Reklama:

Mistrovství ČR v klasickém
bench-pressu dorostu, juniorů,
mužů a žen 2015 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Uplynulou sobotu se konal čtvrtý a zároveň poslední národní šampionát v divizi bez vybavení. Jak jsme Vás již informovali v pozvánce a následně ve výsledcích, ve Frýdlantu v Čechách se uskutečnilo 1. mistrovství České republiky v klasickém (RAW) bench-pressu dorostu, juniorů, můžu a žen. Jan Filo společně se svým oddílem PWL Vision Nutrition pořádal druhý ze čtyř lednových závodů.

Soutěž měla spád, začala na čas a celkově vše rychle odsýpalo. Dalším pozitivem bylo kvalitní ozvučení a pestrý výběr hudebních interpretů. Nesmím ani zapomenout na techniku Luďka Kalenského, který opět zařídil pro diváky a závodníky kvalitní technické zázemí. Těm, co sledovali soutěž živě z domova, připravil přímý přenos.

Vzhledem k tomu, že zatím nejsou v klasickém bench-pressu nominační závody jako například v trojboji či v bench-pressu ve vybavení, šlo o otevřený závod, kterého se mohli zúčastnit všichni registrovaní závodníci Českého svazu silového trojboje. Podmínkou bylo dodržení soutěžního řádu, což v praxi znamenalo, že jejich základní pokusy musely být minimálně na úrovni III. výkonnostní třídy dané váhové a věkové kategorie. Proto bylo velmi příjemné vidět několik nových tváří, které jsme na soutěžích ještě neviděli.

Ve Frýdlantu se celkově sešlo 67 soutěžících, kteří mezi sebou opravdu závodili. Velmi často i díky taktizování trenérů o vítězi, medaili či jiném umístění rozhodovaly až třetí pokusy. Ti nejlepší navíc takticky hlásili další pokusy tak, aby nakoukli i do absolutního pořadí. Pochopitelně se našli i tací, kteří zvítězili prvním pokusem a překonávali pouze sebe samotné. V zákulisí nechyběly ani české trojbojařské a bench-pressové legendy, jako je David Lupač, Milan Špingl a Jaroslav Šoukal.

Vítězkou dorostenek se stala Nikol Barkóciová. Reprezentantka Sokola Lanžhot měla v minulém roce úžasnou sezónu, když trhala jeden národní rekord za druhým. Nyní se zúčastnila svých prvních letošních závodů a opět otřásla rekordními tabulkami. V kategorii dorostenek do 52 kg totiž zatlačila 59,5 kg. Doufejme, že nadšení z tohoto sportu mladé slečně vydrží a bude příští rok soupeřit i s juniorkami, případně se podívá na nějaký mezinárodní šampionát.

Mezi juniorkami dominovala výkonem 57,5 kg Barbora Šťastná z SK Zlobr Sedlčany. Vždy usměvavá závodnice si tak zopakovala vítězství v absolutním pořadí z mistrovství ČR dorostu a juniorů v klasickém (RAW) silovém trojboji. Druhá skončila její kolegyně z oddílu Petra Švadlenková. Ta pokořila 50 kg. Obě trojbojařky jsou nominovány na nadcházející mistrovství Evropy v klasickém silovém trojboji, které se uskuteční v Plzni. Třetí místo za výkon 42,5 kg získala členka oddílu Jižní Město Chodov Yullia Grishchuk.

Domnívám se, že bench-press RAW je společně s oblastními závody v silovém trojboji RAW pro mládež tím nejlepším možným závodem, kterým můžou se silovým trojbojem začít. Proto by zejména dorostenci měli těchto šancí využít a soutěží se zúčasnit. V dorostu zvítězil sedlčanský Lukáš Rejholec. Ten i přesto, že se představil na svých prvních závodech a tím pádem ho trochu ovlivnila nervozita, dal rovných 100 kg. Za ním skončil závodník Sokola Vejprnice Erik Bona (výkon 97,5 kg). Třetí místo v absolutním pořadí ukořistil vítěz kategorie do 66 kg kralupský Pavel Kulka.

V juniorech v absolutním pořadí dominoval vítěz kategorie do 74 kg František Kružík. Člen Powerlifting Jihlava získal za výkon 145 kg 106,5 Wilksových bodů. František tak po bronzové medaili z mistrovství České republiky juniorů a dorostu v klasickém (RAW) trojboji získal do své sbírky další cenný kov. Stříbrná medaile v absolutním pořadí juniorů putovala do Prahy. Získal ji Dušan Šedivý, který byl ve stejné kategorii jako František Kružík, takže k jeho smůle byl druhý i ve své váhové kategorii. Třetí a čtvrté místo byl zároveň souboj o prvenství v kategorii juniorů do 105 kg. Nakonec se z bronzu radoval Jan Paukner (155 kg - 93,37 bodů) z SK Zlobr Sedlčany. Kvalitní výkon však předvedl i celkově čtvrtý Lukáš Kohout (150 kg - 92,66 bodů).

Podle očekávání nejsilnější ženou sobotního dne byla Pavla Kladivová z Xxtreme Areny Praha. Její výkon 93 kg byl navíc rekordem. V nominační listině na mistrovství Evropy v klasickém (RAW) silovém trojboji je Pavla ve své kategorii do 72 kg zatím na třetím místě. Před ní je pouze Finka a Běloruska. Bude zajímavé sledovat, jak se nejenom s těmito dvěma soupeřkami dokáže vypořádat a zda získá pro Českou republiku jednu z medailí. Další hodnotný výkon předvedly druhá Petra Steinerová (77,5 kg - 79,96 bodů) a třetí Barbora Běželová (75 kg - 69,47 bodů). Za zmínku stojí i pokus o národní rekord v kategorii do 63 kg v podání Lenky Jandové. Závodnice ze Sokola Vejprnice si nechala naložit 70,5 kg. Pokus o nový rekord však byl nad její síly.

V mužích se očekávalo, co předvede Jakub Sedláček a zda dokáže navázat na svůj výkon z mistrovství České republiky v klasickém (RAW) silovém trojboji. Opět se jednalo o fantastický bench-press. Trojbojař s obrovským genetickým potenciálem zapsal 220,5 kg (hmotnost 90,2 kg), čímž o půl kilogramu překonal vlastní národní rekord. Jakubův Wilks se vyšplhal na hodnotu 140,61, což je bodový úspěch vyrážející dech i na mezinárodní scéně. Osobně jsem velmi zvědavý, co v letošní sezóně ještě předvede. Stříbrnou medaili vybojovala stálice Českého svazu silového trojboje - nymburský Pavol Demčák. Zapsal velmi slušných 217,5 kg, navíc se ještě pokoušel o národní rekord v kategorii do 120 kg, když si nechal naložit 230,5 kg. Dotlačit tuto hmotnost však nedokázal. Poslední dvoustovku v závodě, která znamenala třetí místo v absolutním pořadí, předvedl Jan Binko ze Svitav.

Celkové hodnocení oddílů

Mezi oddíly byl nejlepší, stejně jako například na nedávném mistrovství České republiky v klasickém (RAW) silovém trojboji juniorů a dorostu, klub Zlobr Sedlčany. Druhé místo získal oddíl Jižní Město Chodov, který se v poslední době velmi rozrostl, a já doufám, že v tomto trendu bude nadále pokračovat. Bronz mezi oddíly si odvezl tradiční bench-pressový klub Sokol Vejprnice.

  • 1. SK Zlobr Sedlčany - 54 bodů
  • 2. Jižní Město Chodov - 41 bodů
  • 3. Sokol Vejprnice - 38 bodů


Mistrovství ČR v klasickém (RAW) bench-pressu mužů, žen,
juniorů a dorostu 2015 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 100 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra