Reklama:

Mistrovství Moravy v bench-pressu mužů a žen 2014 - reportáž a fotogalerie

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Po Mikuláši s čertem a andělem navštívili druhý den Jihlavu také benčaři, aby se zde utkali o tituly mistrů Moravy. V místní sportovní hale se v sobotu 6. prosince konalo 23. mistrovství Moravy v bench-pressu mužů a žen. Posledního letošního klání se účastnilo 27 soutěžících, z nichž byly dvě ženy. Pořadatelství se zde jako již tradičně ujali členové oddílu Powerlifter Jihlava (bývalý KST Jihlava) pod vedením zkušeného organizátora a reprezentanta Tomáše Šárika.

Funkce delegáta se ujal pan Ivan Karpíšek a na postech rozhodčích usedli pánové Stanislav Krček, Jaroslav Doleček a Marek Pokorný. Mikrofonu komentátora se chopil Rostislav Cejnek, který se své role zhostil se ctí.

Po prezentaci byla vlastní soutěž zahájena přesně ve 12 hodin. Nejenom z důvodu nižšího počtu závodníků, ale i díky perfektnímu servisu, který zajišťoval Tomáš Poles, se již o dvě hodiny později vyhlašovaly výsledky. Po předání medailí pro vítěze v 7 mužských a 2 ženských váhových kategoriích se přešlo k vyhlášení absolutních vítězů podle počtu bodů Wilkse.

V kategorii žen zvítězila Martina Koutňáková z TJ Sokola Pohořelice se 109,41 body nad zlínskou dorostenkou Kateřinou Vránovou, které se podařilo vybojovat 63,61 bodů.

Bronz mezi muži si do Svitav odvezl Jan Binko za získaných 137,82 bodů. Stříbrnou pozici obsadil zcela zaslouženě Ghazal Khaled z Pohořelic se 153,15 body. Tento soutěžící jako jediný z celého mistrovství vytvořil nový národní rekord. Má hodnotu 255 kg v kategorii masters I do 105 kg. Pouze o jediný bod ho překonal Martin Šumbera reprezentující TJ Sokol Rosice (154,17 bodů). Tento závodník stanul na nejvyšší pozici i předchozí týden na mistrovství jižní Moravy v silovém trojboji ve Zbýšově. A stejně jako tam jsem ho i v Jihlavě poprosila o krátký rozhovor, který naleznete níže.

Mistrovství se účastnili soutěžící z celkem 13 oddílů. Na prvních třech místech se umístily tyto tři kluby:

  • 1. TJ Olympia Zlín - 52 bodů
  • 2. TJ Sokol Pohořelice - 43 bodů
  • 3. Sporting Apis Praha - 35 bodů

Soutěž proběhla v příjemné sportovní atmosféře díky dobré organizaci, nakladačům, rozhodčím, komentátorovi a již zmiňovanému Tomáši Polesovi. Velké poděkování patří sponzorům, bez nichž se podobné akce neobejdou. Těmi v Jihlavě byli Pivovar Radegast, město Jihlava, p. Filo - Vision Nutrition a ČSST.


Martin Šumbera

Jak se ti dnes v Jihlavě závodilo a jak hodnotíš svůj výkon?

Závodilo se mi skvěle, ale trošku jsem měl ze sebe obavy. Před soutěží jsem se nějak moc přejedl a dolehla na mě únava. A představa, že mám jít něco zvedat, byla šílená! Co se týče výkonu, tak to jsem maximálně spokojený, protože těch 270 kg šlo opravdu lehce, až mě to překvapilo. Cítil jsem ještě rezervu na 280 kg.

Jaký je to pocit stát dva týdny po sobě na stupních vítězů jako absolutní vítěz?

Je to super pocit, ale rád bych jednou podobného úspěchu dosáhl i na republikové úrovni.

Jaký je tvůj další cíl?

Mým dalším cílem je 290 kg na mistrovství republiky v bench-pressu.

Chceš touto cestou někomu poděkovat?

Ano, chci moc poděkovat F. Svobodovi, který mě nenechal na holičkách a jel se mnou na poslední chvíli do Jihlavy jako psychická podpora a sparoš. Nebylo to sice v plánu, ale jelikož mi výpomoc odpadla, tak jsem mu kolem půlnoci (den před závody) napsal a on bez váhání odložil škopek, jak se tu u nás říká, a řekl, že jede. Rovněž děkuji rodině a všem přátelům za vzdálenou podporu a tobě za tento rozhovor.

Já tobě také děkuji a přeji ti, aby se ti dařilo nejen v osobním životě, ale i na dalších soutěžích, které proběhnou příští rok.


Mistrovství Moravy v bench-pressu mužů a žen 2014 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:27) • `Je mi ho líto, ale nemá tam chodit.` ... Keď toto niekde napíšeš o 5 rokov, nie je vyl...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:23) • K tomu získal tretie miesto a zároveň bol posledný, nakoľko súťažili v kategórii len tr...
magazínWorld´s Strongest Man 2021 - výsledky
Bucci (06:50) • fotek i videí je zatím málo, vesměs je dobře, že tam jsou fotky letošní :-) JF Caron m...
magazínWorld´s Strongest Man 2021 - výsledky
decarabas (21:07) • To bude fotka zo základnej skupiny, tam mali drepy/deadlift.
magazínWorld´s Strongest Man 2021 - výsledky
moab (20:26) • A proč ten borec na fotce dělá dřepy???
NOVÉ INZERÁTYseznamka Hledám odvážnou bojovnici, Sparring
Hledám šikovnou holku, ženu, paní na společné fitko. Mám své malé středně vybavené „fitness“ v ob...
bazar Posilovací set
Posilovací set: Multifunkční posilovací stojan -Robustní, stabilní a tuhá konstrukce -Velmi kv...
bazar Prodam vybaveni fitness studia
Prodam vybaveni studia. Vse nove. Trampoliny, bosu, kettlebelly. Idealne vse jednomu zajemci.
práce Osobní trenér pro VIP klientelu
Do týmu BodyBody Home & Office hledáme osobního trenéra se zkušenostmi, vynikajícím přístupem ke klientům a ochotou učit se nové věci. Hledáme trenéra, který bude jezdit za klienty domů nebo do kanceláře.
práce Trenér do domu
Hledáme nové kolegy na spolupráci v projektu „Trenér do domu“. Přidejte se do našeho týmu a začn...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie