Reklama:

World Log Lift Challenge 2015
již tuto sobotu

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Zima nezima strongmani nezahálí a připravují se na letošní drtivou sezónu. Dle mého názoru bude hodně zajímavá, vzhledem k tomu, jaká monstra nám ve světě pomalu dozrávají. V anglickém Doncasteru se 14. února uskuteční závod World Log Lift Challenge 2015, který se řadí do kvalifikační série Giants Live. Soutěž bude mít dvě části. Té první se zúčastní všichni přihlášení závodníci, kteří budou zvedat log lift na maximální váhu. Druhá část závodu bude obsahovat 5 disciplín, kterých se zúčastní jen závodníci přihlášení do již zmíněné série Giants Live, aby tak soupeřili o kvalifikaci na soutěž World’s Strongest Man 2015, která se bude konat předposlední dubnový týden v Malajsii.

Kdo všechno se bude snažit pokořit aktuální rekord nejsilnějšího muže planety Zydrunase Savickase? Podle zveřejněného seznamu na oficiálních stránkách soutěže by se závodu mělo zúčastnit 11 borců. Pokud pomineme, že někteří strongmani na videích kládu přemisťují ze země a jiní z klece či různých bloků, můžeme si zde ukázat některá jejich dosáhnutá maxima.


Litva

V první řadě se bude pokoušet překonat sám sebe Zydrunas Savickas alias Big Z, jak se mu ve světě strongmanů právem přezdívá. Každým rokem navyšuje svůj rekord z předchozích let a ani loňský rok nebyl výjimkou, když v Polsku vytlačil 227 kg.

Zydrunas Savickas


Velká Británie

Nejpočetnější zastoupení čtyř závodníků má Anglie. Mark Felix dokázal nad hlavu dostat podle dostupných informací 160 kg. Rob Frampton má oficiálně zaznamenaný rekord 185 kg, jeho tréninkové maximum by mělo být ještě o 5 kg více. Graham Hicks je jedním z lidí, kteří pokořili hranici dvou set kilogramů. Jeho oficiální rekord je 180 kg, nicméně na nedávném tréninku nad hlavu dostal těžkých 210 kg. Eddie, Eddie, Eddie, takto diváci skandovali, když Eddie Hall překonal britský rekord v log liftu svým výkonem 191 kilogramů, oficiálně ještě čistým tlakem zapsal 200 kilogramů na soutěži Norway’s Strongest Man 2014. V tréninkovém videu pak zvedl nejvíce 207 kilogramů, nicméně bez použití jakýchkoliv bandáží či opasku! Sám Eddie se nechal slyšet, že tato váha je jen 90 % jeho skutečného maxima, a proto se jen můžeme těšit, co předvede 14. února.

Graham Hicks

Eddie Hall


USA

Země příležitostí a všeho velkého. Spojené státy americké na soutěž vysílají veterána Nicka Besta, který má oficiální rekord 160 kg, a Roberta Obersta, jenž nastolil nový americký rekord, když na soutěži vytlačil kládu o váze 208 kilogramů. Robert skrze svá videa adresuje různé štiplavé poznámky Eddiemu Hallovi, aby tak trochu rozdmýchal vášně a diskuze o tom, kdo z těch dvou je lepší tlakař. No, nechme se překvapit…

Robert Oberst


Island

Island je velmi drsná země a v minulosti už vyplodila spoustu významných strongmanů. V současnosti ji asi nejvíce proslavuje Hafthor Bjornsson, který se běžným lidem zaryl do povědomí díky televizní postavě "Hory" ze seriálu Hra o trůny, těm ostatním díky titulu druhého nejsilnějšího muže. Nicméně ten se závodu nezúčastní. Zúčastní se jeho krajan Benedikt Magnusson, který si od strongmanů ještě nedávno dopřával pauzu. Jeho oficiální rekord ve zdvihu klády se zastavil na čísle 180 kg, ovšem na nedávném tréninku dal s velkým přehledem 200 kg, a proto bude hodně očí upřeno i na jeho výkon.

Benedikt Magnusson


Polsko

Za Polsko startuje středoškolský učitel Krzysztof Radzikowski. Ten drží polský rekord 215 kg. Je o něm známo, že je velmi dobrý tlakař, a pokud ho v progresu nezpomalilo zranění tricepsu, které si před rokem způsobil, můžeme se těšit na pořádné číslo i od něj.


Bulharsko

Za Bulharsko startuje původem Rus Dimitar Savatinov, který se mezi ostatními tlakaři opravdu neztratí. Na soutěži America’s Strongest Man zdvihnul 210 kg do napnutých paží. I přesto, že to není tlak, Savatinov minulý rok dokázal na hrudník v klidu přemístit 230 kg. Nechme se překvapit, co tento zavalitý závodník předvede.


Německo

Posledním závodníkem je nejsilnější muž Německa z roku 2014 Michael Blumstein. Bývalý kulturista má jako oficiální rekord zapsaných 170 kg.


Zdroj:
www.youtube.com
http://www.officialstrongman.com/
http://www.theworldsstrongestman.com/


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

17.02.15:25djbarrel - https://www.youtube.com/watch?v=YhKDbiotn5o
17.02.07:54Ferry - Na diskuzním fóru jej najdeš v sekci strongmanů :-)+1
16.02.21:16vitez.7 - Existuje nejaky zaznam volne k prohlednuti?
15.02.12:41djbarrel - Savickas není ve formě +1
13.02.00:10Ferry - Je to 200, natáčel ho sám ředitel WSM a tuhle kládu budou ..
13.02.00:08Ferry - Sledování za 10 dolarů si můžeš zaplatit na druhém odkazu...
13.02.00:08Smile04 - tak ten jede...ten teda překvapil...jestli to na videu byl..
12.02.13:07vojta-k - Kde se to dá sledovat live?
11.02.21:16ALKAPONE - a kde je Petr Petráš ? :)-3
11.02.20:01Matin11 - To bude hodně zajímavé, Zydrunas by hohl pokořit 230 kg, n..+2
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra