Reklama:
100% Whey Protein od Extrifitu v akci 2000 g + 2000 g!
Nejprodávanější v ČR. 4 kila špičkového proteinu za skvělou cenu! Nové příchutě! Více zde.

Slovenský pohár silných mužů #3 (Bánovce nad Bebravou) 2014
- reportáž a výsledky

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Před deseti lety začal známý silák, rodák z Mnichové Lehoty Branislav Golier se svojí manželkou Máriou Golierovou organizovat akci s názvem Bánovský silák. V neděli 5. října jsme byli svědky jubilejního desátého ročníku. Kromě závodníků soupeřících na Slovenském poháru byli přizváni borci z České republiky a ukrajinský strongman Volodymyr Cyfra.

Na diváky zaplněném parkovišti před nemocnicí se po úvodním proslovu primátora města Mariána Chovance postavilo na start 15 borců. O vítězství se přišel utkat také současný lídr průběžného pořadí Slovenského poháru Marek Markuš. Ten dominoval v prvních dvou kolech (Piešťany, Nitranské Rudno) a my byli zvědaví, zda se silákům podaří přetrhnout jeho vítěznou šňůru. Marek Markuš nastoupil i navzdory zápalu průdušek.

První soutěžní disciplínou bylo zvedání nápravy o hmotnosti 110 kg. Do časového limitu jedné minuty měli borci předvést co nejvíce platných pokusů a zvednout dané náčiní nad hlavu do natažených paží. Na regulérnost dohlížel organizátor Branislav Golier a mezinárodní rozhodčí Pavol Guga. Mikrofon patřil, jak jinak, prezidentovi asociace Milanu Gabrhelovi. Už od první disciplíny nedal Markuš šanci svým pronásledovatelům a bez problémů zvládl 9 opakování. Za ním s osmi pokusy zůstal Súva, třetí skončila v první disciplíně hned čtveřice závodníků - Husár, Švejda, Cyfra a Tkadlčík. Všichni zvládli shodně 7 opakování.

Druhou disciplínou bylo přenášení 120kg kufrů a následné přenesení 100kg kalichu. Nejrychleji si s daným závažím poradil mladík Cyfra (24,66), druhý v pořadí přeběhl trať Markuš (25,04) a třetí místo získal v druhé disciplíně Súva (26,32).

Zvedání automobilu čekalo jako třetí na naše borce. Protože nádrž byla plná, závodníci měli ztíženou disciplínu a až devíti z nich se nepodařilo zvládnout ani jedno opakování. Vítězství si zajistil Tkadlčík, který předvedl v Bánovcích sedm zdvihů. Druhé místo se šesti zdvihy obsadil Markuš, který jako by se náhle uzdravil a od začátku soutěže nechyběl ani v jedné disciplíně v první trojici. Třetí místo si se čtyřmi zdvihy připsal Cyfra.

Po této disciplíně následovala eliminace a na závěrečné dvě disciplíny už nastoupila jen desítka strongmanů. Do finále tak nepostoupil Dzivjak, Vojtek, Supák, Gunda a překvapivě také Szanyi. Nejrychleji zatáhnul tahač Peter Rekeni, který tak za sebou nechal Martina Súvu a Marka Markuše. Peter tak potvrdil, že mu tato disciplína náramně sedí.

Závěr patřil nejprve přenesení 100kg koule na vzdálenost 10 metrů a následně vyložení 150kg koule na stůl. Nejrychleji poslední disciplínu na 10. ročníku Bánovského siláka zvládl Markuš. Druhé místo si připsal bratr Františka Piroše Tomáš Piroš, třetí skončil na závěr soutěže Volodymyr Cyfra.

Marek Markuš tak suverénně zvítězil i na třetím kole Slovenského poháru silných mužů a připsal si tak další body do předběžného pořadí. Navzdory nemoci dokázal zvítězit a předvedl neskutečný výkon, když ani v jedné disciplíně nechyběl v první trojici.

Druhé místo získal Volodymyr Cyfra a bronz si odnesl Jiří Tkadlčík. Poděkování patří celému organizačnímu týmu, reklamním partnerům, primátorovi města a všem zúčastněným závodníkům.


Slovenský pohár silných mužů #3 (Bánovce nad Bebravou) 2014 - fotogalerie


Slovenský pohár silných mužů #3 (Bánovce nad Bebravou) 2014 - výsledky

p.jménobody
1.Marek Markuš 61,0
2.Volodymyr Cyfra 53,5
3.Jiří Tkadlčík 45,5
4.Peter Rekenei 43,5
5.Martin Súva 42,0
6.Jaroslav Švejda 38,5
7.Milan Husár 32,5
8.Tomáš Piroš 27,5
9.Dávid Štrombach 24,5
10.Ľubo Grigľák 24,0
11.Peter Supák 12,0
12.Richard Szanyi 8,0
13.Michal Gunda 3,0
14.Tomáš Vojtek 2,0
15.Michal Dzivjak 1,0Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínPartner Cup 2019 - výsledky
PavelV (15:13) • Je to přesně naopak. Díky za Matěje, Vláďu Žižku a další, že na tu pohárovku jdou a uká...
magazínPartner Cup 2019 - výsledky
Hockey1000 (11:29) • Vždyť to je právě naopak super, že jde on i jemu podobní borci na českou pohárovku. Cel...
magazínPartner Cup 2019 - výsledky
Qubevm (08:58) • Valasekjakub123 proč by nemohl Matěj závodit na pohárovce proboha.. Dej si facku, probe...
magazínPartner Cup 2019 - výsledky
ambrosan (22:19) • tak to je komentář, který bych od závodníka nečekal...je to dobře, že jsou lidi co akti...
magazínPartner Cup 2019 - výsledky
Valasekjakub123 (22:01) • Rysavy na poharovce? Zavodnik s takovymi zkusennostmi a jde na poharovku trosku soudnos...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra