Reklama:

Milan Špingl: Ptejte se mě, na co chcete, já, na co chci, odpovím

Ronnie.cz > Powerlifting > Osobnosti

V naší rubrice jste již dostali příležitost zeptat se bývalého úspěšného reprezentanta v klasické kulturistice a současného profesionálního rozhodčího Slávka Vinogradova, na cokoli chcete. Že dotazů nepřišlo málo a že se Slávek činil, aby zodpověděl maximum ze zaslaných, jste již mohli posoudit z vydaných dvou dílů odpovědí oblíbeného činovníka Svazu kulturistiky a fitness České republiky (první a druhá část), třetí se pro Vás chystá. Pokud Vás zajímá ještě něco, co jste nenašli v dotazech ostatních čtenářů, nebojte se zeptat!

Další velkou osobností našich sportů, která souhlasila, že se vystaví Vašim zvídavým otázkám, není nikdo jiný než velmi úspěšný reprezentant v silovém trojboji a bench-pressu a současně funkcionář Českého svazu silového trojboje Milan Špingl!

Nebojte se položit dotazy o všem, co Vás zajímá, ale i otázky netradiční a neobvyklé. Naše osobnosti se budou snažit většině všetečných čtenářů odpovědět, ač si samozřejmě budou moci samy vybrat, jak již naznačuje název rubriky.

Odpovědi jsou zveřejňovány po větších celcích v článcích, přehled osobností, které můžete zpovídat, najdete zde.

Postupně budou do rubriky osobnosti našich sportů přibývat.


Tři osobností vybrané odpovědi získají fotografii exkluzivně podepsanou přímo sportovcem!


Milan Špingl

Cvičení se pětatřicetiletý současný funkcionář ČSST a velmi úspěšný bývalý reprezentant v silovém trojboji a bench-pressu věnuje již 20 let, z čehož se pro polovinu stal jeho vášní právě silový trojboj. V reprezentaci České republiky je jeden z našich nejúspěšnějších trojbojařů od počátku roku 2007. Milan závodil po dlouhé roky v kategorii nad 120 kg, posbíral mnoho národních i mezinárodních úspěchů. Jak o něm napsala jedna z našich redaktorek v rozhovoru z roku 2011, těsně po zisku bronzové medaile na mistrovství světa v silovém trojboji, byl tehdy "přátelský, usměvavý a upovídaný 'drobeček' vážící něco okolo 148 kg". Jeho váhová kategorie je však již minulostí, když se od roku 2013 potýkal s vážnými zdravotními problémy.

V současnosti se světem silového trojboje zabývá především na postu předsedy reprezentační komise (rozhoduje o nominaci reprezentantů a připravuje je, je šéftrenérem, obstarává koučink na závodech), je členem Výkonného výboru ČSST a rozhodčím III. třídy. Od začátku roku 2010 jej můžete jako externího autora vídat také na stránkách Ronnie.cz, je vyhledávaným osobním trenérem a předsedou Tělovýchovné jednoty Jižní Město Chodov na Praze 4.

Několikanásobný mistr ČR v silovém trojboji a bench-pressu a držitel českého rekordu v mrtvém tahu (350 kg ve váze nad 120 kg) se ve volném čase rád projede na motorce nebo lenoší u televize. Čerstvý otec dvojčat Štěpánky a Matěje je prvním Čechem v historii, který překonal hranici 400 kg v dřepu, jeho osobní rekordy v trojboji: dřep 440 kg, benč 317,5 kg, mrtvý tah 350 kg.

Na závěr si dovolím jen malý citát z rozhovoru z roku 2011 se skvělým dřepařem, kterého ovšem dřepy nebaví: Já jsem začínal cvičit v posilovně někdy už ve čtrnácti letech a asi jako každý kluk, který začíná, jsem měl vzor v Arnoldovi. Cvičil jsem tedy kulturisticky, ale vždycky mě bavilo zvedat spíš větší váhy a kromě toho jsem byl také silnější - nebo klidně můžu říct tlustý. Měl jsem sílu, ale nikdy žádný pořádný tvar. A ono mě to tak provázelo po celou dobu. Nebavilo mě zvedat milióny opakování a držet nějaké super drastické diety. Na střední škole jsem se zúčastnil trojboje, který pořádaly školy, ale nebyl jsem tenkrát nijak úspěšný. Pak jsem se k trojboji dostal až na policejní škole...

Vybrané úspěchy v silovém trojboji na mezinárodní scéně:

3. místo na mistrovství světa 2009 a 2011
2. místo na mistrovství Evropy 2010
3. místo na mistrovství Evropy 2008 a 2009
6. místo na Světových hrách 2009 a 7. místo 2013

Takže se neostýchejte zeptat Milana na cokoli, zkušeností má na rozdávání!

Milan Špingl - Ptejte se mě na cokoli...
Jméno:
E-mail:
Tučně uvedené položky jsou povinné.
Váš dotaz:
Maximální délka je 250 znaků.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra