Reklama:
Spalovač tuků Thermogel v akci 1+1 ZDARMA
Oblíbený silný spalovač tuků nyní v akční nabídce! Více zde.

Velká cena Plzně ve vzpírání 2014
-  komentář a video

Ronnie.cz > Powerlifting > Vzpírání

Vzpěračský kalendář je pomalu celý odškrtaný. Přesto nás čekají ještě některá vyvrcholení, jako jsou například finálová kola ČEZ ligy mužů nebo juniorů. Nyní ovšem nastal čas na individuální soutěže vzpěračů a vzpěraček všech věkových kategorií. Již delší dobu se těší velké oblibě Velká cena Plzně, která se konala v sobotu 15. listopadu. Letos na toto klání dorazilo přes 60 závodníků.

Do plzeňské vzpírárny dorazila velká skupina vzpěračů a vzpěraček z Prahy a z Brna. Mezi nimi byla samozřejmě řada crossfiterů, kteří ovšem vypadají výkonnostně velmi slibně.

Na velké množství závodníků byli organizátoři dobře připraveni. Ačkoli se zdálo, že budeme soutěžit až do půlnoci, tak nakonec soutěž měla spád a vše šlo tak nějak od ruky. Jediný, kdo byl zaskočený z většího počtu skupin vzpěračů, jsem byl já sám. Jelikož jsem si plnil oddílové povinnosti a vedl ostatní na činku, stihl jsem natočit jen teplické závodníky až na pár výjimek. Touto cestou se tedy omlouvám všem borcům, kteří podali skvělé výkony a neuvidí se na videu níže v této reportáži. Příště si to lépe zorganizuji.

Jako první nastoupily na vzpěračské prkno ženy a juniorky. Ty byly hodnoceny, tak jako všechny ostatní, v rámci hmotnostních kategorií, ale také na základě přepočtu jejich výkonu na Sinclairovy body. Tím se určil absolutní vítěz kategorie. Nejlepší výkon v kategorii žen podala Julie Švecová z TJ Bohemians Praha. Té paradoxně utkání příliš nevyšlo, protože skončila na základních pokusech o hodnotě 73 kg v trhu a 83 kg v nadhozu. I tak získala 198 bodů a mohla se tak radovat z vítězství mezi ženami. Skvělý výkon podala také Mirka Zemanová. Ta pod vedením matadora brněnského vzpírání Milana Luttera zvládla v trhu 55 kg a v nadhozu 76 kg a to vše při tělesné hmotnosti 55,3 kg. Pokud by proměnila některý další pokus v trhu, mohla ještě více potrápit Julii Švecovou.

Ozdobou kategorie masters byl Václav Popilka z TJ Bohemians Praha. Tento pětaosmdesátiletý vzpěrač vypadá skvěle a je plný elánu. Vždy je radost vidět někoho v takovém úžasném věku a při této vitalitě. A to ještě k tomu pan Popilka zvládá 42 kg v trhu a 48 kg v nadhozu. Celkové vítězství tak nemohlo Popilkovi utéct, jelikož se v kategorii masters zohledňuje také věk. Také proto měl pražský vzpěrač na konci utkání 407 bodů.

Mezi veterány se ještě v dobré formě předvedli Vladimír Jaroš a František Huisl z SKV Teplice. Prvně jmenovaný zvládl 52 kg v trhu a 72 kg v nadhozu. František Huisl i po zranění ramene, které utrpěl paradoxně při zahradničení a přišel tak o mistrovství Evropy masters, pokořil 55 kg v trhu a 60 kg v nadhozu.

Po těchto dvou skupinách začali lehce po poledni soutěžit junioři. Mezi nimi se našel jednoznačný vítěz, kterým se stal Kamil Bečvář. Ten zvedal s bravurní technikou, díky které se popral s 95 kg v trhu. V nadhozu ovšem předvedl skvělých 140 kg a i díky tomu nasbíral 293 bodů. Navíc tento borec váží 78,3 kg a patří stále mezi juniory do 20 let. Jedná se o talent, který stojí za pozornost.

Vyvrcholením celého dne byla podvečerní soutěž mužů. Díky hojné účasti museli být vzpěrači v této kategorii rozděleni do dvou výkonnostních skupin. Zaměřme se nyní na skupinu, která byla výkonnostně silnější. V rámci ní se odehrával těsný souboj mezi Dušanem Kováčem z TJ Baník Meziboří a Radkem Podholou z SKV Teplice. Kováč porazil na body Podholu v trhu, když zvládl 108 kg. Jeho protivník pokořil 110 kg, ale vzhledem k nižšímu koeficientu v důsledku vyšší tělesné hmotnosti prohrával o více než 2 body. Nadhoz ovšem lépe vyšel Podholovi. Ten si poradil skvěle se 140 kg a nadělil svému soupeři 10 kg v nadhozu. Kováč totiž zvládl 130 kg, i když 140 kg skoro zvládl přemístit. Nakonec skončil Dušan Kováč na třetí pozici s 290 body. Radek Podhola získal 294 bodů. Ani jeden z těchto borců ovšem nezvládl kontrovat fenomenálnímu výkonu Petra Věžníka. Ten v trhu pokořil 115 kg. V nadhozu pak demonstroval svoji formu na 155 kg. Skvělý Věžník se tak stal absolutním vítězem Velké ceny Plzně a také vítězem Memoriálu Josefa Pavelce do 94 kg.

Celkový dojem z Velké ceny Plzně je nadmíru pozitivní. Skvělý přístup pořadatelů a přátelské prostředí dotvářely celou atmosféru utkání. Pozitivní bylo také oživení v podobě spousty nových tváří. Jen tak dál.

Výsledky z tohoto klání Vám vzhledem k jejich dostupné neúplné podobě nabízíme pouze ve formátu pdf zde.


Velká cena Plzně ve vzpírání 2014 - video některých pokusů


Ilustrační foto:
Dominika Lokingová


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

25.11.03:47daveM - super report, ale skoda, ze to nepisou zadavatele souteze,..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
Zodiak411 (15:32) • Aspoň tady bude zase klid. Nicméně by si to už i zasloužilo pamětní desku ve stylu,ve s...
magazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
Diegito (11:43) • škoda smazání posledního příspěvku mimo mísu tohoto portálu. Zrovna tohle jsem si chtěl...
magazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
Ronnie (10:25) • Tak mi to stačilo a toho blázna jsem (zase) zabanoval. Prosím, pokud se to zase někdy o...
magazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
maxpoint97 (09:07) • Rando, já jen doufám, že jsi neplodnej. Je mi jasný, že s takovým imbelicem, jako jsi t...
magazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
th.0th (08:36) • Hele, Rando, a teď vážně. Nikde jsem se nesetkal s popíračem kulatosti Země. Pro tebe n...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra