Reklama:
Protein Caffé Latte v akci 1+1!
Zbývá jen 66 ks za exkluzivní cenu! Více zde.

Strongman Šternberk 2014
- reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Strongman Šternberk 2014 - videozáznam
V sobotu 14. června 2014 byl úderem 13:30 ve Šternberku zahájen 3. ročník závodu Strongman Šternberk. Jednalo se zároveň o 3. kolo ČPS pro letošní rok. Jde o jediný oficiální strongman závod v rámci celé Moravy.

Organizace závodu byla v režii nadšenců a velkých propagátorů tohoto sportu u nás Mirka a Martina Motáňových. Sudím celého klání byl i letos přísný, ale spravedlivý Pavel Cháma. Mikrofon v ruce držel a celým odpolednem provázel, jak už je u závodu Strongman Šternberk zvykem, Milan Hebelka.

Overhead Medley (tlak jednoručky, klády a soukolí)

Organizátoři si na úvod pro závodníky připravili tlakovou záležitost v podobě 60kg jednoručky s tlustou osou, mohutné dřevěné klády o váze 115 kg a soukolí na 5 cm tlusté ose o hmotnosti 125 kg. To vše měli závodníci postupně dopravit nad hlavu do napnutých paží v limitu 60 vteřin. Excelentní výkon zde podal přerovský rodák Jiří Tkadlčík, kterému na zvládnutí těchto tří úkolů stačila necelá polovina časového limitu (27,50). Následoval jej Ondrej Zadžora (32,44), o kterém loňský vítěz této soutěže Jirka Vytiska řekl, že má ve strongmanech hodně velký potenciál a slibnou budoucnost. O rozdíl doslova několika setin se stal třetím v této disciplíně David Štrombach (32,88). Zbytku startovního pole se nepodařilo všechny úkoly dokončit.

Axle Deadlift (mrtvý tah s tlustou osou)

Na tlustou osu se naložilo 240 kg (velmi zajímavý pohled) a borci bojovali o to, kdo dá více pozvedů v limitu jedné minuty. 7 opakování se podařilo provést sympatickému Jardovi Švejdovi, a tak bral třetí místo v disciplíně. S každým opakováním navíc gradovala atmosféra v publiku. O jedno více zvládl Josef Makovský a o další jedno navíc, tedy 9, předvedl ostřílený tahař Jiří Tkadlčík, čímž si prozatím upevnil vedení.

Sled Pull (tažení saní)

Rukojeť, řetěz a na jeho konci nálož 250 kg. To byl třetí úkol soutěže Strongman Šternberk. Saně se táhly na vzdálenost 15 m a o vítězi rozhodoval nejlepší čas. Váha nebyla tentokrát pro soutěžící až takovým problémem, proto rozhodovala každá vteřina a setina vteřiny. Čas 15,93 patřil třetímu v pořadí Jiřímu Tkadlčíkovi. Právě o pár setinek lépe se vedlo Ondreji Zadžorovi z Brna (15,44), který byl překonán už jen Jardou Švejdou s časem 12,46.

Následovala krátká přestávka jež byla pro diváky vyplněna neuvěřitelnou podívanou na exhibiční vystoupení známého Boba Divílka s Erikou Krajíčkovou a jejich Elastic show. Kdo byl svědkem tohoto představení, tak opravdu koukal s otevřenou pusou a nevěřil vlastním očím. Po vyzpovídání Boba moderátorem celého dne již bylo vše připraveno ke čtvrté disciplíně.

Frame Carry (přenášení ohrady)

Vzdálenost 15 m na jednu a 15 m na druhou stranu s železnou 280kg konstrukcí v rukou byla prověrka síly zad, nohou a především úchopu všech zúčastněných. Limit byl opět rovná minuta a náročnost disciplíny byla vidět i na závodnících samotných. Ti však i přes mírné kolapsy a stržené mozoly boj nevzdávali a šli dál. Skvělé publikum, které celé závody i za nepřízně počasí hlasitě povzbuzovalo borce, ještě víc přidalo na hlase, když tratí doslova prosvištěl vítěz této disciplíny Jaroslav Švejda v čase 23,03. Za zády nechal Davida Štrombacha (31,78) a Jiřího Tkadlčíka (35,09).

Medley (převracení pneumatiky a přenášení 120kg pytle)

Na žádném pořádném strongman závodě nesmí chybět divácky velmi oblíbené otáčení obří pneumatiky. A ta právě byla zařazena do poslední zkoušky sil tohoto klání jako součást náročné kombinace. Hned po dvou otočeních museli strongmani přenést a postavit 120kg pytel na sud ve vzdálenosti 15 m. To vše museli stihnout v limitu 90 vteřin. A zrovna těsně před startem prvního závodníka se rozhodlo počasí, že strongmanům tento úkol ještě o něco více ztíží, a tak začalo pršet. To způsobilo, že pět z jedenácti borců gumovou potvoru kvůli mokrému povrchu jak asfaltu, tak gumy vůbec neodlepilo od země. A to zamíchalo kompletně celým dosavadním pořadím.

Čtyřem chlapům přesto nic nezabránilo úkol dokončit, a tak rozhodovaly jen jejich časy. V pořadí čtvrtým byl rodák z Krnova Mari Zvrtek (1:29,34), následoval ho Ondrej Zadžora (59,85), dále pak jako druhý skončil Josef Makovský (49,41) a vítězem poslední disciplíny a zároveň celého klání Strongman Šternberk 2014 se stal "Shrek" David Štrombach.

Nastalo sčítání výsledků, během něhož moderátor vyzpovídal "sušického medvěda" Jirku Vytisku, jenž na tomto klání vystupoval v roli trenéra svých svěřenců. Během rozhovoru jsme se tak mohli dovědět, jaká je aktuální hmotnost loňského vítěze Českého poháru strongmanů. Činí úctyhodných 153 kg! Poté byla chvilka na to, aby si i kdokoliv z publika mohl potěžkat strongman nářadí.

Pak se již přistoupilo ke slavnostnímu vyhlašování, kdy tři nejlepší přebrali pohár z rukou právě zmiňovaného Jirky Vytisky. Celá akce se nesla v duchu dobré nálady, vzájemného hecování mezi jednotlivými závodníky a nadšení k tomuto sportu. A o to jde především.

Velké poděkování patří kamarádům a rodinám bratrů Motáňových za pomoc při organizaci závodu. Také děkujeme všem divákům a fanouškům, kteří vytvořili perfektní atmosféru a vydrželi až do konce i přes nepřízeň počasí, a hlavně a především sponzorům, bez kterých by se akce nemohla konat: Město Šternberk, H-sport, spol. s r. o., Amix nutrition, NOiR Interier, s. r. o., Fillife, rádio Čas, GYM Radio, Selm Morava, s. r. o., Brada interiéry, Jista - realitní kancelář, Seritech, s. r. o., Podlahářství Jaroslav Lakomý, Kiwek, s. r. o., Stavebnictví Marek Kubalík.


Strongman Šternberk 2014 - výsledky

p.jménobody
1. David Štrombach 45,0
2. Ondrej Zadžora 40,5
3. Jiří Tkadlčík 40,0
4.Jaroslav Švejda 37,0
5.Josef Makovský 31,0
6.Mari Zvrtek 27,0
7.Lukáš Kamenský   23,0
8.Jiří Marek 22,5
9.Ondřej Jakša 22,0
10.František Peleška 18,0
11.Lukáš Kadlec 12,0


Strongman Šternberk 2014 - fotogalerie

Foto: Pavel SněhotaLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

17.06.15:15Olin88 - Super zavody super organizace super ceny velké díky Mirka ..
16.06.19:22JoeC - Ta pneu na konci to brutálně rozsekala :D (resp déšť a mok..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 8 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra