Reklama:
Kupte 3x Protein Break a máte mléčnou rýži ZDARMA!
Akční cena na oblíbený Protein Break a skvělý dárek k tomu! Více zde.

Mistrovství ČR juniorů a dorostu
v silovém trojboji 2015 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Jak jsme Vás již informovali, v sobotu 31. ledna se ve Frýdlantu uskutečnilo 23. mistrovství ČR v silovém trojboji juniorů a dorostu s mezinárodní účastí. Závod pořádaný Janem Filem společně s jeho oddílem PWL Vision Nutrition byl zároveň nominační soutěží na nadcházející mistrovství Evropy juniorů a dorostu v silovém trojboji s vybavením. Pro pořadatele musel být leden opravdu velmi náročný, neboť Jan Filo pořádal během tří víkendů čtyři soutěže.

Do závodu se postupovalo z jednotlivých oblastních závodů. Klání bylo otevřené pro mezinárodní závodníky, čehož využily dva slovenské oddíly silového trojboje a vyslaly do soutěže své zástupce. Českou republiku reprezentovala devítka sportovních oddílů. Po prezentaci bylo tedy mistrovství zahájené slovenskou a následně českou hymnou. Soutěžící byli rozděleni do dvou soutěžních skupin. Nejprve se představili ti mladší, tedy dorostenky a dorostenci. Po nich následovaly juniorské kategorie.

V dorostenkách zvítězila velmi hodnotným výkonem 307,5 kg Kristýna Obršlíková. I když v bench-pressu měla namále, byl jí uznán až třetí soutěžní pokus, získala trojbojařka ze Sokola Rosice ve své kategorii první výkonnostní třídu. Kristýna nás jako jediná dorostenka bude reprezentovat na nadcházejícím evropském šampionátu v silovém trojboji RAW. Je proto velmi sympatické, že se nesoustředila pouze na sílu bez dresu, ale zúčastnila se i závodu s vybavením.

Mezi dorostenci měla silné zastoupení slovenská výprava. Proto není divu, že absolutní vítěz Markus Ducký (411,52 bodů) byl členem Power Sport Zlatníky. Druhý Michael Novotný z Fitness Clubu Staňkov předvedl také solidní výkon, když za trojboj 655 kg získal 399,29 bodů. Třetí místo ukořistil taktéž slovenský závodník, tentokrát z klubu SPC Častá. Jmenovitě šlo o Dávida Malovce, který si připsal 352,7 bodů.

V juniorkách dominovala Iveta Jurčíková z Powerlifting Jihlava. I když svým výkonem 405 kg získala mistrovskou třídu, rozhodně to ve Frýdlantu nebyl její den, což i sama po závodě potvrdila. Ve dřepu se zachránila až třetím pokusem, první dva jí nebyly uznány. V bench-pressu pro změnu zapsala pouze první pokus, u dalších dvou viděla opět červená světla, která značila jejich neplatnost. Zlepšit svůj výkon chce trojbojařka na mistrovství ČR mužů a žen, které se koná 28. února v Praze.

Mezi juniory byl jasným favoritem krnovský držitel elitní výkonnostní třídy Tomáš Juříček. Ovšem na paty mu slušně šlapal velmi mladý (ročník 1995) Adam Porteš. Zlínský reprezentant si za trojboj 786 kg připsal 478,36 bodů. Pokud mě někdo v juniorech na začátku nové sezóny příjemně překvapil, tak bych jmenoval právě Adama Porteše. Trojbojař navíc v kategorii do 105 kg ustanovil nový národní juniorský rekord v mrtvém tahu. Jeho hodnota je nyní na 306 kg. Adam se následně pokoušel ještě o 312,5 kg. Rozjezd činky měl sice slušný, ale v půlce dráhy zjistil, že na tuto hmotnost si ještě bude muset počkat.

Druhý v absolutním pořadí skončil Jan More z Fitness Clubu Staňkov. Honza přišel na závody velmi slušně připravený, navíc překonal národní juniorský rekord v kategorii do 74 kg, když zatáhl 250,5 kg. Výsledný trojboj 620,5 kg byl navíc jeho osobním rekordem.

Absolutním vítězem, jak jsem již naznačil, se stal Tomáš Juříček. Ten nasbíral výborných 482,9 bodů. Krnovský závodník mohl také přepsat rekordní tabulky ve dřepu. Výkon 233 kg však nebyl uznán v poměru 1:2. S rostoucí výkonností se Tomáš stává čím dál větším profesionálem. Při neplatném pokusu se neptá, proč mu to rozhodčí neuznali, a nehledá chyby někde jinde. Vše bere na sebe. To je chování, které by mělo být vlastní všem sportovcům. Tomáš se zúčastní, stejně jako Adam Porteš a Jan More, mistrovství Evropy juniorů v divizi RAW. Následně bude startovat na evropském šampionátu juniorů ve vybavení. Mimo jiné nám potvrdil i zájem zúčastnit se mistrovství světa juniorů s vybavením, šampionátu, který se bude konat v létě v Praze. A co si dává Tomáš za cíl? Zisk alespoň jedné stříbrné medaile.

Celkové hodnocení oddílů

V hodnocení klubů dominovaly oba slovenské oddíly Power Sport Zlatníky a SPC Častá. Až za nimi skončil český, lépe řečeno slezský zástupce - Lokomotiva Krnov.

  • 1. Power Sport Zlatníky - 37 bodů
  • 2. SPC Častá - 32 bodů
  • 3. Lokomotiva Krnov - 26 bodů

Janu Filovi a celému pořadatelskému týmu patří velké poděkování za to, že se v posledních týdnech Frýdlant stal Mekkou silového trojboje. Jednalo se o příjemné a vydařené závody.


Michael Novotný

Na rozhovor jsem si vybral nejlepšího českého dorostence a zároveň druhého v absolutním pořadí dorostenců Michaela Novotného. Závodník reprezentující Fitness Club Staňkov zapsal v trojboji 655 kg (250/155/250).

Jak se ti ve Frýdlantu závodilo? Jsi spokojený se svým výkonem?

Ve Frýdlantu se mi moc dobře nezávodilo, jelikož byly jen dvě skupiny, tím pádem vše šlo hrozně rychle. Se svým výkonem asi nebudu spokojený nikdy, protože je pořád co zlepšovat.

Kam dále směřuje tvá příprava?

Moje další příprava bude nyní hlavně směřovat na mistrovství Evropy v silovém trojboji RAW, které se letos koná v Plzni.

Říkáš, že ve Frýdlantu bylo všechno hodně rychlé, ovšem na mezinárodních závodech to bude ještě horší. Mezi disciplínami jsou obvykle pauzy pouze dvacet minut. Jak tě ovlivní tohle?

Zatím plánuji mezinárodní závod v divizi RAW, tak se nebudu muset stresovat s dresem. (smích)

Máš tedy raději soutěže RAW, nebo s vybavením?

Určitě RAW. Je to o čisté síle, kterou každý natrénuje. Není to o tom, kolik komu přidá dres a jak kdo trefí dráhu pohybu.

Na členskou základnu v dorosteneckých kategoriích se zaměřují všechny individuální sporty. Ovšem když se ptám mladých kluků, co by chtěli posilováním dokázat, tak mi často odpoví, že by chtěli být fitness modelem s velkým bicepsem, bez velké nohy. To je trochu daleko od silového trojboje. Proč ty jsi začal s tímto sportem?

Myslím, že je to každého věc, čím chce být. Ale jestli někdo chce mít velký biceps a žádné nohy, tak mi to přijde trochu směšné. Já už si pár sportů zkusil, ale když přišel silový trojboj, tak jsem se v něm tak nějak našel.

Můžeš popsat svůj tréninkový plán? Zkoušel jsi jet nějakou osvědčenou rutinu?

Základem je trénink, který je typický pro trojboj. K tomu samozřejmě zařazuji doplňky na ostatní partie. Z rutin jsem zkoušel Korteho a Fomina, který je sice těžký, ale vyhovoval mi asi nejvíce.

Jaké bereš suplementy v přípravě a co si dáváš během závodu?

V přípravě dávám BCAA, glutamin, protein, kreatin a kloubní výživu. Před závody je pro mě důležité hlavně kvalitní nacukrování. Před pokusem si také občas čichnu ke čpavku.

Chceš někomu poděkovat?

Rád bych poděkoval všem z Fitness Clubu Staňkov za podporu a rady. Také chci poděkovat předsedovi oddílu SK Ironbulls Domažlice Tomášovi Kaasovi za jeho dohled nad mým tréninkem a poskytnutí tréninkového zázemí.


Mistrovství ČR juniorů a dorostu v silovém trojboji 2015 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 86 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínDavid Bednář - trénink nohou před Arn...
torturer (22:52) • Uživatel squatinho98…u posledního videologu Milana Šádka jsi psal, že na multipressu dř...
magazínIFBB European Cup 2021 - kompletní vý...
petrpolak (14:43) • Boris Pavlovič zbytečně nevyužívá svůj potenciál, když kategorii vozíčkářů nechal netkn...
magazínJaroslav Jeníček - trénink zad a bice...
torturer (09:37) • Taháme
magazínMartina Sletsjoee - trénink zad a noh...
fobo (00:11) • tvl kategorie physique masters. Moc trapnějších věcí ve fitness už nemáme, než starší p...
magazínJaroslav Jeníček - trénink zad a bice...
Valasekjakub123 (22:37) • To nafoukly břicho to je fakt hnus! Kazí to celej dojem jestli si toho rozhodčí vsimnou...
NOVÉ INZERÁTYpráce Trenér / clever fit Fitness Coac...
Clever fit s více jak 400 pobočkami v Evropě přichází do Ostravy a hledáme právě vás: Osobní tren...
práce Trenér na HPP
Do našeho týmu hledáme nového kolegu na pozici trenér-obsluha baru a balneo provozu. Licence: Ins...
bazar Časopisy Muscle & Fitness (1992-2004)
Daruji hromadu časopisů Muscle & Fitness z let 1992-2004. Nejvíce čísel za sebou je z let 1993 a 2003. Osobní předání v Praze u Náměstí Míru. Pokud byste chtěli nějaké konkrétní číslo, tak napište.
seznamka Osud a život
Hledám holku se sport postavou, s humorem, s citem a rozumem, milující život. Holku která si nest...
seznamka Najdu tě?
Hledám ženu,nejlépe České Budějovice a okolí,se zájmy v posilování,relaxování,dobrém jídle a obča...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie