Reklama:

Mistrovství ČR v klasickém
(RAW) silovém trojboji juniorů
a dorostu 2015 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Jak jsme Vás již informovali, v sobotu 10. ledna se v Praze uskutečnilo 3. mistrovství České republiky v klasickém (RAW) silovém trojboji juniorů a dorostu. Pořadatelem sportovního klání byl Milan Špingl společně s oddílem TJ JM Chodov. Na regulérnost soutěže dohlíželi rozhodčí Ivan Karpíšek, Ivan Veselý, Hana Takáčová a Lukáš Doubek. Delegátem soutěže byl jmenován Českým svazem silového trojboje Miroslav Vacek. Závodníci měli možnost sledovat své soupeře prostřednictvím několika monitorů, které byly i v rozcvičovací místnosti. Pro diváky nechybělo plátno a pro ty, co dali přednost sledování závodu z pohodlí domova, připravil Luděk Kalenský kvalitní přímý přenos.

Vzhledem k tomu, že šlo o závody divize RAW, nemohly být používány podpůrné dresy, benčová trika a bandáže na kolena. Výjimku tvoří schválené nákoleníky, bandáže na zápěstí a opasek. Může to být odpověď těm, kteří se domnívají, že bandáže na kolena se ještě počítají jako RAW. Pravidla IPF říkají opak a bandáže na kolena se považují za podpůrné vybavení, které nepatří do soutěží RAW, nýbrž do tradičních závodů s vybavením.

Oddíly a závodníci pojali soutěž prestižně, i proto bylo k vidění velké množství rekordů a také plno zajímavých soubojů. Ve spoustě případů rozhodovaly o tom, kdo získá medaili, dokonce až třetí pokusy mrtvých tahů. Všichni měli patřičnou motivaci, neboť v březnu se v Plzni koná historicky 1. mistrovství Evropy v klasickém (RAW) silovém trojboji. Tento závod byl tedy nominační soutěží na evropský šampionát. Někteří svými výkony dali najevo, že by na mezinárodní scéně nemuseli být pouze do počtu.

Dorostenky

Dorostenky byly v závodě pouze dvě, ovšem obě předvedly zajímavé výkony, ve kterých překonaly národní rekordy. Vítězství získala trojbojem 243 kg Kristýna Obršlíková z TJ Sokol Rosice. Druhé místo si připsala Denisa Madzurová z Kutné Hory. Ta nazvedala rovných 200 kg.

Nové rekordy dorostenek

Kategorie do 63 kg

Dřep 90 kg - Kristýna Obršlíková (TJ Sokol Rosice)
Bench-press 53 kg - Kristýna Obršlíková (TJ Sokol Rosice)
Mrtvý tah 110 kg - Denisa Madzurová (TJ Sokol Kutná Hora)
Trojboj 243 kg - Kristýna Obršlíková (TJ Sokol Rosice)

Juniorky

Juniorky se rozdělily do dvou kategorií. V té lehčí do 63 kg, která byla sloučená, zvítězila Michaela Radová. Závodnice Spartaku Chodov zapsala solidních 256 kg. Druhé místo obsadila Simona Motlová (215 kg). Reprezentantka Xxtreme Arena Praha měla alespoň jeden triumf - se svými padesáti kilogramy byla nejlehčí dívkou soutěže. Ve sloučené kategorii nad 63 kg dominovaly dvě sedlčanské trojbojařky. Stříbro připadlo, stejně jako minulý rok, Petře Švadlenkové, která zapsala 265 kg. Jednoznačnou vítězkou se stala Barbora Šťastná, když nazvedala 287,5 kg.

Absolutní pořadí

  • 1. místo - Barbora Šťastná (SK Zlobr Sedlčany) - 287,5 kg / 289,77 Wilksových bodů
  • 2. místo - Michaela Radová (TJ Spartak Chodov) - 256 kg / 277,28 Wilksových bodů
  • 3. místo - Simona Motlová (Xxtreme Arena Praha) - 215 kg / 273,28 Wilksových bodů

Nové rekordy juniorek

Kategorie do 63 kg

Mrtvý tah 121 kg - Michaela Radová (TJ Spartak Chodov)
Trojboj 256 kg - Michaela Radová (TJ Spartak Chodov)

Kategorie do 72 kg

Mrtvý tah 142,5 kg - Barbora Šťastná (SK Zlobr Sedlčany)
Trojboj 287,5 kg - Barbora Šťastná (SK Zlobr Sedlčany)

Dorostenci

Dorostenci byli na národním šampionátu rozděleni do čtyř kategorií. V nejlehčí váhové kategorii do 66 kg zvítězil Patrik Hrubý (372,5 kg). Závodník reprezentující TJ Spartak Chodov odhadl svou hmotnost velmi dobře, neboť navážil rovných 66 kg. Mít o deko více, tak se do kategorie nevejde. Ve sloučené kategorii do 74 kg zvítězil výkonem 407,5 kg Dominik Ryšavý z Lanškrouna. V této kategorii mnohé zaujal i Karel Rada, který ve velmi mladém věku (ročník 2001) zapsal 410 kg. Ve dřepu dokonce pokořil 160 kg. Druhým nejlepším dorostencem soutěže a zároveň nejsilnějším závodníkem kategorie do 93 kg byl dobřanský Jiří Štich (522,5 kg). Nejtěžší kategorie nad 93 kg byla sloučená. Zvítězil v ní výkonem 570 kg Michael Novotný. Druhé místo ukořistil nymburský Ondřej Kučera (522,5 kg), který o pouhý bod porazil třetího Tomáše Štrébla (500 kg) z Litvínova.

Absolutní pořadí dorostu

  • 1. místo - Michael Novotný (Fitness Club Staňkov) - 570 kg / 347,48 Wilksových bodů
  • 2. místo - Jiří Štich (TJ Baník Dobřany) - 522,5 kg / 330,48 Wilksových bodů
  • 3. místo - Ondřej Kučera (Sokol Nymburk) - 522,5 kg / 304,67 Wilksových bodů

Nové rekordy dorostu

Kategorie do 93 kg

Dřep 197,5 kg - Jiří Štich (TJ Baník Dobřany)

Junioři

V juniorech na sebe strhával tradičně velkou pozornost Tomáš Juříček. Krnovský závodník měl před sebou těžký úkol, a to obhájit absolutní prvenství z loňského roku. To se mu podařilo, když nazvedal 560 kg, čímž pochopitelně ovládl i svoji kategorii. Troufám si tvrdit, že na nadcházejícím evropském šampionátu divize RAW bude adeptem na některou z medailí, zkušenosti i výkonnost na to má. Patrně nejkvalitnější kategorií byla ta do 74 kg, kde se sešli excelentní trojbojaři. Vzhledem k tomu, že loňský vítěz kategorie do 83 kg - kuřimslý Ladislav Přibilík zhubl do nižší kategorie, očekával se velký souboj o zlato mezi ním a Janem Morem. Do pořadí chtěl také promluvit jihlavský František Kružík, který se nakonec musel za výkon 540 kg spokojit s bronzem. Útěchou mu jistě byl národní rekord v bench-pressu, který od sobotního závodu nese jeho jméno. Ladislav Přibilík (548 kg) obsadil druhé místo, a to i přes to, že ustanovil nové národní rekordy ve dřepu a mrtvém tahu. Titul mistra České republiky v kategorii do 74 kg a zároveň druhé místo v absolutním pořadí získal Jan More, který zapsal 557,5 kg. Reprezentant Fitness Clubu Staňkov si tak v absolutním pořadí oproti loňsku o jednu příčku polepšil.

V nominační listině v kategorii do 83 kg měl nejvyšší výkon Radomil Vašík. Člen oddílu Sokol Pohořelice zazářil i v tomto závodě a trojbojem 607,5 kg se stal zaslouženým vítězem. Zároveň obsadil v absolutním pořadí třetí místo, čímž potvrdil, že nejsilnější junioři na tomto šampionátu byli v lehkých váhových kategoriích. Druhý za Vašíkem skončil olomoucký Josef Oulehla (572,5 kg) a třetí pražský Milan Štěpáník (562,5 kg). Kategorii do 93 kg ovládl člen domácího oddílu Jižní Město Chodov Vít Umlauf. Trojbojař si oproti minulému ročníku v pořadí značně polepšil. Na loňském šampionátu mu totiž unikla medaile jen o 2,5 kg a musel se spokojit se čtvrtým místem. O stříbrnou medaili se strhl zajímavý souboj, z něhož vítězně vyšel Miloslav Srp, který dal 525 kg. Stejný trojboj zvládl sice i svitavský Patrik Krušina, ten byl ovšem o kilo těžší, a tak skončil třetí. O 2,5 kg méně pak dal Marek Svoboda, což stačilo na bramborové umístění. Dalším soutěžícím, kterému se podařilo obhájit prvenství, byl Adam Porteš. V kategorii do 105 kg zapsal zlínský trojbojař 665 kg. V mrtvém tahu se pokoušel o zdolání hmotnosti 305 kg, bohužel neúspěšně. I v této kategorii se do posledních pokusů nevědělo, kdo na stupních vítězů bude stát vedle Adama. Nakonec stříbro získal sedlčanský Jan Paukner (552,5 kg) a bronz Luboš Rašek (542,5 kg) z Klatov. Stejnou hmotnost jako Adam Porteš, avšak ve sloučené kategorii nad 105 kg, pokořil děčínský Radek Pospíšil. Jednalo se o výkon zajišťující první místo. Za ním solidním trojbojem 637,5 kg skončil Petr Klich z Kralup.

Absolutní pořadí juniorů

  • 1. místo - Tomáš Juříček (TJ Lokomotiva Krnov) - 560 kg / 440,83 Wilksových bodů
  • 2. místo - Jan More (Fitness Club Staňkov) - 557,5 kg / 412,88 Wilksových bodů
  • 3. místo - Radomil Vašík (TJ Sokol Pohořelice) - 607,5 kg / 412,19 Wilksových bodů

Nové rekordy juniorů

Kategorie do 66 kg

Dřep 197,5 kg - Tomáš Juříček (TJ Lokomotiva Krnov)
Trojboj 560 kg - Tomáš Juříček (TJ Lokomotiva Krnov)

Kategorie do 74 kg

Dřep 190 kg - Ladislav Přibilík (KST Kuřim)
Bench-press 150 kg - František Kružík (Powerlifting Jihlava)
Mrtvý tah 240,5 kg - Ladislav Přibilík (KST Kuřim)
Trojboj 557,5 kg - Jan More (Fitness Club Staňkov)

Kategorie do 83 kg

Mrtvý tah 272,5 kg - Radomil Vašík (TJ Sokol Pohořelice)
Trojboj 607,5 kg - Radomil Vašík (TJ Sokol Pohořelice)

Kategorie do 105 kg

Dřep 235 kg - Adam Porteš (TJ Olympia Zlín)

Celkové hodnocení oddílů

Výsledky oddílů se sice v soutěžích jednotlivců nevyhlašují, ovšem ve výsledkové listině se vždy vyhodnotí.

1. SK Zlobr Sedlčany - 38 bodů
2. Fitness Club Staňkov - 33 bodů
3. TJ Spartak Chodov - 31 bodů

Kompletní videozáznam ze soutěže si můžete prostřednictvím kanálu YouTube pustit zde. Níže Vám nabízíme bohatou fotogalerii. Poděkování patří sponzorům akce - Fit-Pro, PT Servis, ATP, Vision Nutrition a Bauer - sportovní trofeje.


Mistrovství ČR v klasickém (RAW) silovém trojboji
juniorů a dorostu 2015 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

20.01.14:05Houmí - Když tak koukám,tak asi brutální předklon u dřepu je dnesk..-3
16.01.18:20Ondřej Kučera 1997 - Vydařené závody až na pár výpadků proudu.*79* +1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra