Reklama:

Scitec European Strongest
Team Challenge 2014
- reportáž a fotogalerie

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

S menším zpožděním Vám přinášíme reportáž z Ukrajiny, kde se v posledním srpnovém týdnu strhl velký boj, naštěstí nikdo nezemřel, protože bojovali strongmani na soutěži evropských týmů Scitec European Strongest Team Challenge 2014. Na mezinárodní soutěži v jihovýchodní části Ukrajiny, konkrétně ve městě Záporoží, se ukázali dva představitelé z České republiky. Lukáš Svoboda a Radek Paták jeli do průmyslového města v záporožské oblasti, aby zde soutěžili proti dalším dvoučlenným týmům z Estonska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Moldávie a Ukrajiny. Na soutěž se přišlo podívat neskutečných 8000 diváků! Kluci přiletěli do Kyjeva v pátek večer a ještě je čekal přesun vlakem do Záporoží, cesta trvala nekonečných 13 hodin, podle Lukášových slov to zase tak strašné nebylo, asi tam vedle sebe přeci jen měli více místa než v letadle. V 9 hodin ráno dorazili na místo, došli se ubytovat a nasnídat. Závod byl rozdělený do dvou dnů - 23. a 24. srpna. O spravedlivé rozhodování se staral Konyushok Sergiy a hlavní rozhodčí Virastyuk Vasyl. První den na závodníky čekalo celkem šest disciplín, z toho některé byly formou štafety, kdy jeden ze závodníků musel splnit první část, aby mohl ten druhý začít.

Farmer's Walk + Tyre Flip

Krásné zahájení předvedli strongmani z České republiky, protože přenášení 150kg kufrů na vzdálenost 20 metrů (Radek Paták) a 6 přetočení 400kg pneumatiky (Lukáš Svoboda) zvládli nejrychleji. Druzí nejrychlejší byli estonští borci a třetí místo připadlo týmu B z Ukrajiny.

Dumbbell + Axle Press

Druhá disciplína byla kombinací zdvihu 90kg jednoručky a tlaku tlusté osy o váze 140 kg na maximální počet opakování v časovém limitu 90 vteřin. První příčka v tomto případě připadla oběma týmům z Ukrajiny, které zvládly udělat shodně 7 opakování s tlustou osou a 2 opakování s jednoručkou. O druhé místo se také dělily dva týmy, český a estonský, protože shodně zvládly udělat 3 opakování s Axlem a 4 s jednoručkou. Třetí pozice připadla borcům z Litvy.

Truck Pull

Tahání kamionu pohodlně asi jen vypadalo. Radek s Lukášem seděli každý v jedné pneumatice a snažili se přijít na co nejlepší synchronizovanou techniku při společném tahání lana upevněného na kamion. Nejrychleji kamión zatáhl první ukrajinský tým a získal tak 8 bodů. Těsně za nimi skončila naše česká dvojka, která si tuto disciplínu vyzkoušela vůbec poprvé, u tahání kamionu kluci ukořistili 7 bodů. Třetí nejlepší čas pak předvedli Estonci.

Frame Carry

Ujít 20 metrů tam a 20 metrů zpátky zvládne bez problémů každý průměrně inteligentní i neinteligentní zdravý člověk, ovšem ne pokud u toho má držet v rukou 340kg dřevěnou ohradu. Tahle čtvrtá disciplína opět sedla nejlépe áčkovému ukrajinskému týmu (33,10). Časem téměř podobným (33,78) se mohli chlubit estonští závodníci. Radkovi s Lukášem to běhalo o něco pomaleji (45,63), takže ze čtvrté disciplíny si odnášeli 6 bodů a třetí nejrychlejší čas.

Log Lift

Na kovovou kládu si stěžovalo hned několik týmů, protože byla prý hodně kluzká. Nejméně problémů se 150 kg vážící kovovou kládou měly oba dva ukrajinské týmy. Tým A zapsal 7 platných opakování a tým B zapsal 6 platných opakování. Třetí místo se pak dělilo mezi tři týmy - Estonsko, Česko a Litvu. Všichni jmenování zvládli s kládou udělat 3 opakování.

Atlas Stone

Atlasův kámen - to je pracovní název pro betonovou kouli vážící 160 kilogramů, kterou si měli závodníci přehazovat přes 160 centimetrů vysokou laťku. Poslední disciplínu v prvním dni se podařilo vyhrát Estoncům, kteří zvládli kouli přehodit celkově sedmkrát. Ukrajinský tým zvládl o jedno opakování méně. Čeští borci si kouli navzájem přehodili šestkrát.

První den tak čeští reprezentanti ukončili s počtem 37,5 bodu. O jeden bod více měl tým z Estonska a 42,5 bodu připadlo ukrajinskému A týmu. Závodníci si po skončení prvního dne ani nestihli oddechnout, protože hned poté, co se osprchovali a navečeřeli, tak se taxíky svezli na vlakové nádraží, kde nasedli do vlaku, který je vezl dlouhých 1300 kilometrů do Kyjeva.

Truck Pull

I druhý den v Kyjevě se tahalo. Několikatunový vůz tahali oba dva závodníci jako štafetu. Druhý závodník tedy mohl začít, až když první dorazil na čáru. Ukrajinští závodníci z prvního týmu byli jistě ve výborné formě, protože vyhráli další disciplínu s časem 32,10. Druzí nejrychlejší v popruzích byli závodníci s modročervenobílou vlajkou, správně, byl to Lukáš Svoboda s Radkem Patákem a s časem 33,87. Na záda jim dýchal druhý ukrajinský tým s časem 34,93.

Husaffel Stone

Tato disciplína u nás v Čechách není moc známá. Jedná se o přenášení těžkého břemene různého tvaru v objetí. Na soutěži můžete vidět různé štíty, meče, kamenné nebo kovové desky. V Kyjevě museli závodníci přenášet 135 kilogramů vážící štít na vzdálenost 20 metrů tam zase 20 metrů zpět, každý ušel jednu část trasy. Nejvíce sil měl opět ukrajinský tým A, který se štítem zaběhl čas 28,10. Pouze o maličko pomalejší byli naši závodníci, kteří si se štítem poradili v čase 28,97. Estonský tým si pak doběhl pro třetí místo, a to výkonem 29,68.

Fingal's Fingers

Tuto disciplínu jste v České republice ještě vidět nemohli. Pokud název přeložíme do češtiny, získáme takzvané Fingalovy prsty. Jedná se o těžké vysoké sloupy připevněné k zemi. Jedna část je znehybněná a pevně připevněná, ale ohýbatelná, protože závodník musí dostat "prst" do vztyčené pozice, aby jej mohl překlopit na druhou stranu. Disciplína je pojmenována podle bájného galského válečníka Fingala. I když tato disciplína byla doposud k vidění pouze v zahraničí, z jistých zdrojů se mi doneslo, že jeden z českých pořadatelů má v plánu ji vyrobit a zařadit do soutěže, nechme se překvapit. Ale teď už k výsledkům. Nejvíce přehozených "prstů" neměl díky své nezdolné výkonnosti nikdo jiný než tým A z Ukrajiny, který dokázal porazit zbylých sedm týmů a celou soutěž vyhrát. Estonští závodníci a závodníci z Litvy dokázali shodně "prsty" přehodit celkem sedmkrát. Estonsko díky tomu vybojovalo celkově třetí pozici v soutěži. A jak dopadli naši? Kluci zvládli hezkých 6 přehození stejně jako borci z ukrajinského týmu B. V celkovém bodovém hodnocení se Češi dostali na výborné druhé místo, takže si domů odvezli zážitek, trofej a příjemných pár set eur v podobě prize money. Závěrem by kluci chtěli poděkovat Ádámovi Dárazsovi za pozvání a Lukáš své největší podpoře - ženě.


Scitec European Strongest Team Challenge 2014 - výsledky

pořadí složení týmu země body
1. Oleksandr Lashyn, Viktor Yurchenko Ukrajina A 66,5
2. Lukáš Svoboda, Radek Paták Česká republika 56,0
3. Kalev Kripp, Gunnar Gimbutas Estonsko 55,0
4. Dainius Repsys, Donaldas Andriulis Litva 41,5
5. Vitaly Mikheyev, Vladimir Reksha Ukrajina B 39,0
6. Yaroslav Apalkov, Markko Ratas Lotyšsko 24,0
7. Sergiu Mirzenco, Vadim Smoleac Moldavsko 18,0
8. Adam Darasz, Richard Varnai Maďarsko 14,0


Scitec European Strongest Team Challenge 2014 - fotogalerie


Foto:
www.facebook.com

Zdroje:
www.wikipedia.org
www.facebook.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

05.09.17:44šmajdy - Pěkně kluci gratuluji !!! Sparingové a týmový parťáci,par..
05.09.13:10CIZOPASNIK - Abych situaci uvedl na pravou míru, Čestmír v rozhovoru z ..+2
05.09.11:07Paulie02 - Aha. Tak potom nechapu, proc se rozciloval po soutezi v Go..
05.09.09:56s.sman - Zrovna na tuto soutěž byl jeden z prvních oslovených. Nemě..+1
05.09.09:11Ferry - Cestmir letos mel moznost zavodit v zahranici, ale rozhodl..+1
05.09.07:40Paulie02 - Pojede taky jednou Čestmír nekam za hranice? Nebo bude mus..+1
04.09.22:24Jozef Holly - podobna disciplina bola v minulosti v trencine na meci mat..
04.09.21:11JoeC - Kluci gratuluju k perfektnímu umístění!!!! Těch 8000 divá..+2
04.09.20:23mirous - Super!Díky chlapi! Další otisk českých strongmanů v zahra..+4
04.09.19:17otočbýk - borci*79* +1
Zobrazit všechny příspěvky







Jméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZapojte se do studie a získejte zdarm...
malex (12:45) • nové kolo! www.docs.google.com/forms/d/1inqkSbXR3tfDT2_JTyHYL0VvpPc5s_tkIroOI7D4Agc/ed...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
PavelV (14:46) • Děkuju, budu se snažit.
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Blizard3 (11:19) • Ahoj Jáne, děkuji za reakci. Vůle se změnit, je v podstatě to, co na začátek potřebuješ...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
Zodiak411 (22:03) • Super videolog. Osobně bych s Pavlem uvítal další a kdyby to bylo i s Radkem Loncem, ta...
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Ján Černák (15:33) • Zdravím premena je to parádna klobuk dole. Taky sa o to pokušam ale nemam pevnu volu na...



Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra