Reklama:

Slovenský pohár silných
mužů #2 (Nitranské Rudno) 2014
- reportáž a výsledky

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] V sobotu se u přehrady Nitranské Rudno střetli strongmani Slovenska, aby si změřili síly v druhém kole Slovenského poháru silných mužů, o němž jsme Vás informovali v tomto článku. Po první zastávce v Piešťanech tu byla opět možnost pro nové talenty a mladé naděje siláckého sportu na Slovensku.

Po slavnostním otevření akce spoluorganizátorem Marošem Kohútem se na start postavilo celkem 11 borců ze Slovenska. O zpestření se postarali strongmani z České republiky. Všechny čekalo pět náročných disciplín.

Tou úvodní bylo přenášení pivních sudů na vzdálenost deseti metrů. Čtyři sudy a víc jak 30stupňové teploty daly na úvod všem zabrat. Nejrychlejší nohy předvedl Martin Súva, který jen o setiny předběhl druhého Petera Rekeneie. Třetí místo v úvodu závodu obsadil Markuš, který se snažil vybojovat vítězství na druhé zastávce Slovenského poháru.

S taháním auta u přehrady Nitranské Rudno jsou vždy problémy. Jinak tomu nebylo ani tento rok. A opět se měřily centimetry. Rekenei si ale spravil chuť a táhl auto na vzdálenost více jak 9 metrů, což se nikomu jinému nepodařilo. Místy to vypadalo, jako kdyby Peter ani netáhl auto do mírného kopce. Potvrdil tak výbornou připravenost.

Zdvih klády byl jako třetí v pořadí. Váhu přibližně 120 kg se ze startujících nepodařilo zvednout nad hlavu do hvizdu rozhodčího Pavla Gugy jedenácti borcům. Vítěz disciplíny Markuš tak předvedl šest platných zdvihů a o jeden překonal Jirku Tkadlčíka, třetí místo získal s jedním zdvihem Rekenei.

Čtyři otočení rozpálené 400kg pneumatiky byly předposlední zkouškou. O necelé tři sekundy se už z druhé vítězné disciplíny těšil Rekenei, který porazil druhého v pořadí Markuše. Třetí místo vybojoval Tkadlčík.

Závěr akce měl patřit motorovému člunu. Bohužel se člun porouchal, takže organizátoři připravili jako závěrečnou disciplínu nošení 100kg koule a zdvih sudu. Opět rozhodovaly vteřiny. Nejrychlejším byl na závěr Markuš, který si tak díky plnému bodovému zisku zabezpečil vítězství i v druhém kole Slovenského poháru. Druhé místo v závěru patřilo Súvovi, třetí obsadil bratr Františka Piroše Tomáš.

Opět si vítězství vybojoval Markuš, který se po zisku prvenství v Piešťanech radoval i na Nitranském Rudnu. Druhé místo si vybojoval Rekenei, který se skvěle připravil na soutěž a pouze mírné nedostatky jej připravily o vítězství. Třetí skončil Jiří Tkadlčík a bronzová medaile putovala do Čech. Děkujeme Marošovi Kohútovi, paní Kohútové a všem, kteří pomohli ke zdárnému průběhu druhého kola Slovenského poháru.

Po soutěži následovala samostatná disciplína nejen pro siláky - mistrovství ve zvedání pivního sudu. Vítěz minulého roku, Richard Kotian je zraněný, šanci tak dostali ostatní. Na regulérnost dohlížel šestinásobný nejsilnější Slovák Braňo Golier s manželkou Majkou. Vítězem této netradiční disciplíny se stal profi strongman Marek Tóth, který zvládl do minuty neskutečných 27 opakování. Stal se tak mistrem Slovenska pro rok 2014! Gratulujeme!


Slovenský pohár silných mužů #2 (Nitranské Rudno) 2014 - výsledky

p.jménobody
1.Marek Markuš 63,0
2.Peter Rekenei 60,0
3.Jiří Tkadlčík 51,0
4.Martin Súva 50,0
5.Tomáš Piroš 40,0
6.Michal Dzivjak 34,0
7.Peter Supák 30,0
8.Josef Makovský 29,5
9.Richard Szanyi 25,0
10.Milan Husár 24,0
11.Michal Gunda 16,5
12.Peter Kisel 12,0
13.Tomáš Vojtek 4,0
14.Roman Kolář 2,0Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra