Reklama:

Mistrovství ČR v silovém trojboji družstev 2014 - reportáž a rozhovory

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

V sobotu 11. října 2014 přivítal Lukov nejlepší čtyřčlenné týmy v silovém trojboji. Konalo se zde 1. mistrovství ČR družstev. Pořadatelství se jako tradičně ujali členové TJ Olympia Zlín pod vedením pana Stanislava Krčka, který byl zároveň ředitelem a hlavním rozhodčím celého klání. Funkce delegáta a hlasatele se ujal pan Ivan Karpíšek. Na pozicích postranních rozhodčích usedli Alexandr Kolář a Zdeněk Zelinka.

Po prezentaci bylo mistrovství slavnostně zahájeno národní hymnou a členové devíti družstev odstartovali svůj boj o tituly mistrů ČR. Většina soutěžících podala perfektní výkony a bylo se opravdu na co dívat. Pěkné prostředí lukovské sportovní haly přineslo všem zúčastněným příjemný sportovní zážitek. Zásluhou Michaely Drabálkové z družstva Nymburk C zde byl k vidění i nový český rekord v dřepu žen ve váhové kategorii do 63 kg, který měl hodnotu 160,5 kg. Ostatní výsledky jsme přinesli v tomto článku.

V následujícím roce opustí tuto vrcholnou soutěž dva týmy. Družstvo KST Kuřim, které se sobotního mistrovství nezúčastnilo, a družstvo TJ Dobřany A, které získalo méně bodů než vítězná družstva z národních mistrovství, kterými byly Sokol Rosice A s 1798,08 body a SKST Litvínov A s 1663,42 body. V roce 2015 se tedy setkáme na mistrovství ČR s těmito týmy:

 • 1. TJ Olympia Zlín - A
  (2039,2900)
 • 2. Sokol Nymburk - A
  (1967,6900)
 • 3. KST Jihlava - A
  (1931,3100)
 • 4. TJ Svitavy - A
  (1813,0100)
 • 5. TJ Sokol Rosice - A
  (1798,0800)
 • 6. Sporting Apis Praha - A
  (1762,4400)
 • 7. Colbert Club SSK Vítk. - A
  (1759,0300)
 • 8. Sokol Nymburk - B
  (1732,1700)
 • 9. SKST Litvínov - A
  (1663,4200)
 • 10. Sokol Nymburk - C
  (1651,6000)


Stejně jako ve Svitavách jsem i v Lukově oslovila členy vítězného týmu a požádala je o rozhovor.

Michal Krček

Jak se ti dnes závodilo?

Na domácí půdě se mi závodilo moc dobře, navíc jsem měl velkou motivaci, neboť jsem byl v roli zástupce naší velké hvězdy Zoltána Kanáta. Mým úkolem tedy bylo co nejlépe nahradit výkony tohoto borce, což po měsíční přípravě nebyl rozhodně lehký úkol.

Jsi spokojen se svým výsledkem?

Ano, s výsledkem jsem spokojen, ovšem nedá se říct, že by mi vše vyšlo dle mých představ. Upřímně jsem očekával více v dřepu i mrtvém tahu, ale o to vetší motivaci mám do dalších závodů, zkrátka stále je co překonávat.

Kde, jak často a s kým trénuješ?

Trénuji v posilovně TJ Olympia Zlín, maximálně 3x týdně, vše pod vedením Stanislava Krčka (náš vzor, velký ŠÉF). Svou přípravu jsem zahájil s oddílovým kolegou Robertem Valachem a slibuji si od toho do budoucna velké zlepšení.

Jaké máš další plány v soutěžní sezóně?

Mé plány jsou následující - být stále lepší a lepší, dosáhnout mistrovské výkonnostní třídy a především udržet své zdraví, to je pro mě prioritou. No a samozřejmě také porážet všechny mladé kluky u nás v oddíle. (smích)

Chceš touto formou někomu poděkovat?

Rád bych poděkoval zejména své rodině, vynikající partě našeho oddílu (to je mimo jiné také klíč k úspěchu), mému otci a zároveň trenérovi v jedné osobě a v neposlední řadě také všem účastníkům a pomocníkům, kteří se jakýmkoli způsobem podíleli na pořádání této velmi hezké soutěže.

Mirek Hejda

Jak se ti dnes závodilo?

Dnešní soutěž mi vyšla téměř podle mých plánů a představ. Musel jsem se však potýkat s nebývale velkou vnitřní nervozitou, protože jsem si byl vědom, že se od našeho týmu a i ode mě očekává ten nejlepší výsledek. Na závěr mého vystoupení jsem chtěl překonat český rekord Tomáše Šárika v mrtvém tahu. Na úspěšné dokončení tohoto pokusu mi však už nezbyly síly a Tomáš mi to vzápětí lišácky vrátil tím, že mě překonal v celkovém hodnocení o pouhý jeden Wilksův půlbod! (smích)

Jsi spokojen se svým výsledkem?

Určitě ano, podařilo se mi dosáhnout svého plánovaného cíle - 530 bodů, každý lepší výsledek by byla už jen taková třešnička na dortu.

Kde, jak často a s kým trénuješ?

Trénuji v místě svého bydliště, tedy v Prostějově, v posilovně Remisport. Majitelka posilovny paní Řezníčková mi vychází velmi vstříc, a tak tam už několik let mám svou výbavu, potřebnou pro specifický trénink silového trojboje. Pro celou tréninkovou přípravu mám vytvořený přesný tréninkový plán, zjednodušeně to znamená, že v první části přípravy trénuji 4x týdně, čímž jsou pak tréninky silově náročnější a tělo potřebuje víc regenerace, počet tréninků nepřesahuje 3 za týden. Mým tréninkovým parťákem je mnohým známý "medvěd" Pavlík Kaňák, bez jehož pomoci bych se v přípravě jen těžko obešel.

Jaké máš další plány v soutěžní sezóně?

Dnešním mistrovstvím ČR družstev pro mě sezóna pravděpodobně končí, pokud se nenecháme s oddílovými kolegy "ukecat" například na nějakou pohárovku. Již teď ale začínám přemýšlet nad tréninkovou přípravu na jarní mistrovství ČR jednotlivců, následně bych chtěl důstojně reprezentovat na květnovém mistrovství Evropy v Německu.

Chceš touto formou někomu poděkovat?

Určitě ano, díky všem, kdo mě jakoukoli formou podporují. Díky za pomoc při tréninku, jako je tomu v případě Pavla Kaňáka, díky oddílovým kolegům, se kterými si vzájemně vyměňujeme drahocenné rady a zkušenosti. Ale nejvíce díků patří mému trenérovi Standovi "Šéfovi" Krčkovi, který dokáže ocenit vše, co pro náš oddíl dělám, a především mě dokáže na soutěž namotivovat a usměrnit po psychické stránce, což je hned po vlastní silové přípravě ta nejdůležitější věc.

Marek Žák

Jak se ti dnes závodilo?

Doma se závodí vždy dobře. Ale má to své "ale" - soutěž se chystá den předem po práci, takže to trvá tak do devíti. Únava je znát. Ten, kdo pořádá soutěže, ví, o čem mluvím.

Jsi spokojen se svým výsledkem?

Ano i ne. V kategorii do 83 kg si ještě zvykám. Pořád se peru s dřepem. Myslím, že může být lepší.

Kde, jak často a s kým trénuješ?

Trénuju v TJ Olympia Zlín. Cvičím 3x týdně, když to práce dovolí. Trénujeme v podstatě každý sám. Máme rodiny, práci... Není jednoduché to skloubit.

Jaké máš další plány v soutěžní sezóně?

Mám nějaká zranění, raději bych měl už volno. Ale chci si zkusit ještě Moravu v RAW.

Chceš touto formou někomu poděkovat?

Určitě ano. V prvé řadě mé drahé polovičce a synovi. Dělám to na úkor jejich času. Pak v neposlední řadě mému sponzorovi TJ Olympia v čele se Stanislavem "Šéfem" Krčkem a Michalem Krčkem. Dík jim patří za to, že mají chuť držet klub pohromadě a shánět neustále sponzory. To není jednoduché a pro tento sport je to nepostradatelné.

Robert Valach

Odpovědi jsou ponechány v původním znění.

Jak se ti dnes závodilo?

Preteky boli dobré, ceny motivačné, kolektív perfektný a prostredie veľmi príjemné. V skratke vynikajúco.

Jsi spokojen se svým výsledkem?

Tak dnes to bol taký môj priemerný výkon. Išiel som z tréningu na koľko mám tento rok za sebou aj ME aj MS, čo sú pre mňa najväčšie závody roku. Prioritu sme s kolegami z TJ Olympia Zlín splnili a zlato ostalo doma.

Kde, jak často a s kým trénuješ?

Tak pravidelne trénujem počas štúdia na UTB v Zlíne s Michalom Krčkom vo fitcentre TJ Olympia Zlín a nie len s ním, ale keby tu mám písať všetky mená, zajtra skončím. :) . Cez leto v domácom prostredí M&J FIT CLUB B/n B. A sem tam si spravím výlet aj do iných posilňovni načerpať nové skúsenosti.

Jaké máš další plány v soutěžní sezóně?

Tak rok 2014 je na konci, ešte ma čakajú závody na Šport festivale v Trenčíne. A budúci rok? To je v oblakoch, nerád píšem čísla moc zavčasu ale priorita je posúvať sa stále ďalej a najväčšiu radosť by mi spravilo počuť národnú hymnu na ME alebo MS (splnený sen).

Chceš touto formou někomu poděkovat?

Určite rodine za podporu, ľuďom zo SAKFST za celoročnú podporu v príprave. A veľká vďaka patrí ľuďom, ktorý každý tréning, či už nemám náladu, alebo mi nieje zrovna najlepšie pomôžu, nabudia a spravia atmosféru, bez ktorej to nejde. Chlapci v Zlíne to vedia najlepšie :D

Děkuji všem za rozhovor, gratuluji k titulům mistrů České republiky a přeji mnoho dalších úspěchů nejen ve sportu, ale i v osobním životě.


Jak jsem se již zmiňovala, soutěž proběhla v příjemné atmosféře, bez zbytečných průtahů a komplikací. Nakladači odvedli dobrý výkon, stejně jako Tomáš Poles, který zajišťoval zpracování výsledků. Jako žádná soutěž se ani ta sobotní neobejde bez sponzorů - Fit Centrum Olympia Zlín, Stavební firma Navláčil, firma Kamiros (velkoobchod papírenskými výrobky), Axion - softwarová firma, ActivLab, Vision Nutrition - p. Fillo, Obuv Rožek, Ovčí vlna p. Bernátek, DJ Tommy Rogers, Miroslav Cunda - dopravní společnost, Renomia - největší makléřská pojišťovna, Obec Lukov. Všem patří velké poděkování.


Mistrovství ČR v silovém trojboji družstev 2014 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínWings of Strength Tampa Pro 2020: výs...
70mMyW!53 (16:57) • btw: Gordon s Shawem jednoznacne nejlepsi stavba, zel Shaw zkoncil presne tam kde sem t...
magazínWings of Strength Tampa Pro 2020: výs...
70mMyW!53 (16:50) • tak beru zpet, ja myslel ze treti zkoncil Ronald Gordon a on je az 5.??? WTF dokazacal...
magazínWings of Strength Tampa Pro 2020: výs...
70mMyW!53 (16:30) • Ten Iain vypada nejaky plochy-prazdny,nevyrazny byt je lip staveny. Osobne bych na druh...
magazínWings of Strength Tampa Pro 2020: výs...
tomášekp (12:53) • Hunter Labrada vyhrál zaslouženě. Zbytek závodního pole slouží k tomu aby mohlo dělat k...
magazínSlavoj Bednář - trénink zad
LeToucan (20:55) • Ilumináti tě smazali. Na povel Billa Gatese, který si to tu přečetl.Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra