Reklama:

Pohár Slovanů (Žilina) 2014
- reportáž a výsledky

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Už tradičně se první srpnový pátek setkávají v Žilině siláci slovanských zemí, aby si zasoutěžili na akci s názvem Pohár Slovanů, o níž jsme Vás informovali v tomto článku. Bylo tomu tak i 8. srpna 2014, kdy Hlinkovo náměstí bylo připravené představit divákům nezapomenutelný zážitek. Připraveno bylo šest tvrdých silových zkoušek.

Zásluhou pana Zánického a primátora města jsou v Žilině skvělé podmínky jak pro organizátory, tak i pro siláky. Ochota a vůle ukázat divákům opět něco nového napomáhá oběma stranám. Proto se v tomto roce podařilo celou akci natočit a fanoušci strongmanů se tak mohou těšit na 26minutový záznam celé akce.

Za myšlenkou zorganizovat silácké zápolení, na němž mají možnost startovat jen závodníci slovanských zemí, stojí viceprezident SASIMu Milan Gabrhel. Byl to právě on, kdo to celé vymyslel. V Žilině se tak na start mohlo postavit celkem 13 závodníků z devíti států.

Na regulérnost akce dohlížel spoluorganizátor soutěže a mezinárodní rozhodčí Pavol Guga. Při zdvojených disciplínách mu vypomáhal šestinásobný nejsilnější Slovák Branislav Golier.

Pozvání reprezentovat a možnost účastnit se Poháru Slovanů dostalo 13 borců. Slovenské barvy hájili aktuálně nejsilnější Slovák Igor Petrík, Maroš Kostelanský a Marek Tóth. Českou republiku zastupovali Lukáš Svoboda a Radek Paták, ze Srbska přicestoval Nemanja Tasič, z Ukrajiny Ivan Hryhorovskyy a Konstantin Ilyin, z Běloruska Volodymyr Cyfra, polskou vlajku nesl József Tomaszewski, z dalekého Bulharska přicestoval Nikolai Nikolov a Makedonii prezentoval Krystian Zlatkow. Do Žiliny dorazil i talent z nedalekého Slovinska Matjaž Belšak, kterému se minulý rok podařilo obsadit druhé místo. Měl tedy motivaci v letošním roce zvítězit.

Netradičně začali organizátoři disciplínou Truck Pull, tedy tažením kamionu, a to na vzdálenost 15 metrů. Za pomoci lana vypadala daná zkouška v podání nejlepších Slovanů poměrně snadno. Úvod soutěže vyšel skvěle pro Belšaka, který vytyčenou vzdálenost se 7,5tunovým tahačem na popruzích "přeběhl" za neuvěřitelných 13,41. Už na počátku tak udával vysoké tempo.

Druhou překážkou byl zdvih 140kg klády. Do jedné minuty se nejvíc platných pokusů podařilo předvést dvěma borcům. Belšak s Ilyinem zvládli shodně po sedmi opakováních. Druhé místo si připsal Radek Paták (5x) a na třetí se vyšvihl Marek Tóth (4x).

Vzdálenost 30 metrů a v každé ruce kufr s hmotností 150 kg - tak byla nastavená třetí disciplína. Nejrychlejší byl překvapivě Igor Petrik, který dokázal danou vzdálenost přejít bez položení náčiní. Druhé místo opět patřilo Patákovi a třetí byl nováček Cyfra.

Čtvrtým testem síly byl 150 kilogramů vážící meč, který měli soutěžící přenést taktéž na vzdálenost 30 metrů. Rychlé nohy a silné ruce předvedl Belšak. Následoval ho Tomaszewski a třetí skončil v disciplíně nošení meče Petrík. Ten se vrátil z dovolené, která mu očividně prospěla, a prodral se tak do čela celkového hodnocení.

Předposlední disciplínou byly mrtvé tahy s automobilem Kia. S neuvěřitelnou lehkostí předvedl žilinským divákům 10 opakování Slovinec Belšak, který si vítězstvím v předposledním testu vytvořil dostatečný náskok na předběžném prvním místě. Druhý skončil Ilyin (9x) a o třetí místo se dělil Petrík a Hryhorovskyy (oba 8 opakování).

Děkujeme sponzorům, organizačnímu štábu, městu Žilina a hlavně panu Zánickému, který opět připravil skvělé podmínky pro spokojenost všech zúčastněných. Pevně věříme, že se do tohoto krásného slovenského města vrátíme opět za rok.


Pohár Slovanů (Žilina) 2014 - výsledky

p.jménobody
1.Matjaž Belšak 69,5
2.Konstantin Ilyin 64,5
3.Igor Petrík 61,5
4.Radek Paták 56,5
5.Lukáš Svoboda 53,0
6.Maroš Kostelanský 37,0
7.Nemanja Tasič 36,5
8.Ivan Hryhorovskyy 35,5
9.József Tomaszewski 33,0
10.Volodymyr Cyfra 32,0
11.Marek Tóth 29,0
12.Nikolai Nikolov 8,0
13.Krystian Zlatkow 6,0Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra