Reklama:

Pohár starosty města Zbýšova 2014
- reportáž a fotogalerie

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

V sobotu 29. listopadu se ve Zbýšově odehrál souboj o pohár starosty města. Tato soutěž se zde letos konala už pošesté. Klání se zúčastnilo 24 soutěžících, deset z nich bylo ze Slovenska. Právě účast slovenských soutěžících přináší závodníkům ve Zbýšově pěkné zpestření a vítanou konkurenci.

Pořadatelem pohárové soutěže byl jako tradičně místní oddíl pod mým vedením. Delegáta a hlasatele zastával také tradičně pan Ivan Karpíšek. Na pozicích rozhodčích usedli Radek Giebl, Marek Pokorný a Petr Lahoda.

Po prezentaci, která začínala v 8 hodin, zahájil vlastní soutěž slovenskou hymnou starosta města pan Vratislav Široký. Z důvodu změn v kalendáři soutěží ČSST proběhl letošní ročník tohoto pohárového klání zároveň s 23. mistrovstvím jižní Moravy v silovém trojboji mužů a žen.

Dalším zpestřením pro diváky ve Zbýšově bývá překonání národních dorosteneckých a juniorských rekordů. V letošním roce se to podařilo třem soutěžícím. Prvním byl slovenský dorostenec ve váhové kategorii do 74 kg Marek Žiško z Power Sportu Zlatníky, který překonal v mrtvém tahu činku s hmotností 212,5 kg. Druhým rekordmanem se stal také slovenský závodník Peter Němček. Tentokrát ovšem junior reprezentující ŠK SPC Častá. Ten v kategorii do 74 kg vytvořil hned dva nové národní rekordy: v benči s hodnotou 183,5 kg a poté ještě v mrtvém tahu, kdy zvedl činku s hmotností 246 kg. Dva rekordy se podařilo překonat i zástupci TJ Lokomotivy Krnov Tomáši Juříčkovi. Ten zlepšil juniorský rekord v kategorii do 66 kg na hodnotu 165 kg a v mrtvém tahu na 246 kg.

Soutěžící se představili v sedmi váhových kategoriích, z nichž některé byly sloučené.

Dvě dorostenky se utkaly ve sloučené kategorii do 72 kg. Prvenství patřilo rosické závodnici Kristýně Obršlíkové. Ta nazvedala 305 kg v trojboji. Dorostenci soutěžili ve třech kategoriích a souboje o vítězství byly plně v režii slovenského oddílu Power Sport Zlatníky. V kategorii do 66 kg své dva protivníky porazil Frederik Borik s 370 kg. Nejobsazenější kategorií byla ta do 74 kg. Přestavilo se v ní 6 závodníků a zlato putovalo do Zlatníků zásluhou Marka Žiška za výkon 567,5 kg v trojboji. Poslední dorostenecká kategorie byla sloučená do 120 kg. Zvítězil v ní nejlehčí závodník Markus Ducký za nazvedaných 565 kg.

Také junioři se představili ve třech kategoriích, na rozdíl od dorostu všech sloučených. Vítězem té první a zároveň nejpočetnější - do 74 kg - se stal krnovský borec Tomáš Juříček. Ten nazvedal celkem 618 kg. Ve sloučených kategoriích rozhodují o prvenství body. Vítězství v kategorii do 93 kg putovalo do Olomouce zásluhou Josefa Oulehly a jeho 630 kg. Adam Porteš, reprezentující TJ Olympii Zlín, zvítězil v kategorii do 120 kg, kde nasbíral 715 kg v trojboji.

Závodníci na prvních třech místech obdrželi medaile a věcné ceny od sponzorů. Dále byli vyhlášeni a poháry obdrželi ti nejlepší podle získaných bodů Wilkse.

Dorostenky:

 • 1. Kristýna Obršlíková, TJ Sokol Rosice - 335,71 bodů
 • 2. Sabina Horňáková, ŠK SPC Častá - 199,76 bodů

Dorostenci:

 • 1. Marek Žiško, Power Sport Zlatníky - 410,20 bodů
 • 2. Erik Boháčik, Power Sport Zlatníky - 397,15 bodů
 • 3. Markus Ducký, Power Sport Zlatníky - 379,35 bodů

Junioři:

 • 1. Tomáš Juříček, TJ Lokomotiva Krnov - 488,29 bodů
 • 2. Peter Němček, ŠK SPC Častá - 472,16 bodů
 • 3. Adam Porteš, TJ Olymia Zlín - 438,72 bodů

Zlatým hřebem slavnostního ocenění vítězů se stalo vyhlášení nejlepšího soutěžícího. Letos se jím stal junior z Krnova, talentovaný Tomáš Juříček. Z rukou místostarosty Zbýšova MUDr. Františka Ševčíka převzal pohár, dar od sponzora a jeho jméno přibude na putovním poháru umístěném na městském úřadě ve Zbýšově. Radost nám udělala i přítomnost předsedy ČSST pana Miroslava Vacka, který do Zbýšova přijel, podílel se na předávání cen a soutěž slavnostně ukončil.


Tomáše jsem poté oslovila a položila mu pár otázek.

Jak se ti závodilo a jak hodnotíš svůj dnešní výkon?

Ve Zbýšově se mi závodilo dobře, akorát dřepy mi nesedly. Na první pokus jsem měl 10 sekund, protože jsem si špatně namotal bandáže, tak mě to trošku rozhodilo. Svůj výkon hodnotím kladně, byl jsem spokojený. Udělal jsem 2 české rekordy, tak se mi to vykompenzovalo.

Kdo tě přivedl k silovému trojboji?

Mě přivedl k trojboji Jaroslav Mlček, který mě dostal ke svému starému známému, který se trojboji věnuje tak 30 let, možná víc. Teď je to můj trenér Václav Stuchlík.

Jaké jsou tvé další plány?

Mé další plány směřují na mistrovství Evropy s dresy a RAW, předtím mě čeká republikové mistrovství jak RAW, tak s dresy. Tak uvidím, jestli se zadaří, ale chtěl bych určitě přivézt nějakou medaili.

Jaká je tvá nejoblíbenější disciplína?

Nejoblíbenější disciplína je bench-press, ale občas mě baví víc dřepy nebo pozved, záleží na tom, jaký je odpočinek, nálada, chuť.

Máš čas na nějaké koníčky?

Mými koníčky jsou posilovna, cestování a auta.

Užíváš nějaké doplňky výživy?

Výživu jsem nebral ještě rok zpátky, ale teď už užívám. Je to BCAA, HMB, protein, kloubní výživa, kreatin a glutamin tak 3 týdny před závody.

Chceš touto cestou někomu poděkovat?

Poděkování věnuji mému trenérovi Václavu Stuchlíkovi, městu Krnov za podporu, mé přítelkyni a přátelům z oddílu, co mi pomáhají.

Děkuji za rozhovor a přeji ti hodně zdraví a úspěchů ve sportu i osobním životě.


Soutěže se účastnilo celkem 11 oddílů. V hodnocení zaslouženě bodovaly slovenské kluby.

 • 1. Power Sport Zlatníky - 45 bodů
 • 2. ŠK SPC Častá - 44 bodů
 • 3. TJ Lokomotiva Krnov - 25 bodů

Pokud mohu posoudit, tak letošní 6. ročník Poháru starosty města Zbýšova proběhl svižně, bez větších problémů a komplikací. Je to zásluha organizačního týmu, hlasatele pana Karpíška a Tomáše Polese, který zajišťuje technický servis a zpracování výsledků. Také nakladači podali dobrý výkon. Všem patří poděkování. Jen doufám, že příští ročník proběhne již samostatně, v jiném termínu.

Velký dík patří také sponzorům - město Zbýšov, Vision Nutrition - pan Filo, ČSST a Elektro Nekuža.


Pohár starosty města Zbýšova 2014 - fotogalerie


Pohár starosty města Zbýšova 2014 - videoLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 23 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVideo: Mamdouh Elssbiay zpět na pódiu...
ironfighter (13:29) • Tak kdyz mu to Allah zaridi :-D.
magazínMilan Obořil: poslední kulturistické...
jari (10:18) • Milane, obrovský klobouk dolů před tebou. Nejenom za to, co jsi vše dokázal, ale zejmén...
magazínMilan Obořil: poslední kulturistické...
Turakam (09:28) • Heh, plánuje zakladať rodinu, ale šetrí na okruhovu motorku, holt, z dažďa pod okvap...
magazínAlternativní medicínou proti bolestem...
Poman (09:25) • Tak to se omlouvám, ale budu těžce nekolegiální, ale tohle tedy ne. A to budu psát jako...
magazínMilan Obořil: poslední kulturistické...
ZdenekRazic (21:40) • Milane, tvuj nejlepsi rozhovor ever.. fandim ti a drzim palce.. at se tvuj zivot vyvij...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra