Reklama:

Strongman Kralupy 2014
- reportáž a fotogalerie

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

V neděli 8. června se v Kralupech nad Vltavou v rámci Dnů Kralup uskutečnil druhý ročník soutěže strongmanů. Jednalo se o amatérské klání, které však nebylo součástí Českého poháru strongmanů. Startovní pole tvořilo 49 soutěžících, kteří byli rozděleni do 4 kategorií. V dopolední části startovali příchozí a strongwoman, odpoledne se představily kategorie strongman do 105 kg a strongman nad 105 kg. Disciplíny pro kategorii příchozích nebyly tak náročné, čehož využila početná skupinka závodníků, která jinak soutěže tohoto typu neobjíždí. Někteří si dokonce disciplíny vyzkoušeli v Kralupech vůbec poprvé. To v kategorii strongman už byli ostřílenější borci. Pár jedinců dokonce absolvovalo Ostrovského strongmana, který se konal den předem. Na regulérnost závodu dohlíželi rozhodčí Zdeněk Chuchel a Mari Zvrtek. Druhý jmenovaný stihl i v odpolední části soutěže závodit.

Overhead Medley (tlaková kombinace - axel, kláda, jednoručka)

V první disciplíně prověřovali závodníci své schopnosti v tlakové kombinaci v pořadí axel - kláda - jednoručka (pravá i levá ruka). Limit na celou kombinaci byla jedna minuta. Většina borců to však stihla i v kratším čase. I když na někoho byla nastavená váha příliš, hlavně pro ty, kteří disciplínu viděli poprvé. Ti měli problémy zejména s kládou. V kategorii strongman do 105 kg neměl konkurenci Martin Sůva, v těžší kategorii nad 105 kg zvítězil známý bench-pressový specialista Petr Toman. V příchozích zvítězil další trojbojař Vít Umlauf. Mezi ženami dominovala Eva Horňáková.

  • Strongwoman - (osa - 35 kg, kláda - 35 kg, jednoručka - 20 kg)
  • Příchozí - (axel - 60 kg, kláda - 65 kg, jednoručka - 30 kg)
  • Strongman - (axel - 90 kg, kláda - 90 kg, jednoručka - 40 kg)

Truck Pull (tahání automobilu - 20 m)

Druhá disciplína byla pro pořadatele náročná v tom, že musela mít k dispozici tři vozy. Ženy tahaly auto Radia Relax, které mělo i s posádkou cca 2 tuny. Příchozí měli o něco těžší povoz. Čekal na ně Mercedes Sprinter, který vážil i s naloženým zbožím 4,5 tuny. Nejtěžší zátěž měly pochopitelně obě kategorie strongman. Tito závodníci se museli poprat se sedmitunovým kamionem. Limit na zvládnutí dvacetimetrového úseku byla jedna minuta. Na nejvyšší mety dosáhli v této disciplíně Eva Horňáková (strongwoman), Radek Rymel (příchozí), Martin Sůva (strongman do 105 kg) a Jaroslav Kopecký (strongman nad 105 kg).

Farmers Walk (farmářská chůze - 40 m)

I třetí disciplína měla svůj jednominutový limit. Pro některé byla čtyřicetimetrová dráha až moc dlouhá a celou ji ani neušli. Jiní ji však proběhli velmi rychle. Ženy měly kufry o váze 35 kg. Zde opět dominovala Eva Horňáková, Příchozí se prošli s 85 kilogramy. Zde byl nejrychlejším závodníkem Jiří Vrána. Na kategorie strongman čekaly kufry o hmotnosti 110 kilogramů. Ve "stopětce" zvítězil opět Martin Sůva, v těžší kategorii nad 105 kg nenašel přemožitele Radek Rosa.

Tyre Flip (převracení pneumatiky)

Kategorie příchozí (pneumatika - 200 kg) a strongwoman (pneumatika - 100 kg) převracely pneumatiku v jedné minutě na počet opakování. Zde opět zvítězila Eva Horňáková a v příchozích Tomáš Prášek. Kategorie strongman měla pravidla odlišná, protože jim stačilo udělat pět otoček se 300kilovou pneumatikou v co nejrychlejším čase. Pouze v této disciplíně našel Martin Sůva přemožitele. V kategorii strongman do 105 kg ho porazil Jiří Marek, těžší kategorii nad 105 kg ovládl Jaroslav Kopecký.

Loading Race (vykládací závod)

Poslední disciplínou celého klání byl vykládací závod. Ve strongmanech do 105 kg a nad 105 kg proběhla po pneumatice eliminace. Do finálního vykládacího závodu postoupilo pět nejlepších borců z obou kategorií. Soutěžící kategorií příchozí a strongwoman v dopolední části závodu eliminací neprošli, a tudíž do finále nastoupili všichni zúčastnění. V příchozích zopakoval své vítězství z pneumatiky Tomáš Prášek, který vyložil pytle s pískem a kovadlinu ze všech nejrychleji. Ve strongwoman kralovala stejně jako v ostatních disciplínách Eva Horňáková. Ve strongmanech do 105 kg zvítězil Martin Sůva, v těžší kategorii zvítězil Radek Rosa.

  • Strongwoman - (pytel písku - 30 kg, pytel písku - 50 kg, kovadlina - 50 kg)
  • Příchozí - (kovadlina - 50 kg, pytel písku - 50 kg, pytel písku - 70 kg, koule - 80 kg)
  • Strongman - (pytel písku - 90 kg, sud - 100 kg, koule - 115 kg)

V celkovém pořadí v kategorii strongwoman zvítězila jednoznačně Eva Horňáková. Závodnice z Českých Budějovic nenašla konkurentku v žádné z pěti disciplín. Druhá skončila Kateřina Batelková a třetí Lucie Chytrá. Mezi příchozími byl boj o nejvyšší příčky mnohem zajímavější. Třetí Tomáš Prášek měl stejně bodů jako čtvrtý Radek Rymel. Prvně jmenovaný měl větší počet vítězství, proto náležela bronzová příčka právě jemu. O pouhé dva body více získal stříbrný František Peleška ze Sušice. Vítězství pro sebe urval žatecký Jiří Vrána. Zajímavostí bylo, že vítěz kategorie kraloval pouze jedné disciplíně. Martin Sůva z Prahy zvítězil v kategorii strongman do 105 kg ve čtyřech disciplínách. Pochopitelně byl i celkovým vítězem, ovšem bodově mu sekundoval sušický Jiří Marek. Větší bodovou ztrátu měl třetí Josef Makovský a čtvrtý Petr Marek. Strongmany nad 105 kg ovládl Radek Rosa z Batňovic. O čtyři body méně měl druhý Jaroslav Kopecký z Prahy. O něco větší bodovou ztrátu na první dva zaznamenal třetí Mari Zvrtek.

Pořadatel celého nedělního klání Zdeněk Tuháček děkuje za účast všem závodníkům a také sponzorům, kterými byli město Kralupy, Big Shock - Al-Namura, All Nutrition - sportovní výživa, Radio Relax a Dan Adam, Jiří Valtera - designové studio, Jiří Vejražka - výroba oblečení a doplňků, Radek Hyský, Orange Gym & Kamil Janda, Adam Hájek - Haad Company, Ondřej Slapnička - Barakuda bar, Marek Zelenka - Maxicom - poskytovatel internetu a TV, František Kyllar - kontejnery, pracovní plošiny a zemní práce, Jiří Kotmel - Hrako - dřevěné hračky, Ibex service, s. r. o., pořadatelské služby, Miroslav Lněníček - Kavárna Espresso Longberry, Václav Holý - řeznictví a uzenářství, Miroslav Dušek, Jakub Lamač - Kovošrot Slaný, Miloš Sedlák - stavební práce, Jaromír Šruc - Fitness Norma Žatec, Eagle Fitness - Praha, Honza Vojtěchovský, František Kyllar - autodoprava a plošiny.


Strongman Kralupy 2014 - výsledky

Strongman do 105 kg

p. jméno město body
1. Sůva Martin Praha 71
2. Marek Jiří Sušice 67
3. Makovský Josef Praha 58
4. Marek Petr Pardubice 57
5. Tuháček Zdeněk Kralupy 44
6. Kujan Norbert Rtyně v Podkrkonoší 39
7. Daniel Tomáš Mělník 37
8. Gutej Jakub Praha 34
9. Šruc Jaromír Žatec 33
10. Bachan Daniel Praha 31,5
11. Kavalír Jan Kutná Hora 31
12. Tomanec Michalt Most 28,5
13. Kočišík Aleš Moravský Beroun 25,5
14. Dudáček Miroslav (odstoupil po 3. kole) Litvínov 21
15. Dolejší Vojtěch Lštění 19
16. Levinský Tomáš Praha, Dolní Chabry 15,5
17. Kozák Michal Velký Krtíš (SVK) 12

Strongman nad 105 kg

p. jméno město body
1. Rosa Radek Batňovice 42
2. Kopecký Jaroslav Praha 38
3. Zvrtek Mari Praha 29
4. Rusin Kamil Praha 22,5
5. Toman Petr Blatná 21,5
6. Kadlec Lukáš Sušice 18,5
7. Jakša Ondřej Praha 18
8. Pastyřík Petr Most 17
9. Klich Petr Libčice 15,5
10. Pilík Tomáš Sedlčany 13

Příchozí

p. jméno město body
1. Vrána Jiří Žatec 81
2. Peleška František Sušice 79
3. Prášek Tomáš Odolena Voda 77
4. Rymel Radek Nelahozeves 77
5. Hodík Lukáš Libčice 73
6. Umlauf Vít Praha 61
7. Forejtek Lukáš Holice v Čechách 51,5
8. Košťál Pavel Zlosyň 49
9. Horvath Roman Žatec 47
10. Nývlt Lukáš Velvary 42
11. Vosmik Michal Velvary 41
12. Bečan Martin Praha 38,5
13. Forentník Martin Varnsdorf 37
14. Zelenka Martin Písek 35,5
15. Vosmik Martin Velvary 27
16. Kolárovec Vít Sedlčany 18
17. Štefan Antonín Žatec 15
18. Chuchel Pavel Ostrov nad Ohří 5,5

Strongwoman

p. jméno město body
1. Horňáková Eva České Budějovice 20
2. Batelková Kateřina Varnsdorf 13,5
3. Chytrá Lucie Kralupy 8,5
4. Švadlenková Petra Sedlčany 8


Strongman Kralupy 2014 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra