Reklama:

Mistrovství jižní Moravy v klasickém (RAW) silovém trojboji 2014
- reportáž a fotogalerie

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

V sobotu 25. října 2014 se ve Vranovicích konalo 1. mistrovství jižní Moravy v klasickém (RAW) silovém trojboji. Klání se zúčastnilo 32 soutěžících, kteří se postarali o pěkné výkony. Nikol Barkociové, Heleně Nucové, Jitce Maškové, Radomilu Vašíkovi a Marku Kolářovi se podařilo překonat stávající rekordy, které byly společně s výsledky uvedeny v tomto článku.

Soutěž jako tradičně pořádali členové TJ Sokol Vranovice pod taktovkou pana Ivana Karpíška, který byl zároveň delegátem a hlasatelem soutěže. Na postech rozhodčích se střídali Tomáš Šárik, Irena Pokorná a Marek Pokorný.

Čtyři ženy se představily ve třech váhových kategoriích. V bodovém hodnocení patřila bronzová příčka Evě Chaloupkové z Royal Areny Ivančice za 253,41 bodů. Stříbro získala juniorka a rekordmanka Helena Nucová z TJ Sokola Pohořelice (273,89 bodů). Zlato právem patřilo dorostence a držitelce největšího počtu rekordů Nikol Barkociové ze Sokola Lanžhot, která vybojovala 319,31 bodů.

Muži, z nichž byli 4 dorostenci, soutěžili v 7 váhových kategoriích. Lukáš Fusek z Krnova získal 194,82 bodů a skončil na třetím místě. Druhé místo patřilo Filipu Kurkovi z Vranovic za 223,80 bodů a prvenství si odvezl do Krnova Jan Pavlíček (278,02 bodů).

Juniorů se zúčastnilo deset a třetí příčku obsadil Ladislav Přibilík z KST Kuřim (397,78 bodů). Stříbro vybojoval "objev" soutěže Radomil Vašík. Tento zatím neznámý soutěžící překvapil nejen svým "fanklubem", ale i svými výkony. Navíc pokořil tři rekordy a získal 405,87 bodů. Prvenství získal neustále se zlepšující závodník z Lanžhota Petr Sadovský, který vybojoval pěkných 419,21 bodů Wilkse.

V poslední kategorii se představilo 14 mužů. Bronz putoval do Krnova zásluhou Rémyho Krayzela a jeho 374,58 bodů. Stříbrnou pozici obsadil Petr Lahoda ze Sokola Rosice, který za svůj výkon získal 386,76 bodů. Tím nejlepším se nakonec stal Marek Kolář z Kuřimi. Tento závodník zlepšil nejen rekord v pozvedu ve váhové kategorii do 93 kg, ale nasbíral i absolutně nejvyšší počet bodů celé soutěže, a to 453,49.

Soutěž zásluhou nakladačů, ředitele soutěže i celého organizačního týmu proběhla v přátelské atmosféře a bez zbytečných průtahů. Jako všechny soutěže ani tato se neobešla bez sponzorů, za což jim patří poděkování. Těmi ve Vranovicích byli: Richter Company, s. r. o., speciální nákladní doprava, zasilatelství Petr Richter, Smíšené zboží Vranovice Josef Toncr, Pneuservis Bartoš Vranovice, TJ Sokol Vranovice, Pekařství KEFI Libor Novák, ČSST, Jan Filo - sportovní výživa Vision Nutrition.


I po této soutěži jsem oslovila vítěze jednotlivých kategorií a požádala jsem je o krátký rozhovor. Odpovídali na následující otázky:

1. Jak se ti závodilo, jak jsi spokojený/a se svým výkonem?
2. Jak často trénuješ a kdo je tvým trnérem?
3. Jaká je tvá nejoblíbenější disciplína v silovém trojboji?
4. Jaké máš plány do budoucna?
5. Chceš někomu poděkovat?

Nikol Barkociová

1. Závodilo se mi dobře. Byla tam dobrá atmosféra, podpora diváků, pomocníků a také dobří rozhodčí. Se svými výsledky jsem vcelku spokojená. Padly i nějaké rekordy, tak to bylo fajn.

2. Trénuji 2 - 3x týdně se svým otcem, který je zároveň i mým trenérem.

3. Asi bench-press.

4. Chtěla bych jít na mistrovství České republiky RAW, a když na to budou výsledky, tak i na mistrovství Evropy. Dál zatím nic víc neplánuji.

5. Chci poděkovat v první řadě svým rodičům. Taťkovi za to, že mě trénuje, a mamce za poskytované zázemí. Také bych chtěla poděkovat Sokolu Lanžhot za poskytnutí prostoru k trénování a veškerou podporu.

Jan Pavlíček

1. Ano, jsem spokojen, sice mě zklamal můj třetí pokus na benči, ale jinak super.

2. Trénuji třikrát týdně. Mými trenéry jsou Tomáš Juříček a pan Stuchlík.

3. Moje nejoblíbenější disciplína je bench-press.

4. Chtěl bych jít ve stopách svého trenéra, on je můj vzor v tomhle sportu.

5. Chtěl bych poděkovat krnovskému týmu silových trojbojařů a hlavně panu Stuchlíkovi za to, že mě přivedl do tohoto krásného sportu, a za to, jak nás podporuje. Pak bych chtěl poděkovat svému trenérovi, že se mnou pracuje. Dokáže mě správně nahecovat a pak se hned cvičí lépe. Dále děkuji svým rodičům a přátelům za podporu.

Petr Sadovský

1. Když shrnu svou přípravu, nejsem vůbec spokojený, během mé přípravy se odehrála spousta nepříznivých záležitostí. Hned na začátku přípravy, v září, jsem chytl hnisavou angínu, bral jsem v kuse 17 dní antibiotika, což se výrazně umí podepsat na výkonu. Nějaký týden jsem se z toho dával dohromady, poté jsem asi týden před závody zase chytl zánět hrtanu, ale řekl jsem si, že i tak závody absolvuji. Co se týká organizace závodu, nemám k tomu nejmenší výhrady, všechno jak má být. Výkon, který jsem podal, pro mě není taktéž uspokojivý, jelikož jsem měl metu minimálně 765 kg, což je elitní výkonnostní třída (EVT) juniorů nad 120 kg, nezdařilo se mi to právě neuznáním posledního pokusu na mrtvém tahu (295 kg), avšak tohle mi zase dá jistou motivaci přijít příště v lepší formě.

2. Trénuji třikrát týdně po 3,5 až 4 hodinách. Můj trenér býval pan Milan Mrázek, dodnes v jeho 55 letech závodící v kategorii masters II, všechno mě naučil, čehož si moc vážím, říkám mu "chodící encyklopedie", jelikož kdykoliv jsem přišel s nějakým problémem, během pár dní mi jeho rada umožnila zase se posunout dále. Dneska už se tak často v posilovně nestýkáme, pouze s ním občas prokonzultuji danou problematiku. V posilovně se většinou stýkám s mými pravidelnými sparing partnery, na které se vždy můžu spolehnout.

3. Nejoblíbenější disciplína asi není žádná, většina závodníků by se pravděpodobně shodla na tom, že je to ta disciplína, která je zrovna na vzestupu. Pravdou je, že každá ze tří disciplín sehrává svou důležitou úlohu v konečném součtu, a proto je důležité hledat cestu ve zlepšování a také oblibě všech disciplín.

4. Plány do budoucna nejsou nijak pestré ve vztahu k silovému trojboji. Mám velký zájem se účastnit mistrovství republiky v RAW silovém trojboji, avšak v období, kdy se toto mistrovství koná, mám zkouškové období, a tedy velmi intenzivní zápřah ve studiích. Předpokládám, že se k trojboji zase více dostanu až na podzim, protože v červnu mě čekají státnice, což je taktéž časově náročné.

5. Chtěl bych poděkovat celému Oddílu silového trojboje a kulturistiky Lanžhot, díky zdejšímu vedení oddílu je nám po finanční stránce umožněno se účastnit závodů. Panu Milanu Mrázkovi za jeho předané zkušenosti, přístup a tréninkové metody. Mým sparing partnerům, na které se můžu spolehnout, a také v neposlední řadě mé rodině.

Marek Kolář

1. Bylo to pro mě takové výročí, rok a dva týdny od operace kolene (rozštěpená čéška) a třísla (chronická entezopatie) a půl roku od operace prsu (pouze odstranění lipomu). Celkem to bylo dva a půl roku od posledních závodů a doba, kterou jsem mohl naplno věnovat tréninku, tím pádem byla pouze 8 měsíců, když nezapočítám dvoutýdenní pauzu po operaci prsu. Tudíž jsem se cítil jako na svých prvních závodech - patřičně nervózní - a nešel jsem na jistotu, ale zkoušel, co tam padne. S výsledkem moc spokojený nejsem, pořád dost zaostávám za svými výkony z let minulých.

2. Trenéra nemám, všechno čerpám z různých tréninků z východního bloku, které si občas "ušiju" na míru. Ve výsledku trénuji 4x týdně, a když je potřeba, tak se ve zbylých dnech věnuji běhu, protože to vyžaduje moje povolání. 99 % tréninků si odjedu vždy sám, sparinga nemám.

3. Bezpochyby mrtvý tah.

4. Rozhodně být zdravý. A připravit se co nejlépe na sezónu 2015/2016, jelikož na tu probíhající mi to zdraví moc nepřálo.

5. Určitě mojí přítelkyni Veronice, která všechno tohle toleruje a podporuje mě, rodičům, kolegům z oddílu KST Kuřim a samozřejmě doktorům z FN a VN Olomouc. :)

Všem vítězům patří velká gratulace a přání co nejlepších výsledků do budoucna.


Mistrovství jižní Moravy v klasickém (RAW) silovém trojboji 2014 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 13 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVideo: Mamdouh Elssbiay zpět na pódiu...
ironfighter (13:29) • Tak kdyz mu to Allah zaridi :-D.
magazínMilan Obořil: poslední kulturistické...
jari (10:18) • Milane, obrovský klobouk dolů před tebou. Nejenom za to, co jsi vše dokázal, ale zejmén...
magazínMilan Obořil: poslední kulturistické...
Turakam (09:28) • Heh, plánuje zakladať rodinu, ale šetrí na okruhovu motorku, holt, z dažďa pod okvap...
magazínAlternativní medicínou proti bolestem...
Poman (09:25) • Tak to se omlouvám, ale budu těžce nekolegiální, ale tohle tedy ne. A to budu psát jako...
magazínMilan Obořil: poslední kulturistické...
ZdenekRazic (21:40) • Milane, tvuj nejlepsi rozhovor ever.. fandim ti a drzim palce.. at se tvuj zivot vyvij...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra