Reklama:
Spalovač tuků Thermogel v akci 1+1 ZDARMA
Oblíbený silný spalovač tuků nyní v akční nabídce! Více zde.

Mistrovství Moravy v silovém trojboji družstev 2014 - report a rozhovory

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Jak jsme Vás již informovali, v sobotu 27. září 2014 se ve Svitavách odehrálo 1. mistrovství Moravy družstev v silovém trojboji. Podle novelizovaného soutěžního řádu, platného od 1. 7. 2014, došlo ke změnám i v soutěžích družstev. Původně se soutěžilo v národní lize pro Čechy a Moravu a v extralize, která měla 2 kola. Letos premiérově proběhne mistrovství Čech/Moravy družstev a jedno kolo mistrovství České republiky družstev. Z mistrovství Čech/Moravy mohou postoupit na mistrovství ČR čtyři nejlepší družstva za předpokladu, že nedosáhnou horšího přepočteného výkonu než čtyři sestupující družstva z mistrovství ČR.

Příjemné prostředí sportovní haly ve Svitavách přivítalo 6 družstev z celé Moravy. Ředitelem klání byl Libor Novák a role hlasatele se ujala Pavla Nováková. Na regulérnost dohlížel delegát ČSST Jaroslav Doleček. Pozice hlavního rozhodčího patřila panu Radku Gieblovi a na židle postranních usedli Petr Lahoda, Irena Pokorná a Marek Pokorný.

Výsledky mistrovství jsme Vám přinesli již v tomto článku. Prvenství si zaslouženě odvezli borci z družstva TJ Sokol Rosice A - Martin Šumbera, Nikola Štaiglová, Václav Patočka a Petr Foral, kterým se podařilo nasbírat 1798,08 bodů Wilkse. Stříbro zůstalo ve Svitavách zásluhou Marka Hejtmánka, Jiřího Chvály, Davida Lacka a Karla Horského. Ti získali 1612,75 bodů Wilkse. Na paty jim těsně šlapal tým SK Fitness Gym Olomouc ve složení Josef Oulehla, Stanislav Macák, Martin Štoppl a Ladislav Murín, který vybojoval 1593,09 bodů Wilkse.

Nyní bude záležet nejen na výsledku mistrovství Čech, které se konalo 4. 10. 2014 v Rotavě, ale také na tom, jak dopadne mistrovství ČR družstev 11. 10. 2014 v Lukově. Poté bude jasné, které týmy v příštím roce postoupí na mistrovství ČR družstev.

Celá soutěž proběhla v klidu a pohodové atmosféře, bez jakýchkoli komplikací. Organizační tým, nakladači i Luděk Kalenský, který zajistil zpracování výsledků, odvedli perfektní práci. Poděkování si zaslouží také sponzoři soutěže: ČSST, Vision Nutrition a firma DOLESTAV SY - pan Jaroslav Doleček.


Na konci soutěže jsem požádala vítězné družstvo o rozhovor. Odpovídali na následující otázky.

1. Jak se ti dnes závodilo?
2. Jsi spokojen/a se svým výsledkem?
3. Kde, jak často a s kým trénuješ?
4. Jaké máš další plány v soutěžní sezóně?
5. Chceš touto formou někomu poděkovat?

Nikola Štaiglová

1. Ve Svitavách se mi závodilo velice dobře, vzhledem k tomu, že závodilo pouze 6 družstev, byla soutěž rychlá.

2. Svůj výkon bych, vzhledem k okolnostem, hodnotila jako jeden z lepších, podařilo se mi dát osobák na mrtvolu, z čehož jsem měla strašnou radost. Moc se mi nedařilo při dřepu.

3. Na tyto závody jsem se moc nepřipravovala, spíš jsem si potřebovala odpočinout po mistrovství světa. Momentálně trénuji 3x - 4x do týdne. Mám "lehký" trénink.

4. Na další závody se chystám asi až v listopadu na Pohár starosty města Zbýšov. A pak plánuji pořádnou pauzu.

Václav Patočka

1. Ve Svitavách se závodí vždy dobře, velká sportovní hala, super zázemí. Dokonce početné divácké osazenstvo. A navíc čepovali dobré pivo. Jak píše Nikola, soutěž probíhala docela v rychlém tempu, měli jsme tam i B tým s nováčky, tak jsem se ještě snažil je "koučovat".

2. Jedním slovem hrůza! Neměl jsem svůj den. Nevím, nějak to nešlo, něco natrénováno bylo, ale týden před soutěží mne trápily teploty. Počítal jsem minimálně o 40 kg víc, ale co... Snad příště.

Jinak soutěž byla díky RAW závodům minimálně o měsíc dříve. Přes prázdniny tréninku nevěnujeme 100 %, dovolené a spousta práce, však to znáš. Možná pro příště začínat podzimní sezónu RAW závody by bylo pro nás "nerawkaře" dobré. :) Třeba by se závodů zúčastnilo i více družstev.

3. Snažím se trénovat 3x týdně v oddílové činkárně se svými sparing partnery Forestem a Petrem Lahodou. Před závody za námi jezdí i Martin Šumbera probrat formu a techniku.

4. Rád bych se zúčastnil oblastní soutěže, a jestli se zadaří, tak i republiky, uvidíme, jestli vydrží zdravíčko. No a jako družstvo máme zájem o postup na mistrovství ČR. RAW závodů se po jarní zkušenosti nezúčastním, záda zlobí ještě teď.

5. Největší dík si zaslouží moje žena Petra za velkou toleranci a podporu, dále bych rád poděkoval Sokolu Rosice a městu Rosice, kteří nás finančně zajišťují. A panu Hausnerovi, který nás zásobuje doplňky výživy.

Martin Šumbera

1. Závodilo se mi celkem dobře, ale bylo to těžké. Pokusy v dresu jsem prakticky zkoušel až na závodech, takže jsem nevěděl, co od sebe můžu očekávat.

2. Na začátek sezóny jsem celkem spokojený, ale trošku mě mrzí ten mrtvý tah.

3. Trénuji 3x týdně v posilovně ASK Blansko. Cvičím sám, ale vždycky se najde někdo, koho můžu otravovat

4. Jediný plán, co mám, je pokořit 280 kg v bench-pressu a přiblížit se tak vytouženým 300 kg.

5. Určitě ano. Chtěl bych poděkovat přítelkyni Lucii, která mě podporuje a fandí mi, dále bych chtěl moc poděkovat Václavu Patočkovi za jeho pomoc a podporu na závodech, protože bez něj bych tam nemusel ani jezdit, dále portálu Ronnie.cz, který mě podporuje, a také borcům z Blanska, kteří mi pomáhají při tréninku. A v neposlední řadě i tobě za tento rozhovor.

Petr Foral

1. Ve Svitavách to bylo super, velká prostorná hala, všude hodně místa. Rozcvičovna byla sice menší, ale nijak jsme se tam s ostatními nemačkali.

2. Se svým výkonem moc spokojen nejsem. Nevyšly mi dřepy. V bench-pressu a mrtvém tahu jsem podal takový normální výkon. Takže celkově to hodnotím jako lepší průměr.

3. Chodíme trénovat 3x týdně v domovské posilovně v Rosicích, většinou s Vaškem Patočkou a Petrem Brymem.

4. Další plány? Teď Jižní Morava, potom se rozhodnu, jestli zkusím republiku, nebo si odpočinu.

5. Chtěl bych poděkovat hlavně manželce za toleranci a trpělivost, že jsem skoro pořád v posilovně. A potom Vaškovi za vedení a plánování tréninku.

Děkuji za rozhovor, přeji Vám všem hodně úspěchů nejen v soutěži družstev, ale i v soutěžích jednotlivců.


Mistrovství Moravy v silovém trojboji družstev 2014 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 106 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra