Reklama:

Mistrovství ČR v klasickém
(RAW) silovém trojboji
masters 2015 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Oddíl silového trojboje Tělovýchovné jednoty Jižní Město Chodov v čele s předsedou Milanem Špinglem se zhostil uspořádání víkendové akce v klasickém silovém trojboji. Jednalo se o dvě mistrovství České republiky. V sobotu 10. ledna se jednalo o mistrovství ČR juniorů a dorostenců (reportáž z tohoto závodu jsme Vám přinesli zde) a v neděli 11. ledna proběhlo mistrovství ČR závodníků kategorie masters. Obě soutěže se uskutečnily ve sportovní hale hotelu Chodov na Praze 4.

V neděli se soutěže zúčastnilo 36 závodníků - 4 ženy a 32 mužů. Kompletní výsledky jsme Vám již přinesli v tomto článku. Závodníci byli rozděleni do 14 různých věkových a hmotnostních kategorií. Závod začínal jako vždy vážením, a to v době od 9:00 do 10:30. Samotný závod potom odstartoval v 11 hodin. Na regulérnost závodu dohlížel jako delegát svazu Jaroslav Doleček (rozhodčí 1. tř.), hlavním rozhodčím byl Josef Švejda (mezinárodní rozhodčí 1. tř.) a po stranách mu asistovali Pavel Hase a Ivan Veselý. Závod začal včas a celý průběh byl bez problémů, neboť veškeré "mouchy" byly vychytány již den předtím.

Do závodu vstoupily nejprve ženy, následovaly nejstarší kategorie mužů a závod uzavřeli muži kategorie masters I. Vzhledem k tomu, že se jednalo o první mistrovství, padlo nesčetné množství národních rekordů. Nebudu zde uvádět znovu, kdo a co zvedl a jaké obsadil místo, to snadno zjistíte ve výsledcích. Vyzdvihnu zde jen pár zajímavých okamžiků a výkonů.

Nejvíce mne zaujal výkon závodníka Františka Nováčka ze Spartaku Pelhřimov, který jako jediný závodil ve věkové kategorii masters IV ve váze do 93 kg. Jeho vitalita byla opravdu obdivuhodná, když ve věku 75 let předvedl v dřepu snadných 150 kg, v benči rovný metrák a na mrtvém tahu zatáhl 172,5 kg. Myslím, že mu mnozí mohli jeho kondici závidět. Dále předvedla hezký výkon závodnice TJ Olympia Zlín Eva Bánovská, která závodila ve sloučené kategorii žen masters I do 63 kg. Tato dáma, jejíž hmotnost je pouhých 55 kg, nazvedala v trojboji rovných 300 kg. Další pěkný výkon jako již tradičně předvedl Zoltán Kanát, startující také za TJ Olympia Zlín, v kategorii masters II do 120 kg. Jeho trojboj měl hodnotu 700 kg (260 kg, 170 kg, 270 kg), vysloužil si za něj 406,78 bodů Wilkse a byl to celkově třetí nejhodnotnější výkon napříč všemi kategoriemi. A nejlepší výkon předvedl čerstvý čtyřicátník František Janák z Fitness Jiskra Bílina, který v kategorii masters I nad 120 kg nazvedal v trojboji 750 kg (267,5 kg, 205 kg, 277,5 kg).

Na závěr závodu bylo vyhlášeno pořadí všech závodníků a byly předány medaile a ceny. Ceny do závodu věnoval hlavní sponzor toho dne firma Vision Nutrition, jejíž majitel Jan Filo se závodu zúčastnil také, a to ve váze nad 120 kg v kategorii masters I a předvedl výkon 695 kg. Firma Vision Nutrition je dlouholetým partnerem Českého svazu silového trojboje, za což jí patří velký dík. Poděkování také patří i dalším sponzorům, a to firmám PT Servis, ATP Nutrition, Fit-Pro Czech a Bauer - sportovní trofeje. Na závěr se sluší poděkovat celému týmu TJJM Chodov za uspořádání soutěže a zejména nakladačům za vzornou práci, při které předešli nejednomu zranění.


Mistrovství ČR v klasickém (RAW) silovém trojboji masters 2015 - fotogalerie

Foto:
Luděk KalenskýLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra