Reklama:

Nestville Strong Men 2014
- reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] V sobotu se v obci Hniezdne v areálu Nestville parku pořádala soutěž silných mužů, o které jsme Vás s předstihem informovali. O pohár národů Slovenska, České republiky, Polska a Ukrajiny se střetlo šest trojčlenných týmů. Před početnou diváckou kulisou Slovenská asociace silných mužů v čele s Milanem Gabrhelem připravila úchvatné zápolení plné skvělých výkonů.

Slovensko nominovalo do soutěže tři družstva. První ve složení Piroš, Tóth a Hegeduš, druhé v čele s nejsilnějším Slovákem Igorem Petríkem, kterého doplnili Ivan Moravský a Marek Markuš, třetí družstvo tvořili Braňo Golier, který má šest titulů nejsilnějšího Slováka, Peter Rekenei a novic Adam Škoviera. Tři domácí družstva doplnily trojice z Ukrajiny, Polska a České republiky. Připraveny byly zajímavé disciplíny.

Tou úvodní bylo zvedání téměř 110kg klády, následně 120kg nápravy a na závěr čekala borce 130kg kláda. Úlohou trojice bylo rozložit síly a každý ze siláků měl na starost jedno náčiní. Po úspěšném zvednutí museli borci štafetou zvedat toto náčiní v počtu 3, poté 2 a na závěr jedno opakování s nejtěžší kládou. Na regulérnost dohlížel mezinárodní rozhodčí Pavol Guga.

Druhou zkouškou bylo přenášení 100kg zvonů na vzdálenost 30 metrů pro každého člena družstva. Náročný terén a vysoké teploty daly borcům skutečně zabrat a ne každý dokázal disciplínu zvládnout do konce.

Třetí následovala kombinace nošení kamenů, 150kg meče a sudu Nestville. Opět si trojice rozložila síly a štafetou přenášela náčiní na vzdálenost 15 metrů. Diváci mohutným potleskem povzbuzovali siláky a zaplněné tribuny si užívaly skvělé výkony.

Následovala speciální disciplína u siláckých soutěží zvaná Hercules hold. Kladkostroj a na každé straně sud Nestville držel jen jeden člen týmu na nejdelší čas. Dech beroucí výkon předvedl Peter Rekenei, který dva sudy zatížené ještě dvěma koly držel ve výšce po dobu dvou minut. Nejblíže k němu se dostal Ivan Hryhorovskyy. Popradského borce však nepřekonal.

Nošení 300kg ohrady na vzdálenost 15 metrů bylo jako předposlední v pořadí. Každý z týmu předvedl rychlé nohy a silný úchop. Před poslední zkouškou síly bylo pořadí velmi těsné.

Na závěr čekalo trojici nejprve přenesení 100kg koule na vzdálenost 15 metrů a zdvih 130 a 170kg koule na podstavec. Slunečné počasí rozpouštělo povolený vosk na předloktích borců. Doplatil na to nováček v ukrajinském týmu Volodymir Cyfra, který nezvládl přenést v úvodu 100kg kouli.

Vítězství si vybojoval slovenský tým z Levic (Petrík, Markuš, Moravský), na druhém místě se umístila Česká republika, třetí místo patřilo Ukrajině. Nepopulární čtvrté místo si z Nestville parku odnesl tým z Popradu (Golier, Rekenei, Škoviera), pátí skončili Poláci, šesté místo patřilo týmu z Galanty (Tóth, Piroš, Hegeduš). Děkujeme všem zúčastněným borcům, pomocníkům a organizátorům Nestville Strong Men 2014. Pevně věříme, že pan Gabrhel a pan Guga připraví akci i za rok s televizí Eurosport!


Nestville Strong Men 2014 - fotoLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

03.07.15:05šmajdy - Paráda borci jen tak dál ukazujte za hranicemi naší země ž..
01.07.20:12Ferry - Jsem pyšný na Martina, Jirku a Pepu, že tam jeli reprezent..
01.07.16:26rafaelo - Kdo chce ať se koukne na menší sestřih: https://www.you..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra