Reklama:

Jiří Tkadlčík získal zlato na London’s Strongest Man 2014

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

15. listopadu se v Londýně konala kvalifikace na mistrovství Evropy strongmanů. Závod se pořádal pro tři kategorie - do 90 kilogramů, do 105 kilogramů a open. Pro závodníky z poslední zmíněné kategorie byla soutěž ještě přestupní stanicí do strongman série Giants Live, jež se pak pro tři nejlépe umístěné stane vstupenkou na World's Strongest Man 2015. Do nového roku zbývá něco přes měsíc, což znamená, že většina strongmanů má po sezóně a věnují se odpočinku, regeneraci a hojení svých zranění. Informace o této soutěži se dostala mezi české strongmany teprve 1. listopadu, takže na promyšlenou přípravu nebylo moc času. Za Českou republiku si tak bohužel v open kategorii pro kvalifikaci na prestižnější zahraniční závody nikdo neletěl… Ale někdo přeci jen jel! Nejnovější a nejlehčí přírůstek v české profesionální strongman rodině Jiří Tkadlčík se rozhodl, že pro něj sezóna ještě zdaleka nekončí, a i přes zranění kolene se vydal do západního Londýna na soutěž London’s Strongest Man 2014, kde proti němu stálo dalších 6 borců, kteří si brousili zuby na vítězství v kategorii do 105 kilogramů. Přerovský rodák ale předvedl famózní výkony a vybojoval první místo!

Jako první na Jirku a především jeho kolena čekal svatý grál všech silových cviků - dřep. Na ose bylo naloženo 215 kg a závodníci s ní měli udělat maximální počet opakování do jedné minuty. Jirka jich tam nasekal 11 a zvítězil tak v první disciplíně. Následujícím testem síly bylo držení 20kg kotouče v předpažení. To Jirkovi sice sedlo, ale vzhledem ke dvěma napomenutím od rozhodčího dostal penalizaci a skončil s třetím nejlepším časem. Vzápětí si ale spravil chuť na svém oblíbeném mrtvém tahu, kde zatáhnul neskutečných 14 opakování s 235 kilogramy za 1 minutu! V té chvíli už si vytvořil solidní bodový náskok a disciplíny, které ho dále čekaly, mu byly šité přímo na míru.

Následoval zdvih 105kg kovové klády nad hlavu v limitu jedné minuty. Za krátkých 60 vteřin Jiří zapsal 9 svižných opakování a znovu tak utvrdil svou pozici vedoucího závodníka. Následující disciplína byla tradiční i netradiční, Atlasovy kameny se většinou na siláckých soutěžích přehazují přes vyšší laťku nebo se vykládají na různé podstavce, nicméně v Londýně si měl 105 kg vážící kouli převalit závodník ze země na rameno na počet opakování v limitu jedné minuty. Pro hodně závodníků to bylo velkým překvapením a technika jim dělala docela problém. Pro Jirku to takové překvapení nebylo, protože to s betonovými koulemi dělá poměrně často, ať už na tréninku, nebo exhibičních vystoupeních, a proto si kouli na rameno zvládl vyvalit pětkrát. Posledním testem síly, vytrvalosti a odolnosti byl výraz olympijské činky nad hlavu o váze 110, 120, 130, 140 a více kilogramů, když by bylo případně potřeba. I přes křeče, které v průběhu Jirka dostal, a poměrně velké vyčerpání z cesty zvítězil i v poslední tlakové disciplíně. Jak můžete vidět ve videu níže, Jiří si svými výkony získal chladné britské publikum, obzvláště když vyrážel posledních 140 kilogramů s docela znatelnou rezervou. Přestože jako jediný 140 kg nad hlavu zvedl a nemusel tak už zvedat více, rozhodl se, že ještě zkusí 150 kilogramů. Jak to dopadlo, si rovněž můžete prohlédnout na videu ze soutěže.

Kdo by čekal, že si tento mladý nadějný strongman dá teď zimní pauzu, mýlil by se. Jirka má v plánu start na soutěži v mrtvém tahu v Podivíně 22. listopadu a ještě další dva závody do konce roku. Jeho přípravu také můžete sledovat prostřednictvím jeho Facebooku.


Jiří Tkadlčík na London’s Strongest Man 2014 - video


Jiří Tkadlčík na London’s Strongest Man 2014 - foto

Foto:
Mario JuckLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

19.11.21:57Turakam - pecka!+1
19.11.21:54člověk - Gratuluju *79* super výkony...+1
19.11.19:04velkovezír - Umíte si představit, co by zvedal kdyby měl 150kg? Já teda..-2
19.11.18:39NoWeight - Jirka je borec, ale s tím označením `žádný golem` bych byl..+1
19.11.18:28Petr Prielozny - blahopreju, universalni silak, zadny golem, ale silny.+3
19.11.16:51raw - gratulace, super vykony+6
19.11.16:14lakatosKE - gratulujem k vykonu. Na Jirkovi vidno, ze ho to bavi a je ..+6
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra