Reklama:

Sport Festival Slovakia 2014
- reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] V sobotu 13. 12. 2014 se na výstavišti Expo Center v Trenčíně pořádal už v pořadí čtvrtý ročník sportovní akce Sport Festival Slovakia. Tradiční vyvrcholení sportovního roku přineslo množství zajímavých sportů, ať už prezentovaných formou stánku, nebo soutěže. Mezi ty nejhlavnější patří samozřejmě silový trojboj. Prosincová vánoční cena v silovém trojboji byla na každém z ročníku Sport Festivalu a nechyběla ani v tomto roce. Představilo se množství závodníků nejen v trojboji, ale i v tlaku na lavici či v tlaku na lavici tělesně postižených. Návštěvníci zhlédli skvělé výkony a nejen oni, ale i organizátoři byli nadmíru spokojeni.

Největším zážitkem čtvrtého ročníku Sport Festivalu bylo kromě soutěže silných mužů představení nejsilnějších žen z Ukrajiny, České republiky, Maďarska a Slovenska. Závodnice soupeřily o titul nejsilnější ženy střední Evropy v náročných disciplínách. Na soutěž dohlížel mezinárodní rozhodčí a jeden z organizátorů Pavol Guga. Byl to právě on, kdo zapojil myšlenku nejsilnějších žen do Sport Festivalu. Mikrofonu se ujal Milan Gabrhel. Bez viceprezidenta SASIMu, který moderuje akce po celém Slovensku, si už snad ani nedovedeme siláckou akci představit.

Zpět k silným ženám. Na děvčata čekalo pět disciplín. V té první měla zvednout 75kg nápravu, což je hrubá tyč se závažím na obou stranách, nad hlavu do natažených paží. V druhé disciplíně čekaly na děvčata dva páry 100kg náčiní, které uchopily do rukou jako tašky s nákupem a měly toto břemeno přenést na vzdálenost 20 metrů. Třetí následovalo převracení 200kg pneumatiky, předposlední disciplínou byly mrtvé tahy o hmotnosti přibližně 150 kg a na závěr je čekalo vykládání betonových koulí. Hmotnost koulí byla 60, 100 a 130 kg.

Nejlépe si s danými překážkami poradila Ukrajinka Oľga Liashučk, která se po všech disciplínách stala vítězkou a tím i nejsilnější ženou střední Evropy. Na druhém místě skončila maďarská závodnice Krisztína Magát a třetí místo patřilo opět Ukrajině. Silná žena Lidia Hunko se tak v Trenčíně radovala z třetího místa. Slovenská závodnice Miroslava Nagajdová obsadila pěkné šesté místo. Na samotné soutěži však nasbírala mnoho zkušeností. Musí zapracovat na objemu a po dobré zimní přípravě snad na příštích závodech zamíchá pořadím na předních příčkách.

Strongmani soutěžili ve stejných disciplínách, ale s jinou váhou. Prvenství si po pěti disciplínách připsal Konstantin Ilyin z Ukrajiny. Za sebou nechal nejsilnějšího Slováka, vítěze akce Meč Matúša Čáka, toho roku nejsilnějšího muže střední Evropy a vítěze bodování Česko-Slovenského poháru Igora Petríka. Třetí skončil překvapivě, ale zaslouženě Maroš Kubovič. Další místa si rozdělil Marek Tóth, Jiří Žaloudek a nováček z Polska Martin Sendwicki. Show, kterou borci předvedli, se musela líbit všem divákům.

Po silácích následovaly ostatní akce. V pavilonu 1 na poschodí ukázaly své dovednosti malé děti ve fitness. I Trenčín měl svá želízka v této atraktivní, milé a dynamické soutěži. Po dětech následovaly sexy bikiny fitness, které soupeřily o pohár Sport Festivalu.

Vedle siláků probíhal mezitím piloxing. Tento nový cvičební program spojuje dva zdánlivě nespojitelné sporty - pilates a box. A z každého si vybere to nejlepší. Po piloxingu následovalo představení pro mužské oči. Organizátoři připravili hodinové představení v pole dance - tanci na tyči. Především Milan Gabrhel a Pavol Guga se postarali o plynulý průběh akce, kde tanečnice soutěžily o pohár Laugaricio. Pro soutěžící připravili perfektní podmínky a diváci museli být určitě spokojeni. Děvčata zas naopak byla spokojena s cenami, které jim tito dva pánové připravili.

Závěr Sport Festivalu patřil Laugaricio Combat Clubu, který připravil vánoční grapplingový turnaj v kleci, který přilákal množství zvědavých návštěvníků. Chlapci připravili množství atraktivních soubojů v různých váhových, ale i věkových kategoriích. V pavilonu 3 probíhal mezitím světový pohár a armwrestlingu (přetlačování rukou). Týmová soutěž byla skvěle zorganizovaná a tato akce je už též tradičním účastníkem Sport Festivalu.

V ostatních stáncích mohli návštěvníci zhlédnout workout, billiard, historickou střelbu, kolky, florbal a mnoho jiných prezentačních stánků. Po sportovní části následoval galavečer, na němž byla vyhlášena desítka nejúspěšnějších sportovců v neolympijských sportech. Vítězkou se stala kulturistka Jana Purdjaková, do TOP 10 se dostal i výše jmenovaný Igor Petrík.

Děkujeme ministerstvu školství, vědy, výzkumu a sportu, konfederaci sportovních svazů, Slovenské asociaci kulturistiky, fitness a silového trojboje, SASIMu a všem účastníkům i těm, kteří pomohli ke zdárné organizaci Sport Festivalu Slovakia 2014. Velký dík patří hlavně bývalému prezidentovi SAKST a současnému viceprezidentovi konfederace sportovních svazů panu Michalu Čaplovi.
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZapojte se do studie a získejte zdarm...
malex (12:45) • nové kolo! www.docs.google.com/forms/d/1inqkSbXR3tfDT2_JTyHYL0VvpPc5s_tkIroOI7D4Agc/ed...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
PavelV (14:46) • Děkuju, budu se snažit.
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Blizard3 (11:19) • Ahoj Jáne, děkuji za reakci. Vůle se změnit, je v podstatě to, co na začátek potřebuješ...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
Zodiak411 (22:03) • Super videolog. Osobně bych s Pavlem uvítal další a kdyby to bylo i s Radkem Loncem, ta...
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Ján Černák (15:33) • Zdravím premena je to parádna klobuk dole. Taky sa o to pokušam ale nemam pevnu volu na...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra