Reklama:

Nestville Strong Men 2014 - pozvánka

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Evropská asociace silných mužů každoročně uděluje některé zemi možnost uspořádat soutěž Pohár národů trojčlenných družstev. Minulý rok se exhibiční soutěž konala na Ukrajině ve městě Lvov a tento rok se koná na Slovensku v obci Hniezdne. Poslední sobotu v červnu (28. 6. 2014) si změří síly nejsilnější muži Evropy ze čtyř zemí. Pořadatelská země, kterou je Slovensko, nominovala tři týmy. Cestu za vítězstvím jim zkříží tým Ukrajiny, Polska a České republiky. Pro diváky jsou připravené zajímavé disciplíny.

Slovenská asociace silných mužů (SASIM) zastřešuje tuto výjimečnou událost a do soutěže zařadila 18 soutěžících (6 družstev) ze 4 krajin (Ukrajina, Polsko, Česká republika a tři družstva ze Slovenska). Evropská asociace nejenže udělila povolení realizovat soutěž na Slovensku, ale odsouhlasila i název akce Nestville Strong Men, přičemž Nestville vychází z města realizace - z obce Hniezdne (anglicky "nest" = hnízdo, "vill" = dědina)

Soutěže zařazené do mezinárodního kalendáře soutěží strongmanů se konají během třetího ročníku Dne otevřených dveří v naučně-historické expozici tradičních řemesel a lihovarnictví v Nestville Parku. Kromě silácké soutěže bude během celého dne v areálu parku hudební a zábavný program pro dospělé a také pro děti. V minulých letech navštívilo areál přes 10 tisíc návštěvníků.

Minulý rok se akce zúčastnil také držitel světového rekordu v nošení kamenů v celkové hmotnosti 365 kg Slovák Peter Puzsér (Skotsko, červen 2013), který se v roce 2012 stal nejsilnějším mužem Slovenské republiky. Tento rok se Nestville Strong Men závodů zúčastní Karpatský medvěd Ivan Hryhorovskyy - nejlepší a nejsilnější muž v Zakrapatské Rusi, Sergej Oleolenko - mistr světa v silovém trojboji, Igor Petrík - nejsilnější muž na Slovensku v roce 2014 a Braňo Golier - 6x nejsilnější Slovák. O moderování se postará mistr sportu, viceprezident SASIM a prezident Evropské asociace Milan Gabrhel. Na regulérnost akce bude dohlížet mezinárodní rozhodčí Pavol Guga.

Disciplíny, které budou na borce čekat, budou pro danou akci jedinečné a každý z trojice soutěžících bude vykonávat nějakou činnost. Prvně to bude zvedání klády, nápravy a "žluté" klády. Druhou disciplínou bude štafeta - nošení zvonů. Třetí v pořadí bude následovat nošení kamenů, meče a sudu. Ohrada bude připravena jako čtvrtá, předposlední zkouškou bude kladkostroj, který je vyrobený speciálně pro tuto příležitost, a na závěr nás čeká zvedání 130kg koulí a 150kg koule. Máte se na co těšit!

Už v sobotu 28. června v obci Hniezdne bude Nestville Strong Men - pohár národů.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra