Reklama:
Protein Extrifit v akci 2270 g + 1000 g ZDARMA
Zásoby doplněny, akce pokračuje! Protein s postupným uvolňováním v exkluzivní akci! Více zde.

Techniky a trénink MMA (VII.):
Greg Nelson a technika
pro české MMA nadšence

Ronnie.cz > Powerlifting > Bojové sporty

Pravidelně přinášíme videa zabývající se technikou a tréninkem MMA, která sestavuje Richard Andrš, hlavní trenér pražského Hummer Fight Clubu, zatím je v plánu jedno instruktážní video za 1 - 2 týdny.

Minulý týden jsem se vrátil z USA, kde jsem měsíc trénoval v MMA klubech "The Academy" a "Spartan Martial Arts". Greg Nelson, hlavní trenér nejznámějšího gymu ve státu Minnesota "The Academy", souhlasil s natočením krátkého videa, kde ukazuje jednoduchou kontra techniku proti porazu. Video je určeno přímo pro české MMA fanoušky a pro mě bylo ctí dělat Gregovi sparing partnera. Ti co se o MMA zajímají, tak asi vědí, že Greg Nelson je výjimečný trenér. Vychoval řadu úspěšných sportovců a světových šampiónu v MMA a thajském boxu, včetně šampiónů prestižní organizace UFC Seana Sherka, Brocka Lesnara a Dava Menneta. Množství věcí, které Greg zná, je až neuvěřitelné. Sám začínal se zápasem a gymnastikou, dále trénoval thajský box, shoot wrestling, combat submission wrestling (CSW), filipínské kali a bjj, kde je v současné době držitelem černého pásu třetího stupně pod legendárním Pedrem Sauerem. Zajímavostí je, že Greg 2x bojoval se zákeřnou rakovinou a je prvním člověkem, který přežil velmi vzácnou variantu, při které měl postihnutý nerv, tuším, ve spodní části zad (tzv. neurolymfomatóza) a kdy kompletně ztratil pohyblivost. Vyprávěl mi o tom, jak se musel znovu učit chodit a později nacvičoval základní bjj pohyby, které předtím dělal s prstem v nose, ale najednou to vůbec nešlo. Více než kdy jindy bylo potřeba provádět vše technicky správně a netrénovat bjj způsobem, kdy se člověk více spoléhá na svoji sílu a rychlost, tedy schopnosti, které touto nemocí ztratil.

Unikátní je jeho systém výuky, který je zaměřen na veškeré myslitelné detaily, a navíc je vše zaobaleno různými historkami. Greg často vypráví o tom, kde se techniku naučil, hovoří o její historii, seznamuje cvičence s různými trendy v daném sportu, nebo prostě jen tak vtipkuje. Celé se to dobře poslouchá a v kombinaci s názornými ukázkami nebo skvělým osobním přístupem se člověk rychle učí. Skvělý je také jeho řetězový nácvik technik, kdy jedna věc navazuje na druhou (např. takzvaný "chain wrestling"), tedy element, který v naší výuce často chybí.

Greg občas létá do španělské Barcelony, kde je jedna z poboček jeho školy, a souhlasil, že by se cestou zastavil i u nás v ČR. Podle mě by to byla naprostá paráda a doufám, že se mi podaří domluvit delší seminář.

Ve videu níže Greg stručně demonstruje kontra techniku proti technice double leg takedown a ukazuje rozdíl mezi klasickým dopadnutím na zem a dopadem na opačnou stranu. To otevírá celou řadu možností, kdy je jednoduché rychle přejít zpět do postoje, zkusit zápas ukončit škrcením nebo přejít do soupeřových zad. Video je pochopitelně v angličtině.


Greg Nelson showing a simple takedown counterLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínMr. Olympia 2019: výsledky a fotograf...
Sidic (22:53) • Letos bez zbytečný kontroverze.....TOP5 plná skvělejch kulturistů, každej trochu jinej....
magazínMr. Olympia 2019: výsledky a fotograf...
Jay32 (21:16) • je pravda že to bude mít asi těžší než ostatní, ale zase si myslim, že kdyby se naučil...
magazínMr. Olympia 2019: výsledky a fotograf...
matesthegreat (21:02) • Nejhnusnější a nejnudnější Olympie jakou pamatuju.To je můj názor.
magazínMr. Olympia 2019: výsledky a fotograf...
Mikuc (20:34) • Mně se nejvíc líbí Hadi, vše je na něm nádherně vidět. Jenže to by asi ani nešlo, když...
magazínMr. Olympia 2019: výsledky a fotograf...
dzordn2 (20:04) • Na YouTube je x-krát nahraný přímý přenos, ale protože tam pravděpodobně dlouho nevydrž...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra