 |
82,91 |
2. |
Krušina Aleš |
SK Zlobr Sedlčany |
65,4 |
1999 |
92,5 |
97,5 |
100,0 |
92,5 |
73,18 |
Kategorie do 83 kg
p. |
jméno |
oddíl |
váha |
nar. |
bench-press pokusy |
max. |
body |
1. |
Rejholec Lukáš |
SK Zlobr Sedlčany |
77,1 |
1998 |
130,0 |
130,0 |
140,0 |
130,0 |
90,91 |
2. |
Bóna Erik |
TJ Sokol Vejprnice |
79,2 |
1997 |
110,0 |
117,5 |
117,5 |
117,5 |
80,73 |
Junioři
Kategorie do 74 kg
p. |
jméno |
oddíl |
váha |
nar. |
bench-press pokusy |
max. |
body |
1. |
Rajzl Robert |
TJ Olympia Zlín |
74,0 |
1994 |
150,0 |
160,0 |
165,0 |
160,0 |
115,09 |
2. |
Němec Tomáš |
Colbert SSK Vítkovice |
68,6 |
1996 |
112,5 |
117,5 |
117,5 |
117,5 |
89,44 |
3. |
Přibilík Ladislav |
KST Kuřim |
74,0 |
1993 |
112,5 |
150,0 |
150,0 |
112,5 |
80,92 |
Kategorie do 83 kg
p. |
jméno |
oddíl |
váha |
nar. |
bench-press pokusy |
max. |
body |
1. |
Štěpáník Milan |
Sporting Apis Praha |
81,5 |
1993 |
140,0 |
150,0 |
157,5 |
157,5 |
106,30 |
2. |
Kovářík Petr |
TJ Spartak Chodov |
80,3 |
1995 |
145,0 |
155,0 |
170,0 |
145,0 |
98,76 |
3. |
Škubal Jindřich |
TJ Sokol Vejprnice |
76,4 |
1995 |
130,0 |
130,0 |
135,0 |
130,0 |
91,47 |
4. |
Mikš Libor |
Colbert SSK Vítkovice |
82,7 |
1996 |
125,0 |
130,0 |
132,5 |
130,0 |
86,96 |
Kategorie do 93 kg
p. |
jméno |
oddíl |
váha |
nar. |
bench-press pokusy |
max. |
body |
1. |
Murárik Marcel |
SKST Litvínov |
91,3 |
1992 |
180,0 |
190,0 |
200,0 |
190,0 |
120,42 |
2. |
Srp Miloslav |
Sporting Apis Praha |
90,0 |
1993 |
147,5 |
155,0 |
162,5 |
155,0 |
98,95 |
3. |
Roubík Lukáš |
SK Zlobr Sedlčany |
91,3 |
1995 |
145,0 |
145,0 |
150,0 |
145,0 |
91,90 |
4. |
Hemerka Patrik |
TJ Sokol Nymburk |
90,6 |
1996 |
130,0 |
135,0 |
135,0 |
135,0 |
85,90 |
Kategorie do 105 kg
p. |
jméno |
oddíl |
váha |
nar. |
bench-press pokusy |
max. |
body |
1. |
Paukner Jan |
SK Zlobr Sedlčany |
103,6 |
1993 |
145,0 |
200,0 |
212,5 |
200,0 |
120,08 |
2. |
Kohout Lukáš |
TJ Sokol Vejprnice |
98,3 |
1992 |
157,5 |
170,0 |
182,5 |
182,5 |
111,85 |
Kategorie do 120 kg
p. |
jméno |
oddíl |
váha |
nar. |
bench-press pokusy |
max. |
body |
1. |
Čech Michael |
TJ Sokol Vranovice |
114,3 |
1994 |
160,0 |
170,0 |
180,0 |
180,0 |
104,76 |
2. |
Mojžíš Tomáš |
TJ Autobrzdy Jabl. n. N. |
105,3 |
1993 |
140,0 |
150,0 |
160,0 |
150,0 |
89,55 |
- |
Roller Matěj |
TJ Jižní Město Chodov |
106,9 |
1995 |
140,0 |
140,0 |
140,0 |
0 |
0 |
Muži masters 1
Kategorie do 74 kg (sloučená)
p. |
jméno |
oddíl |
váha |
nar. |
bench-press pokusy |
max. |
body |
- |
Tvrdoň Bronislav |
TJ Sokol Pohořelice |
59,0 |
1971 |
117,5 |
117,5 |
117,5 |
0 |
0 |
Kategorie do 83 kg
p. |
jméno |
oddíl |
váha |
nar. |
bench-press pokusy |
max. |
body |
1. |
Turek Martin |
TJ Viktorie Bohumín |
83,0 |
1972 |
180,0 |
190,0 |
200,0 |
200,0 |
133,50 |
2. |
Giebl Radek |
Colbert SSK Vítkovice |
81,3 |
1975 |
155,0 |
162,5 |
167,5 |
162,5 |
109,83 |
3. |
Furch Jiří |
TJ Sokol Vranovice |
83,0 |
1975 |
135,0 |
145,0 |
150,0 |
150,0 |
100,12 |
4. |
Zámečník Petr |
TJ Olympia Zlín |
80,7 |
1966 |
135,0 |
140,0 |
145,0 |
145,0 |
98,46 |
5. |
Derka Mojmír |
SK Fit. Gym Olomouc |
81,5 |
1975 |
135,0 |
140,0 |
145,0 |
140,0 |
94,49 |
Kategorie do 93 kg
p. |
jméno |
oddíl |
váha |
nar. |
bench-press pokusy |
max. |
body |
1. |
Greguš Milan |
TJ Lokomotiva Krnov |
92,2 |
1968 |
197,5 |
200,0 |
202,5 |
200,0 |
126,16 |
2. |
Kopal Radim |
SKST Litvínov |
92,5 |
1974 |
185,0 |
192,5 |
200,0 |
200,0 |
125,96 |
3. |
Mařík Tomáš |
TJ Autobrzdy Jabl. n. N. |
91,1 |
1975 |
185,0 |
192,5 |
200,0 |
192,5 |
122,14 |
4. |
Pustaj Radek |
TJ Spartak Rokytnice |
91,5 |
1971 |
160,0 |
170,0 |
170,0 |
170,0 |
107,63 |
5. |
Tůma Roman |
Sporting Apis Praha |
93,0 |
1971 |
160,0 |
165,0 |
- |
160,0 |
100,51 |
Kategorie do 105 kg
p. |
jméno |
oddíl |
váha |
nar. |
bench-press pokusy |
max. |
body |
1. |
Ghazal Khaled |
TJ Sokol Pohořelice |
104,4 |
1972 |
240,0 |
266,5 |
266,5 |
240,0 |
143,71 |
2. |
Cipriján Zdeněk |
FC Bílina |
98,2 |
1974 |
210,0 |
220,0 |
227,5 |
220,0 |
134,88 |
3. |
Ponocný Zdeněk |
Fitness Jiskra Bílina |
100,2 |
1974 |
185,0 |
195,0 |
200,0 |
200,0 |
121,62 |
4. |
Pokorný Marek |
O.S.T. Zbýšov |
97,6 |
1975 |
180,0 |
192,5 |
200,0 |
192,5 |
118,33 |
7. |
Lukš Jiří |
Sokol Jemnice |
97,1 |
1971 |
152,5 |
160,0 |
162,5 |
160,0 |
98,58 |
5. |
Koželuh Lukáš |
TJ Sokol Vršovice |
101,9 |
1974 |
152,5 |
157,5 |
160,0 |
160,0 |
96,66 |
6. |
Halfar Oldřich |
TJ Sokol Vranovice |
103,2 |
1973 |
145,0 |
152,5 |
160,0 |
152,5 |
91,70 |
Kategorie nad 105 kg (sloučená)
p. |
jméno |
oddíl |
váha |
nar. |
bench-press pokusy |
max. |
body |
1. |
Janák František |
Fitness Jiskra Bílina |
125,3 |
1975 |
280,0 |
280,0 |
290,0 |
290,0 |
165,18 |
2. |
Lahoda Petr |
TJ Sokol Rosice |
117,2 |
1970 |
250,0 |
260,0 |
270,0 |
270,0 |
156,11 |
3. |
Stříska František |
TJ Sokol Nymburk |
106,7 |
1971 |
170,0 |
180,0 |
195,0 |
180,0 |
106,97 |
4. |
Hofbauer Milan |
TJ Sokol Pohořelice |
106,0 |
1966 |
150,0 |
160,0 |
165,0 |
165,0 |
98,27 |
5. |
Jurman Ivo |
Sokol Rosice |
105,3 |
1969 |
160,0 |
160,0 |
180,0 |
160,0 |
95,52 |
Muži masters 2
Kategorie do 83 kg
p. |
jméno |
oddíl |
váha |
nar. |
bench-press pokusy |
max. |
body |
1. |
Medek Vladimír |
TJ Spartak Rokyt. n. J. |
82,3 |
1964 |
155,0 |
160,0 |
160,0 |
160,0 |
107,34 |
2. |
Thun Ladislav |
Kult. a bodyf. Lanškroun |
81,0 |
1956 |
117,5 |
122,5 |
125,0 |
122,5 |
82,98 |
3. |
Tomi Jaroslav |
TJ Sokol Vítkovice |
81,8 |
1958 |
110,0 |
110,0 |
110,0 |
110,0 |
74,07 |
Kategorie do 105 kg (sloučená)
p. |
jméno |
oddíl |
váha |
nar. |
bench-press pokusy |
max. |
body |
1. |
Kati Jiří |
Colbert SSK Vítkovice |
92,3 |
1965 |
250,0 |
262,5 |
262,5 |
250,0 |
157,62 |
2. |
Cejnek Rostislav |
KKST Jihlava |
103,3 |
1962 |
215,0 |
225,0 |
225,0 |
225,0 |
135,25 |
3. |
Psota Jiří |
Sporting Apis Praha |
103,8 |
1962 |
215,0 |
217,5 |
217,5 |
215,0 |
129,00 |
4. |
Janiak Oskar |
TJ Sokol Vítkovice |
103,8 |
1965 |
122,5 |
127,5 |
127,5 |
122,5 |
73,50 |
Kategorie nad 105 kg (sloučená)
p. |
jméno |
oddíl |
váha |
nar. |
bench-press pokusy |
max. |
body |
1. |
Krčmář Jiří |
TJ Sokol Nymburk |
112,4 |
1962 |
212,5 |
222,5 |
232,5 |
222,5 |
130,10 |
2. |
Mrázek Milan |
TJ Sokol Lanžhot |
138,7 |
1958 |
175,0 |
175,0 |
185,0 |
185,0 |
103,53 |
3. |
Zamazal Petr |
SKST Litvínov |
106,5 |
1956 |
140,0 |
152,5 |
160,0 |
160,0 |
95,14 |
Muži masters 3
Kategorie do 93 kg (sloučená)
p. |
jméno |
oddíl |
váha |
nar. |
bench-press pokusy |
max. |
body |
1. |
Ptáček Josef |
TJ Spartak Pelhřimov |
91,6 |
1953 |
162,5 |
162,5 |
178,0 |
162,5 |
102,83 |
2. |
Fajkus Jaroslav |
Colbert SSK Vítkovice |
79,9 |
1949 |
135,0 |
142,5 |
145,0 |
145,0 |
99,06 |
Kategorie do 120 kg (sloučená)
p. |
jméno |
oddíl |
váha |
nar. |
bench-press pokusy |
max. |
body |
1. |
Duna Josef |
TJ Sokol Vejprnice |
108,9 |
1950 |
160,0 |
170,0 |
177,5 |
177,5 |
104,78 |
2. |
Fafejta Jaroslav |
KST FC Příbram |
98,5 |
1954 |
160,0 |
165,0 |
170,0 |
165,0 |
101,03 |
3. |
Krištofík Jiří |
Colbert SSK Vítkovice |
103,4 |
1951 |
135,0 |
135,0 |
140,0 |
135,0 |
81,12 |
- |
Ďuriš Milan |
TJ Sokol Modřice |
102,4 |
1951 |
140,0 |
140,0 |
- |
0 |
0 |
- |
Marek Luboš |
SK Zlobr Sedlčany |
103,7 |
1948 |
160,0 |
160,0 |
175,0 |
0 |
0 |
Muži masters 4
Kategorie do 105 kg
p. |
jméno |
oddíl |
váha |
nar. |
bench-press pokusy |
max. |
body |
1. |
Kolář Alexandr |
TJ Sokol Vítkovice |
103,2 |
1943 |
110,0 |
120,0 |
120,0 |
120,0 |
72,16 |
Související články: Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování. Zobrazit všechny příspěvky
|