Reklama:

Pohár Slovanů (Žilina) 2014
- pozvánka

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Už tento pátek se mohou obyvatelé města Žilina, fanoušci siláků a všichni zájemci těšit na jedinečnou akci, která se uskuteční 8. srpna 2014 od 14 hodin na Hlinkově náměstí.

I v roce 2014 organizuje Slovenská asociace silných mužů ve spolupráci s městem Žilina a za pomoci pana Zánického další ročník jedinečné soutěže s názvem Pohár Slovanů, akce, jejímž zakladatelem není nikdo jiný než viceprezident SASIMu a prezident Evropské asociace silných mužů Milan Gabrhel. Historicky první ročník se konal v Nitře, ale už poněkolikáté se siláci potkávají v Žilině. Především díky pomoci města Žiliny má SASIM vynikající podmínky pro zorganizování této náročné akce.

Na pravidla soutěže bude dohlížet mezinárodní rozhodčí Pavol Guga, který se taktéž organizačně podílí na akcích silných mužů na Slovensku. Soutěž není zařazená v kalendáři Středoevropského poháru a právo účastnit se mají pouze pozvaní zahraniční strongmani.

Jak z názvu vyplývá, jde o soutěž, na které se potkají siláci ze slovanských zemí. Pro ty, kteří nevědí, tak slovanských zemí je celkem třináct. Patří mezi ně Slovensko, Česká republika, Slovinsko, Polsko, Ukrajina, Bosna a Hercegovina, Bělorusko, Rusko, Srbsko, Chorvatsko, Bulharsko, Černá Hora a Makedonie. Právě borci z těchto zemí by měli zavítat do Žiliny, kde vítěz získá Pohár Slovanů.

Prozradíme jména těch strongmanů, kteří svoji účast již potvrdili. Koho tedy v Žilině můžete vidět? V posledních letech dominovali na soutěžích Poláci a z vítězství se radoval Mateuzs Baron nebo Krzysztof Radzikowski. Letos z Polska dorazí Jozsef Tomaszewski. V cestě za vítězstvím mu bude stát Konstatntin Illyin, který taktéž zvítězil v jednom ročníku poháru. Ze Srbska přijal pozvání Nemania Tasič, který se soutěž od soutěže zlepšuje. Z České republiky nedorazí kvůli zranění v současné době nejsilnější český strongman Josef Mazač. Zastoupí jej ale Lukáš Svoboda a Radek Paták. Ze slovenských borců se omluvil František Piroš, který také nemůže přijet kvůli zranění. O dobré umístění se tak bude snažit nejsilnější Slovák Igor Petrík.

Kromě již zmíněných borců zavítají do Žiliny také nová jména. Bělorus Volodomyr Cyfra nebo Bulhar Petyo Hristov! Účast potvrdil také jeden z nejsilnějších mladých siláků - Slovinec Matjaž Belšak. Tento mladík, který předvádí na svůj věk neskutečné výkony, zvítězil v Meči Matúša Čáka 2013, nominoval se na World Strongest Man 2015 a je také účastníkem Strongman Champions League. Ze slovenských borců se kromě vzpomenutého Igora Petríka připravuje také Marek Tóth, který v letošním roce již absolvoval pár mezinárodních soutěží. Mezi ty nejlepší patřilo Gianst Live v Polsku. Třetím slovenským závodníkem bude Maroš Kostelanský, který letos potvrzuje každou akcí vzestupnou formu. Určitě se máme na co těšit. Už jen samotná účast závodníků naznačuje, že se v Žilině odehraje skutečně skvělé silácké zápolení.

Předběžné disciplíny jsou: zvedání klády, mrtvé tahy s autem, tažení kamionu, nošení ohrady a zvedání betonových koulí. Do Žiliny si na tuto akci nachází každým rokem cestu víc a víc diváků. Proto věříme, že i v letošním roce budou hnát siláky k výkonům zaplněné tribuny na Hlinkově náměstí.

Proto neváhejte a přijďte se podívat na nejsilnější Slovany, borce střední Evropy. Přijďte na akci Pohár Slovanů. Jediná a jedinečná akce tohoto druhu na Slovensku i ve světě! Celá akce se bude natáčet a bude vysílána slovenskou televizí. Těšíme se na Vás už 8. srpna od 14 hodin.
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra