Reklama:

Radek Paták a Lukáš Svoboda ve čtvrtek vyrazili do španělského Madridu

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Čeští profesionální strongmani Radek Paták a Lukáš Svoboda jeli bojovat s dalšími deseti dvoučlennými týmy ve strongman disciplínách, o kterých jsme Vám nedávno nabízeli reportáž. Ve čtvrtek ráno odlétali z letiště Václava Havla v sedm hodin stejně jako Slávek Vinogradov a část české reprezentace. Při mezipřistání v Barceloně se k nim přidala i výprava polských strongman závodníků, horkých adeptů na vítězství. Odpoledne se zhruba kolem půl čtvrté odpoledne ubytovali v malém hotelu ne zrovna blízkých 50 km od Madridu.

Kluci, právě odlétáte na Arnold Classic Europe, kde vás čeká souboj týmů. Jste první Češi, kterým se tohle naskytlo. Jak to prožíváte? Dochází vám to?

Na Arnolda se opravdu moc těšíme a pokusíme se tam podat co největší výkon. V Madridu je teď pěkné teplo, takže si vychutnáme ještě trochu léta. Dlouhá sezóna se už podepisuje na našich tělech v podobě převážně bolavých bicepsových úponů, to nám ale v žádném případě nezabrání v boji o umístění na bedně.

Cesta je to daleká a náročná především na finance, jakým způsobem si cestu hradíte? Máte nějaké sponzory?

Přesně jak říkáš, cesta je to daleká, ale my to zvládneme. Letenky, ubytování a cestovní výdaje platí pořadatel akce, jak je tomu zvykem, jinak si ale vše platíme z vlastní kapsy, protože sponzory žádné nemáme. Naší největší podporou jsou naše milované manželky - Eva Svobodová a Jiřina Patáková.

Poslední závod jste skončili, tuším, poslední, co se stalo? Na čem jste zapracovali, aby se to ve Španělsku zlepšilo?

Co se týče závodů v Maďarsku, tam jsme bohužel doplatili na chybu v zápisu jedné z disciplín a následně jsme zvolili špatnou taktiku. Pokud by k tomu nedošlo, skončili bychom třetí. To je i poučení pro příště - hlídat si průběžné výsledky.

Podařila se vám v tréninku nějaká pěkná maxima, o která byste se podělili s čtenáři?

Co se týče tréninkových maxim, tak to sice není uznatelný výkon, ale oba nás potěšil výkon v Log Liftu, kdy u mě chybělo pár centimetrů a v případě Radka dokonce pár milimetrů v pokoření zdvihu klády o váze 185 kg!
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

26.09.17:16šmajdy - Borci držím vám palce,věřím že se neztratíte,ale hlavně si..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra