Reklama:

Tatranský silák 2014
- výsledky a reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] V sobotu se setkalo ve Vysokých Tatrách 15 nejsilnějších mužů ze Slovenska, Čech a Polska, aby změřili svoje síly na 4. ročníku Tatranského siláka, o němž jsme Vás nedávno informovali. Soutěž už počtvrté zorganizoval závodník SASIMu Peter Rekenei. Za pomoci partnerů připravil pěknou akci, která se líbila nejen strongmanům, ale i divákům.

Na úvod čekalo všechny borce zvedání 130kg klády. V časovém limitu jedné minuty měli předvést co nejvíc platných pokusů. Nepříliš lehká váha měla za následek, že danou překážku z 15 startujících borců zvládlo překonat jen sedm. Nejvíce, šest opakování, překonal Marek Tóth, který patřil mezi dobré závodníky v tlakových disciplínách nejen na Slovensku. Pět zdvihů si na úvod připsali Jiří Tkadlčík a Maroš Kubovič, třetí místo s třemi platnými pokusy patřilo reprezentantovi v silovém trojboji Petru Ovšonkovi.

Přenést Super Yoke a převrátit šestkrát gumu v limitu 90 sekund čekalo na závodníky jako druhé v pořadí. Skvělou techniku a připravenost potvrdil Kubovič a zvítězil tak v další disciplíně. Druhé místo patřilo v kombinaci Ovšonkovi a třetí skončil nováček Milan Husár.

Malé, ale zato velmi těžké kufry měli strongmani přenést na vzdálenost 30 metrů. Nejlepší úchop a nejrychlejší nohy mezi všemi měl Ovšonka, který tak v prvních třech disciplínách skončil vždy v první trojici. Za ním jako druhý v pořadí v třetím testu síly byl mladý Polák Krzykala, třetí byl Kubovič.

Přehazování 130kg koule přes horizontální příčku. Limit jedné minuty a co nejvíc přehození určilo vítěze čtvrté disciplíny. Tím se stal Kubovič, který bez problémů zvládl 11 přehození. Rekenei, Tóth a Ovšonka zvládli šest přehození a dělili si tak druhé místo. Pět přehození si zapsal Súva a skončil třetí.

Předposlední disciplínou bylo nošení 200kilogramového závaží a následné přenesení dvou pivních sudů. Obojí na vzdálenost 15 metrů. Výbornou kondiční připravenost předvedl organizátor Rekenei, který se těšil z vítězství v předposlední disciplíně a plný bodový zisk ho tak zařadil mezi adepty na celkové vítězství. Jen o dvě setiny pomalejší byl Ovšonka a třetí v předposlední zkoušce síly byl Tkadlčík.

Závěr patřil mrtvým tahům s automobilem. Prvenství si dělili Ovšonka a Tkadlčík s deseti zdvihy, druhé místo patřilo Rekeneiovi a Kubovičovi se šesti zdvihy, třetí v závěru skončil Tóth a jeho čtyři platné zdvihy. Vítězem tatranského siláka se stal Peter Ovšonka, který kromě jediné disciplíny skončil vždy v první trojici a právem se tak radoval z celkového prvenství. Druhé místo si vybojoval Peter Rekenei, který si i přes své zranění ruky a přes organizační povinnosti zvládl i zasoutěžit a také předvedl vyrovnaný výkon. A to zaslouží obdiv! Třetí skončil Maroš Kubovič, který si tak z Tater odnáší bronz.

Samozřejmě poděkování patří i reklamním partnerům akce, kteří pomohli ať už finančně, či věcnými cenami. Byli jimi Truck Tatry, s. r. o., pivovar Bakalář, Ever stav, Dzivo, s. r. o., AŠ Busines a Hotel Gerlach. Děkujeme a věříme, že siláci se v Tatrách představí opět za rok!Tatranský silák 2014 - výsledky

p.jménobody
1.Peter Ovšonka 82,5
2.Peter Rekenei 74,5
3.Maroš Kubovič 74,0
4.Jiří Tkadlčík 65,5
5.Martin Súva 61,5
6.Marek Tóth 57,0
7.Jaroslav Daňo 43,5
8.Milan Husár 38,0
9.Maciej Krzykala 36,0
10.Ľubo Griglak 36,0
11.Peter Supák 26,5
12.Milan Šuľan 18,0
13.Adam Škoviera 17,0
14.Miro Mikošek 11,0
15.Michal Dzivjak 8,0Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra