Mistrovství východních Čech
v klasickém (RAW) silovém trojboji 2014 - výsledky a komentář

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Uplynulou sobotu se v Nymburku uskutečnilo 1. mistrovství východních Čech v klasickém (RAW) silovém trojboji. Soutěže se zúčastnilo 38 trojbojařů (30 mužů a 8 žen), kteří se střetli nejenom o vítězství v závodě, ale také bojovali o nominaci na mistrovství České republiky. V soutěži vzhledem k tomu, že samostatná divize RAW existuje teprve pár let, padlo několik národních rekordů. Některé kategorie se z důvodu menší účasti slučovaly. Pokud k tomu došlo, tak se sloučená kategorie vyhodnocovala tradičně dle Wilksova koeficientu.

Ženy byly rozděleny do dvou váhových kategorií. Obě zlaté medaile zůstaly v Nymburku. Ve sloučené kategorii do 63 kg zvítězila domácí trojbojařka Kateřina Hýblerová. Ještě stále juniorská závodnice zapsala 255,5 kg, což byl nový národní juniorský rekord. To ještě nebylo vše, neboť i v mrtvém tahu (120,5 kg) a bench-pressu (60 kg) vytvořila dva nové juniorské rekordy. Druhé místo obsadila Vilma Kryštofová z PWL Vision Nutrition (225 kg), třetí skončila Simona Motlová (175 kg) z Xxtreme Arena Praha. Ve sloučené kategorii žen nad 63 kg zvítězila taktéž nymburská závodnice Alena Krčmářová. Ta si v trojboji připsala rovných 300 kg. Za ní s výkonem 271 kg skončila Barbora Šťastná. Závodnice reprezentující oddíl Zlobr Sedlčany překonala juniorský rekord v mrtvém tahu, když v něm pokořila 136 kg.

Absolutní pořadí žen:

• 1. místo - Alena Krčmářová / Sokol Nymburk - 300 kg / 283,86 bodů Wilkse
  • 2. místo - Kateřina Hýblerová / Sokol Nymburk - 255,5 kg / 280,00 bodů Wilkse
  • 3. místo - Barbora Šťastná / SK Zlobr Sedlčany - 271 kg / 273,74 bodů Wilkse

Muži si zazávodili v šesti váhových kategoriích, z toho tři zlaté medaile ukořistil oddíl z Jablonce. Sloučenou kategorii do 74 kg ovládl Petr Svačina z Xxtreme Areny Praha. Jeho výkon se vyšplhal na rovných 500 kg. V kategorii do 83 zvítězil Ondřej Polák. Trojbojař reprezentující Jablonec zapsal 567,5 kg. Nejenom vítězem kategorie do 93 kg, ale i absolutně nejlepším závodníkem celého oblastního mistrovství se stal navrátilec Jakub Sedláček. Výkonem 725,5 kg si připsal 469,68 Wilksových bodů. Ve dřepu výkonem 265,5 kg navíc překonal národní rekord Marka Koláře. Pokud se tito dva závodníci střetnou na národním šampionátu, bude to jistě velmi zajímavý souboj. Nesmíme zapomenout ani na to, že Jakub přepisoval tabulky i v bench-pressu, když v něm vytlačil rovných 200 kg. Svým způsobem měl smůlu druhý v kategorii Karel Válek (677,5 kg) z SKP Sport Děčín. Jeho výkon byl totiž druhý nejlepší i v absolutním pořadí. V kategorii do 105 kg byli pouze tři závodníci. Zlatá medaile putovala do Mělníka, když ji výkonem 640 kg získal Tomáš Daniel. Poslední zlatá medaile připadla Jablonci díky Michalu Prokopovi (688 kg), který zvítězil ve váhové kategorii do 120 kg. Trojbojař navíc výkonem 288 kg v mrtvém tahu překonal standard na vytvoření národního rekordu. Nejtěžší kategorii nad 120 kg ovládl František Janák (725 kg) reprezentující oddíl FC Bílina.

Absolutní pořadí mužů:

• 1. místo - Jakub Sedláček / TJ Autobrzdy Jablonec nad Nisou - 725,5 kg / 469,68 bodů Wilkse
  • 2. místo - Karel Válek / SKP Sport Děčín - 677,5 kg / 427,37 bodů Wilkse
  • 3. místo - František Janák / FC Bílina - 735 kg / 420,42 bodů Wilkse

Vzhledem k tomu, že i mládež bojovala o nominaci na mistrovství České republiky, byla v absolutním pořadí také vyhlášena. Nejlepší dorostenkou se stala Denisa Madzurová. Juniorek bylo v soutěži pět, nejlepší z nich byla Kateřina Hýblerová. Dorostenci měli dva zástupce, nejlépe si vedl Patrik Hemerka. Junioři měli v soutěži pět zástupců, tím nejúspěšnějším se stal Vít Umlauf.