Uplynulou sobotu se v Sedlčanech v rámci místních slavností Rosa uskutečnil 18. ročník O siláka Sedlčan v bench-pressu. Celou akci pořádal Petr Vaniš s jeho PeVan Gym Teamem. Na organizaci soutěže se podílel i oddíl silového trojboje Zlobr a město Sedlčany. Letošní ročník byl jako každý rok plný novinek a inovací. Příkladnou novinkou bylo vytvoření nové kategorie Sedlčaňáci. Petr Vaniš chtěl závodu alespoň zčásti vrátit jeho původní myšlenku. Když v 90. letech Petr Macák soutěž zakládal, tak jeho hlavním záměrem bylo zjistit, kdo je z města Sedlčan nejsilnější. V kategorii Sedlčaňáci měli soutěžit pouze amatéři bez zkušeností se silovými sporty, ovšem nikdo z nich se neodhodlal vystoupit na pódium, a tak byli vyhlášeni i registrování závodníci z regionu Sedlčan. Diváci si během celého sobotního dne mohli pochutnat na pivu, které bylo zdarma, nebo si vyzkoušet strongmanskou kládu, za jejíž pokoření dostali malý sáček proteinu. Start byl umožněn i soutěžícím ze zahraničí, takže na pódiu byli k vidění i siláci z Ukrajiny, Běloruska a Slovenska. Závod byl posuzován dle pravidel RAW, nebyl však vyžadován stop-tlak.
Soutěžící byli rozděleni do kategorií ženy, junioři a muži do 90 kg, 105 kg a nad 105 kg. V ženách výkonem 70 kg zvítězila v letošní sezóně všem příznivcům silového trojboje známá Nikola Štaiglová z Lanškrouna. Druhé místo obsadila domácí trojbojařka Petra Švadlenková, která zatlačila 50 kg. Junioři stejně jako ženy byli hodnoceni dle Wilksova koeficientu. V kategorii se představilo devět mladých siláků. Třetí místo získal Rostislav Dvořák, který zvládl 162,5 kg. Druhé místo si odvezl pro tento rok velmi úspěšný závodník Jan More. První místo stejně jako v ženách putovalo do oddílu z Lanškrouna. Juniorským vítězem s výkonem 150 kg se stal Pavel Surý. Jeho hmotnost byla pouhých 72 kg, takže se mu v Sedlčanech podařilo zatlačit dvojnásobek jeho hmotnosti, což je pro mládežnickou kategorii velmi dobrý výsledek.
V mužích do 90 kg se představilo také devět závodníků. Třetí místo ukořistil tradiční návštěvník akce Miroslav Paukert. Druhý skončil Ladislav Marek, který se mimo svůj výkon soustředil zejména na vystoupení svých svěřenců, kterými byli již zmiňovaný Pavel Surý a Nikola Štaiglová. Vítězem kategorie do 90 kg se stal Pavel Tulach. Několikanásobný šampión této kategorie pro tentokrát zapsal 187,5 kg.
V mužích do 105 kg došlo k zajímavému souboji mezi Tomášem Novákem, Zdeňkem Tuháčkem a Jiřím Práškem. Všichni tři pokořili 182,5 kg. Jiří Prášek byl však nejlehčím závodníkem, proto obsadil druhé místo. Třetí skončil Zdeněk Tuháček z Kralup, čtvrtý Tomáš Novák reprezentující Apis Praha. Vítězem se stal už poněkolikáté Vladislav Havrlík z Příbrami. Jemu se podařilo zatlačit 220 kg.
V nejtěžší kategorii nad 105 kg se svedl velký souboj nejenom o prvenství, ale i o medaile. Výkon 225 kg v podání Martina Hofmana stačil pouze na čtvrté místo. Třetí místo obsadil Jaroslav Vdovychenko z Ukrajiny, který pokořil 230 kg. Michal Švec je několikanásobným absolutním vítězem soutěže O siláka Sedlčan, letos pokořených 237,5 kg ale stačilo pouze na stříbrnou medaili. Vítězem celého sobotního klání se totiž stal Illia Yefimchyk. Majitel známé posilovny Eagle Fitness zatlačil 240 kg, což byl výkon zajišťující i absolutní prvenství.
Na závěr nechybělo ani exhibiční vystoupení Petra Vaniše. PeVan se předvedl v dobré formě, neboť se za necelých 14 dní objeví na soutěži v Chicagu. Ještě před ukončením soutěže byl vyhlášen již zmiňovaný nejsilnější Sedlčaňák. Tuto cenu získal Jiří Prášek, druhý skončil Ondřej Gyömber a třetí Tomáš Pilík.
Petr Vaniš společně s organizačním týmem děkuje všem závodníkům za účast a předvedené výkony.
O siláka Sedlčan 2014 - výsledky
Ženy
| p. |
jméno |
váha |
bench-press pokusy |
max. |
body |
| 1. |
Štaiglová Nikola |
55,4 |
62,5 |
67,5 |
70,0 |
70,0 |
83,06 |
| 2. |
Švadlenková Petra |
67,0 |
45,0 |
47,5 |
50,0 |
50,0 |
51,31 |
Junioři
| p. |
jméno |
váha |
bench-press pokusy |
max. |
body |
| 1. |
Surý Pavel |
72,1 |
137,5 |
145,0 |
150,0 |
150,0 |
109,95 |
| 2. |
More Jan |
67,8 |
117,5 |
125,0 |
130,0 |
130,0 |
99,88 |
| 3. |
Dvořák Rostislav |
101,6 |
150,0 |
157,5 |
162,5 |
162,5 |
98,28 |
| 4. |
Cabák Miroslav |
70,9 |
105,0 |
110,0 |
115,0 |
115,0 |
85,35 |
| 5. |
Štěpáník Milan |
82,9 |
115,0 |
125,0 |
135,0 |
125,0 |
83,50 |
| 6. |
Roubík Lukáš |
96,9 |
110,0 |
135,0 |
142,5 |
135,0 |
83,24 |
| 7. |
Malecha Lukáš |
95,5 |
130,0 |
132,5 |
132,5 |
132,5 |
82,23 |
| 8. |
Mandík Lukáš |
75,6 |
100,0 |
112,5 |
122,5 |
112,5 |
79,72 |
| 9. |
Kotous Jan |
75,4 |
95,0 |
100,0 |
107,5 |
107,5 |
76,31 |
Muži do 90 kg
| p. |
jméno |
váha |
bench-press pokusy |
max. |
body |
| 1. |
Tulach Pavel |
88,7 |
180,0 |
185,0 |
187,5 |
187,5 |
120,60 |
| 2. |
Marek Ladislav |
90,0 |
165,0 |
175,0 |
182,5 |
182,5 |
116,51 |
| 3. |
Paukert Miroslav |
90,0 |
165,0 |
170,0 |
175,0 |
170,0 |
108,53 |
| 4. |
Vaculka Petr |
89,9 |
150,0 |
160,0 |
162,5 |
162,5 |
103,81 |
| 5. |
Kozák Michal |
78,0 |
142,5 |
152,5 |
160,0 |
160,0 |
111,02 |
| 6. |
Pick Lukáš |
88,0 |
150,0 |
160,0 |
165,0 |
160,0 |
103,34 |
| 7. |
Gyömber Ondřej |
78,4 |
145,0 |
152,5 |
160,0 |
152,5 |
105,47 |
| 8. |
Cháb Jiří |
80,4 |
90,0 |
100,0 |
110,0 |
110,0 |
74,87 |
| 7. |
Fíla Ladislav |
67,2 |
90,0 |
100,0 |
102,5 |
102,5 |
79,31 |
Muži do 105 kg
| p. |
jméno |
váha |
bench-press pokusy |
max. |
body |
| 1. |
Havrlík Vladislav |
102,4 |
207,5 |
215,0 |
220,0 |
220,0 |
132,66 |
| 2. |
Prášek Jiří |
95,8 |
167,5 |
175,0 |
182,5 |
182,5 |
113,10 |
| 3. |
Tuháček Zdeněk |
96,4 |
165,0 |
175,0 |
182,5 |
182,5 |
112,79 |
| 4. |
Novák Tomáš |
104,3 |
160,0 |
175,0 |
182,5 |
182,5 |
109,28 |
| 5. |
Linhart Petr |
104,7 |
150,0 |
155,0 |
155,0 |
150,0 |
89,73 |
Muži nad 105 kg
| p. |
jméno |
váha |
bench-press pokusy |
max. |
body |
| 1. |
Yefimchyk Illia |
126,6 |
215,0 |
227,5 |
240,0 |
240,0 |
136,42 |
| 2. |
Švec Michal |
140,0 |
230,0 |
235,0 |
237,5 |
237,5 |
132,72 |
| 3. |
Vdovychenko Jaroslav |
111,6 |
220,0 |
230,0 |
235,0 |
230,0 |
134,78 |
| 4. |
Hofman Martin |
115,9 |
200,0 |
225,0 |
235,0 |
225,0 |
130,48 |
| 5. |
Pilík Tomáš |
121,1 |
165,0 |
175,0 |
185,0 |
175,0 |
100,40 |
O siláka Sedlčan 2014 - fotogalerie
Související články: Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.
Zobrazit všechny příspěvky

|