Reklama:

Slovenský pohár silných mužů #1 (Piešťany) 2014 - pozvánka

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Už v sobotu 7. června startuje nový ročník Slovenského poháru silných mužů. Tyto akce sloužily jako příprava nových nadějí a talentů před startem na profi akcích. Jak známo, vítěz automaticky postupuje mezi profesionály Slovenska. Vítězem se stane ten, kdo po sečtení bodů za účast na akcích silných mužů obsadí v tabulce první místo.

Jak je v pravidlech, závodník, který postoupí a v následujícím roce po postupu neabsolvuje žádné závody, automaticky vypadává z elity. Takto dopadl také Marek Markuš, který na Slovenském poháru zvítězil už dvakrát, a to v letech 2007 a 2011. Mezi vítěze patří i Alexander Szoboslay (2008), Michal Šimovič (2009), Ladislav Zsemlye (2010), David Ďatelinka (2012) a Marek Tóth (2013). Uvidíme, komu se podaří zvítězit v tomto roce.

Mezi adepty samozřejmě patří opět Markuš, který při své hmotnosti přibližně 105 kg předvádí neskutečné výkony. O postup chce i v tomto roce zabojovat Jaroslav Daňo, který minulý rok vedl celkové pořadí. Zranění ke konci sezóny jej ale odsunulo na nepostupové druhé místo. Adeptem je v tomto roce i Peter Rekenei, který v Malackách na Mistrovství Slovenska silných mužů překvapil připraveností a v letošním roce se určitě bude snažit útočit na postupové místo mezi profíky. Množství nováčků, kteří absolvovali i strongman seminář a strongman kemp, bude chtít překvapit a zabojovat o body do konečného žebříčku.

Disciplíny, které budou na borce čekat, jsou přizpůsobené akci, na níž se soutěž organizuje. Už několik let jsou siláci součástí Truck arény, která se koná v Loděnici Piešťany. Úvodní disciplínou bývá tradičně zvedání náčiní nad hlavu do natažených rukou. Namísto robustní klády bude čekat borce náprava o hmotnosti cca 110 kg, kterou musí zvednout v co nejvyšším počtu opakování do jedné minuty.

Převracení 400kg pneumatiky, tahání kamionu, mrtvé tahy s osobním automobilem... Na začátek pestré disciplíny, které prověří každého. Prozatím přihlášení borci jako Rekenei, Kolář, Kisel, Gunda, Supák a Markuš se už těší. Uvidíme, kdo z nováčků, ale i ze známých borců předvede svoji sílu v Piešťanech.

To vše je připraveno pro všechny, kdo si chtějí "zazvedat" na novém ročníku Slovenského poháru silných mužů. Přijďte se podívat, povzbudit a hlavně si zasoutěžit. Slovenští siláci se mohou přihlásit na e-mailu sekretar@slovakstrongman.sk nebo přímo na místě soutěže. 7. června o jedenácté hodině v Loděnici v Piešťanech začíná 1. kolo Slovenského poháru silných mužů.
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínMichael Toscano ladí formu na profi d...
moab (08:38) • Nešlo by zobrazování fotek v galerii vrátit do původní verze? Ta byla sice hrozná (okno...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
ja.va (00:41) • Přiznám se bez mučení, že diskuze pod články na ronnie.cz navštěvuji jen kvůli radám mí...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Jay32 (22:39) • já to vidím možná trochu jinak. Za prvé nechápu, proč jsou záběry na fotkách a videí po...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
eraZ (20:40) • Už pri prvotnom pohľade na fotky som mal ten pocit, že Lukáš mal najlepšiu formu. Teraz...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Patrick (12:31) • Ja som len preletel vysledky diky MiroErasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra