...no samozřejmě,vůbec tuto kategorii nechápu...
vysvětlíte mi někdo jakej je v tom rozdíl ?
Raw = bez speciálního podpůrného dresu, obyč vybavení jako v posilovně
Equip = s podpůrným dresem
100 kg rozdíl není nijak zvláštní, jde o to, jak umí závodník zvládnout dres.. a závodníci benčující equip přes 300 často mívají raw `jen` někde nad 200. Tím spíš, pokud mají možnost používat vícevrstvé dresy (narozdíl od jednovrstvých).

Hodnocení: -1
sk a co teprve zavodnici, kteri maji moznost pouzivat hever...takovi zvednou klidne nakladak i jednou rukou
...to by bylo lepší zavést kategorii s dopomocí.To by potom byly váhy!!!Kdyby dopomáhal Čestmír,tak by měl každý hned osobáček minimálně o 380 kg lepší...:-)
Ondřeji, rozhodně nesouhlasím s tvrzením, že vícevrstvý dres automaticky hromada kil navíc. Sám víš, že i v IPF se z katany těží běžně kolem 100 kil, mě se nikdy z katany víc jak 25-30 kg dostat nepovedlo. Co jsem z IPF vystoupil, rozhodl jsem se také zkusit dvouvrstvý metal a zatím jsem z něj nedostal nic a současnej stav je takovej, že se asi opět vrátím ke staré IPF kataně a budu se snažit to trochu nějak vylepšit, protože dvou-ply dres navíc totálně nezvládám technicky. Dle mýho názoru je u equip benče a následnýho vytěžení dobrých kil důležitý hlavně to, jak je člověk ,,rostlej` od přírody, jak má široké klíční kosti atd. Ne každýmu sedí stejný typ dresu stejně.
Kdo má rád dresy,závodí v dresech,kdo má rád raw,jede bez dresů. Obojí je dřina a dresy navíc vyžadují precizní techniku,jinak z nich lifter pramálo vytěží. Určitě by ale i dresaři měli mít surovou sílu a jak vidno třeba u Davida Lupače,který si odskočil do rawky a dal 900kg,tak lze pochybovačům zavřít ústa i výkony na pódiu. Já se rád podívám na obojí jednoduše proto,že mám lift rád :)